Hız sabitleme sorunu

karabüklü

Azimli Üye
Adı
metin
Kan Grubu
0 +
Modeli
Araç Yılı
2011
Selamınaleyküm arkadaşlar aracım doblo 2011 d3 kasa benim sorunum hız sabitleme 1--1.5 yıl önce engin Yıldırım beye hız sabitleme montaj ı yaptırmak için gittim sagolsun benimle gayet güzel ilgilendi montaja başlamadan aracı bilgisayara bagladı kontrolü yaptı ve aracın şanzıman dişlisinin değişmiş olabileceğini veya hız sensörüde sorun olabileceğini söyledi bu araca hız sabitleyici takamayacagı söyledi takılsada çalışmaz mış bu aracın sorununu ögrenebileceyimiz elinde orjinal bilgisayarı olan bir usta tavsiye edebilirmisiniz istanbul Zeytinburnundayım şimdiden sağolun teşekkürler

FIAT CEO

Yeni Üye
Doblo
Adı
Fatih
Kan Grubu
B RH +
Aracınız
Doblo
Motor
1.3 Multijet
Selamınaleyküm arkadaşlar aracım doblo 2011 d3 kasa benim sorunum hız sabitleme 1--1.5 yıl önce engin Yıldırım beye hız sabitleme montaj ı yaptırmak için gittim sagolsun benimle gayet güzel ilgilendi montaja başlamadan aracı bilgisayara bagladı kontrolü yaptı ve aracın şanzıman dişlisinin değişmiş olabileceğini veya hız sensörüde sorun olabileceğini söyledi bu araca hız sabitleyici takamayacagı söyledi takılsada çalışmaz mış bu aracın sorununu ögrenebileceyimiz elinde orjinal bilgisayarı olan bir usta tavsiye edebilirmisiniz istanbul Zeytinburnundayım şimdiden sağolun teşekkürler
Siz buraya araba yaptırmaya değil milleti boşu boşuna uğraştırmaya konu açıyorsunuz ben sorunun nerden oldugunu biliyorum ama sizin araba oldugu için cevap vermeyeceğim

karabüklü

Azimli Üye
Adı
metin
Kan Grubu
0 +
Modeli
Araç Yılı
2011
Siz buraya araba yaptırmaya değil milleti boşu boşuna uğraştırmaya konu açıyorsunuz ben sorunun nerden oldugunu biliyorum ama sizin araba oldugu için cevap vermeyeceğim
Teşekkürler kardeşim sen söyleme sana kalsın hayırlı işlerin olsun ha unutmadan şunuda söylemek isterim burası yardımlaşma üzererine bir forum ticaret forum mu degil kolay gelsin hayırlı işler dilerim

MEHMET78

KARABÜK YÖNETİCİSİ
Yetkili Kişi
İl Yöneticisi
Başka Araç
Adı
MEHMET
Kan Grubu
B RH +
Aracınız
Başka Araç
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2016
Renk
BEYAZ
Serviste baktırın en garantisi.

karabüklü

Azimli Üye
Adı
metin
Kan Grubu
0 +
Modeli
Araç Yılı
2011
Serviste baktırın en garantisi.
Sagollasın bende düşündüm ama birkaç servise gittim benmi anlatamadım onlarmı anlamadı bilmiyorum bilgisayara takıyorlar her hangi bir sorun göremiyorlar ben bilgisayara takma ücreti ödediğimle kalıyorum belki daha önce başına gelen vardır fikir verirler diye konu actım yinede sagolun kolay gelsin

MEHMET78

KARABÜK YÖNETİCİSİ
Yetkili Kişi
İl Yöneticisi
Başka Araç
Adı
MEHMET
Kan Grubu
B RH +
Aracınız
Başka Araç
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2016
Renk
BEYAZ
Sagollasın bende düşündüm ama birkaç servise gittim benmi anlatamadım onlarmı anlamadı bilmiyorum bilgisayara takıyorlar her hangi bir sorun göremiyorlar ben bilgisayara takma ücreti ödediğimle kalıyorum belki daha önce başına gelen vardır fikir verirler diye konu actım yinede sagolun kolay gelsin
Ne demek. Servislerde işi bulmuş desenize. Ama hata göstermiyorsa sıkıntı olmayabilir.

UğurBalci

Fenomen Üye
Doblo
Adı
Uğur
Kan Grubu
0 +
Meslek
İşçi
Aracınız
Doblo
Modeli
Premio Plus
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2015
Renk
KURŞUN GRİ
Yanlış hatırlamıyor isem daha önceleri internette böyle bi sorunla karşılaşan birini okumuştum. Ama başka bir fiat grubundaydı

Ekrem

Onursal Üye
Adı
Ekrem
Meslek
Beyaz Eşya
Modeli
Renk
Beyaz
arkadaşlar geçmişte bu tür sorunlar ile çok karşılaştık. şanzıman sorunlarında açılıp toplanırken orjinal dişli maliyeti daha fazla olduğu için yan sanayi veya çıkma dişli tercih ediliyor. örnek 39/34 dişli yerine 37/31 dişli takılıyor. yerine de uyuyor. ancak araç vites takibini motor devri ve abs sensörlerinden okduğu hız bilgisi ile çarpanla vites kararı veriyor yani yazılımsal. vites dişli oranı değiştiği zamanda bunu yazılım anlıyor bir sorun var kabul edip ilgili vitesi okuyamıyor. hal böyle olunca o viteste araç hızı sabitlemiyor. geçmişte bu sorunu gördüğümüz araçların tamamında şanzıman işlemliydi

FIAT CEO

Yeni Üye
Doblo
Adı
Fatih
Kan Grubu
B RH +
Aracınız
Doblo
Motor
1.3 Multijet
arkadaşlar geçmişte bu tür sorunlar ile çok karşılaştık. şanzıman sorunlarında açılıp toplanırken orjinal dişli maliyeti daha fazla olduğu için yan sanayi veya çıkma dişli tercih ediliyor. örnek 39/34 dişli yerine 37/31 dişli takılıyor. yerine de uyuyor. ancak araç vites takibini motor devri ve abs sensörlerinden okduğu hız bilgisi ile çarpanla vites kararı veriyor yani yazılımsal. vites dişli oranı değiştiği zamanda bunu yazılım anlıyor bir sorun var kabul edip ilgili vitesi okuyamıyor. hal böyle olunca o viteste araç hızı sabitlemiyor. geçmişte bu sorunu gördüğümüz araçların tamamında şanzıman işlemliydi
Ekrem Usta bazı bilgiler bizde kalsın abi arkadaş zaten burda boş işler peşinde ilk başta bana yazıyor Aracımı Kumandalı Tip yapmak istiyorum diye sonradan Cruıse Control e geçiş yapıyor ne yapmak istediğini kendi de bilmiyor ben bildiğim halde cevap vermedim

MEHMET78

KARABÜK YÖNETİCİSİ
Yetkili Kişi
İl Yöneticisi
Başka Araç
Adı
MEHMET
Kan Grubu
B RH +
Aracınız
Başka Araç
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2016
Renk
BEYAZ
Ekrem Usta bazı bilgiler bizde kalsın abi arkadaş zaten burda boş işler peşinde ilk başta bana yazıyor Aracımı Kumandalı Tip yapmak istiyorum diye sonradan Cruıse Control e geçiş yapıyor ne yapmak istediğini kendi de bilmiyor ben bildiğim halde cevap vermedim
Bildiğin halde cevap vermeyeceksen burada işiniz yok kardeşim.Arkadaş kararsız olmuş olabilir.Ne demek biliyorumda cevap vermiyorum. Forumumuzun asıl gayesi yardımlaşma birlik beraberlik. Forum gayemize riayet edelim.

karabüklü

Azimli Üye
Adı
metin
Kan Grubu
0 +
Modeli
Araç Yılı
2011
İlk Mesajımı okursanız anlarsınız orada yazan bir birbuçuk sene öncesi başımdan gecen bir olayı paylaştım başından gecen varmı ne gibi işlem yapmam lazım bilgi almak için paylaştım seninle ne alakası var sen direksiyondan kumanda için fiyat verdin bana fazla geldi teşekkür ettim bıraktım başka bir sorun oldumu her hangi bir hakareti oldumu neyse sana hayırlı işler kolay gelsin

FIAT CEO

Yeni Üye
Doblo
Adı
Fatih
Kan Grubu
B RH +
Aracınız
Doblo
Motor
1.3 Multijet
Hocam siz konuyu bilmediğiniz için bana yorum yapmayın biz bu işin Profosyoneliyiz ben bana arabasını yaptırmadığı için kızmıyorum biz ALLAH a şükür her gün iş yapıyoruz sorun yok onda bana Cruise Control le ilgili sorun felan sormadi bana kumandali yapmak istediğini söylüyor Tofaş Fiat tan istediği Direksiyon un Fiyatını alıyorum uğraşıyorum sonra burda aracını 1.5 sene önce bilmem kime götürmüşüm olmadı diyor biz onun yapamadıklarını yapıyoruz bilgi paylaşılmaz ama Ekrem Usta iyi niyetli ve Bu işin Piiri olduğu için yorum yazdı şimdi arkadaş öğrendi ne yapacak hiç bir şey biz burda yardım edilecekse bir konuda yardım ediyoruz ama burası makara işine dönerse herkesı boşu boşuna uğraştırmiş oluruz ben buna kızıyorum

MEHMET78

KARABÜK YÖNETİCİSİ
Yetkili Kişi
İl Yöneticisi
Başka Araç
Adı
MEHMET
Kan Grubu
B RH +
Aracınız
Başka Araç
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2016
Renk
BEYAZ
Hocam siz konuyu bilmediğiniz için bana yorum yapmayın biz bu işin Profosyoneliyiz ben bana arabasını yaptırmadığı için kızmıyorum biz ALLAH a şükür her gün iş yapıyoruz sorun yok onda bana Cruise Control le ilgili sorun felan sormadi bana kumandali yapmak istediğini söylüyor Tofaş Fiat tan istediği Direksiyon un Fiyatını alıyorum uğraşıyorum sonra burda aracını 1.5 sene önce bilmem kime götürmüşüm olmadı diyor biz onun yapamadıklarını yapıyoruz bilgi paylaşılmaz ama Ekrem Usta iyi niyetli ve Bu işin Piiri olduğu için yorum yazdı şimdi arkadaş öğrendi ne yapacak hiç bir şey biz burda yardım edilecekse bir konuda yardım ediyoruz ama burası makara işine dönerse herkesı boşu boşuna uğraştırmiş oluruz ben buna kızıyorum
Yapar yapmaz herkesin kendi bileceği iş.Ekrem usta cevaplamış sağolsun ne kaybetmiş.Her cevap alan yapmak zorunda değilki.Tarzınız hoş değil .bizim forum özüne uymuyor.Cevaplamazsan cevaplamazsın olur biter.Arkadaşta yaptırır yaptırmaz onun bileceği iş.biz elimizden geldiğince üzerimize düşeni yapalım mesele bu.

FIAT CEO

Yeni Üye
Doblo
Adı
Fatih
Kan Grubu
B RH +
Aracınız
Doblo
Motor
1.3 Multijet
Tarzınız hoş değil derken ne demek istiyorsunuz siz anlamadım ki Forum özüne uymamak dediğiniz şey yanlış bir şey yok burda sizle ben neden muhattap oluyorum onuda anlamış değilim ben zaten cevaplamadım gereken cevabı verdim ben sizinle bir alakası yok olayın ben zaten yazmıyorum siz konuyu uzatıyorsunuz

karabüklü

Azimli Üye
Adı
metin
Kan Grubu
0 +
Modeli
Araç Yılı
2011
Kardeşim derdin ne senin yukarıda söylediklerin yalan mesajların burada ben konu açıyorum sen cevap veriyorsun teklif sunuyorsunuz sizinle her hangi bir anlaşma yok her hangi bir okeyleşme yok bende airbeg sargısı var diyorsun bursadan direksiyon buldum diyorsun kendi kendine fiyat veriyorsun ben kabul etmiyorum hafta sonu ikitelli deki cıkmacıları gezeceyimi söylüyorum sende tamam abi sorun yok diyorsun yalanmı söylüyorum mesajlar daha telefonumda birde sizinle aramızda hız sabitleyici hakkında konuşma olmadığını söylüyorsun tekrar söylermisiniz hız sabitleyici konusunun açılıp açılmadığını neyse tekrar hayırlı işler fazla uzatmamızda her hangi bir fayda yok. (SİZİN GİBİ PROFESYONEL) bir insanın işi kendi dükkanında yapıp bilgisayara başkasının dükkanında takıp sistemin aktif edilmesi fikri hoşuma gitmedi ve sizin verdiğiniz fiyatda hoşuma gitmedi size yaptırmadım kolay gelsin

MEHMET78

KARABÜK YÖNETİCİSİ
Yetkili Kişi
İl Yöneticisi
Başka Araç
Adı
MEHMET
Kan Grubu
B RH +
Aracınız
Başka Araç
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2016
Renk
BEYAZ
Tarzınız hoş değil derken ne demek istiyorsunuz siz anlamadım ki Forum özüne uymamak dediğiniz şey yanlış bir şey yok burda sizle ben neden muhattap oluyorum onuda anlamış değilim ben zaten cevaplamadım gereken cevabı verdim ben sizinle bir alakası yok olayın ben zaten yazmıyorum siz konuyu uzatıyorsunuz
Evet muhatap olma kimseyle muhatap olma.

FIAT CEO

Yeni Üye
Doblo
Adı
Fatih
Kan Grubu
B RH +
Aracınız
Doblo
Motor
1.3 Multijet
Yalancı senin gibi boş adamlara denir ben fiyatını vermişimde kendisi beğenmemişte terbiyesiz sen benim kim oldugumu bilmeden bana burda yalan yanlış şeyler yazıyorsun senin gibi boş insanların mesajlarını cevaplamak aslında benim suçum sonra burda birde Cruıse Control konusunu açıyor sen benim kim oldugumu öğren ondan sonra bana yazı yaz bir dahada bana yazı yazma bana Muhatap olma diyorsun bana yazmasın bu adam bende yazmam böyle boş adamlara

karabüklü

Azimli Üye
Adı
metin
Kan Grubu
0 +
Modeli
Araç Yılı
2011
Yalancı senin gibi boş adamlara denir ben fiyatını vermişimde kendisi beğenmemişte terbiyesiz sen benim kim oldugumu bilmeden bana burda yalan yanlış şeyler yazıyorsun senin gibi boş insanların mesajlarını cevaplamak aslında benim suçum sonra burda birde Cruıse Control konusunu açıyor sen benim kim oldugumu öğren ondan sonra bana yazı yaz bir dahada bana yazı yazma bana Muhatap olma diyorsun bana yazmasın bu adam bende yazmam böyle boş adamlara
Pardon profesyonel usta bu mesajları sen yokken cırak attı galiba yoksa senin gibi profesyonel ustanın ne işi olur..
[12/12 17:50]metin : Selam direksiyon kumandası için aramıştım fiyat ve yer bilgisi alabilir miyim
[12/12 17:51] Kumanda: Direksiyon Kumandası derken abi hangi arabanin
[12/12 18:04] Kumanda: Hacı abi Direksiyon simidi buldum
[12/12 18:04] Kumanda: Sıfır Orjinal
[12/12 18:04] Kumanda: 300 Tl
[12/12 18:06] Kumanda: Direksiyon Simidi Yeni Orjinal :300
Direksiyon Kumandası :100
Aırbag Sargısı :300
[12/12 18:06] Kumanda: Takması ile birlikte size
[12/12 18:06] Kumanda: Toplam :700
[12/12 18:08] Metin : Tamam iki tellideki cımacılarada Bi bakayım hafta sonu kolay gelsin
[12/12 18:09] Kumanda: Tm dır
[12/12 18:09] Kumanda: Çıkmasına direksiyon un bu paralar isterler yıpranmış direksiyona isterler 200 250 ben yenisini buldum 300 e Bursa dan gelecek
[12/12 18:10] Kumanda: 1 günde gelir abi haberin olsun
[12/12 18:12] metin: Tamam sagol Bi gezmeden fayda var siz doblo lar üzerinde başka ne gibi işler yapıyorsun acaba
[12/12 18:16] Kumanda: Aynen siz bakın abi sorun yok benim için hem yeni direksiyon daha güzel olur ve bendeki Aırbag sargısı hiç bozulmayan tip benim işim sinyal kolu silecek kolu Cruise Control ve Aırbag Sargıları ile orjinal
[12/12 18:18] Metin .: Benim araca hız sabitleyici montajı olurumu araçta kol sabitleyici kol yok
[12/12 18:24] Kumanda: Yaparım ama aracınız kaç motor Doblo Geniş Aile
[12/12 18:24] Kumanda: Euro 4 ise olmaz
[12/12 18:25] Metin .: Euro5
[12/12 18:25] Kumanda: Euro 5 ise olur
[12/12 18:35] Kumanda: Pazar günü yaparım abi Cruise Control
[12/12 18:42] Metin : Kol pejo kolu olacak orijinal kolmu ve aktifleştirme fiyatı ne kadar sizde
[12/12 18:42] Metin .: Pejo kolumu
[12/12 18:44] Kumanda: Ben de uydur kaydır iş yok Pejo kolu ile ben yapmam bende orjinal FİAT servisinden aldığım Cruise Control kolu var Cruise Control kolu orjinal :500 Direksiyon iki delikli kapak yeni:100 İşcilik :100 Toplam :700
[12/12 18:45] Kumanda: Aktifleştirmesine para yok arkadaşım yapıyor
[12/12 18:45] Kumanda: Topkapi da bilgisayar la açıyor zaten o basit iş
[12/12 18:47] Kumanda: 1 saat lik işi var bende arabanın
[12/12 18:50] Metin : Tamam sağol
[12/12 18:51] Kumanda: Sen saol abi...

Evet arkadaşlar aramızda geçen konuşma bu üstte yazdıklarımdan eksik fazla bir şey varmı hakem siz olun kim haklı kim haksız
Bu son mesajım dahada böyle insanlarla muhatap olamam herkese saygılar işlerinizde hayırlı bol kazançlar

kardelenkurt

BAŞKAN
Yetkili Kişi
Admin
Doblo
Adı
Murat Üresin
Kan Grubu
0 +
Meslek
Memur
Aracınız
Doblo
Modeli
20. Yıl Özel Seri
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2020
Renk
Siyah
fıat ceo nun hesabı kapatılmıştır. cruze control için sponsorumuz @Ekrem ile görüşebilirsiniz