Hill Holder Esp Hatası Fiat Doblo Arıza Ne Olabilir

Makü 105

Yeni Üye
Doblo
Adı
Osman
Kan Grubu
0 +
Aracınız
Doblo
Benimde aynı olay başıma geldi 2017 premio var 1 haftadır esp hill order hatası veriyordu burdur da servis yok elektrikçiye gittim rotbalanscıya yönlendirdi direksiyon acısı hafif yan duruyordu Rotbalans sonucunda 5 km bin dur direksiyonu tam sağ tam sol yap dedi yaptım stop edip tekrar çalıştırdım şu an 1 haftadır biniyorum sorunum düzeldi bi problem yaşamadım

yunus0635

Fenomen Üye
Doblo
Adı
YUNUS KILIÇ
Kan Grubu
A RH -
Meslek
Beyaz Eşya Kombi Tamir Bakım Servisi
Aracınız
Doblo
Modeli
Trekking
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2023
Renk
Beyaz
Benimde aynı olay başıma geldi 2017 premio var 1 haftadır esp hill order hatası veriyordu burdur da servis yok elektrikçiye gittim rotbalanscıya yönlendirdi direksiyon acısı hafif yan duruyordu Rotbalans sonucunda 5 km bin dur direksiyonu tam sağ tam sol yap dedi yaptım stop edip tekrar çalıştırdım şu an 1 haftadır biniyorum sorunum düzeldi bi problem yaşamadım
Helal olsun elektrikciye iyi akıl vermiş

Omer.yatci

Yeni Üye
Doblo
Adı
Ömer
Kan Grubu
B RH +
Aracınız
Doblo
Merhaba,
2013 doblo premio 1.6 aracıma baskı balata volan set değişimi yaptırdım. 2 gün sonra yolda giderken bir anda hill holder ve esp devre dışı hatası vermeye başladı. Ardından direksiyonu düz tuttuğumda araba sağa kaymaya başladı. Hafif sola doğru çevrik olduğunda araba düz gidiyordu.
Aracı baskı balata değişimi yapan ustaya götürdüm. Bu benlik değil. Elektrikçiye götür dedi.
Tanıdık bir elektrikçiye gittim. Bilgisayara bağladı. Direksiyon açı kalibrasyon hatası çıktı direk. Aracı rot ayarına soktuk. Direksiyonun yamukluğu gitti. Fakat hata gitmedi. Tekrar Bilgisayara bağladı ve direksiyon açı kalibrasyon ayarı yaptı. Ayarı yaptıktan sonra hataları sildi ve normale döndü. Fakat bu işleri yapmak tam 2 saatimize mal oldu.
Bu hatayı alan olursa ilk olarak direksiyon açı kalibrasyon ayarı yaptırmasında fayda vardır.
Hayırlı günler.