Hibrid Motorlu Fiat Doblo

geremy

Onursal Kurucu
Kayıt
10 Kasım 2009
Konu
252
Mesaj
4.905
Fiat Doblo Natural Power (Doğal Güç) adıyla boy gösteren ve doğalgazla çalışan 1.4 litre 120 HP’lik T-jet motorla kombine edilen Yeni Fiat Doblo versiyonu, 635 km’ye varan menziliyle de dikkat çekiyor.

Tofaş’ın Bursa’daki fabrikasında 2000 yılından bu yana 1 milyon adete yaklaşan üretimiyle dikkat çeken ve ülkemizde de satışa sunulan Fiat Doblo’nun yeni nesli, 80. Cenevre Otomobil Fuarı’nda tüm dünya basınının karşısına hibrid motorla donatılmış olarak çıktı. Doğalgazla çalışan araçlar konusunda liderliğini tüm dünyaya ispatlamış Fiat’ın ekolojik olduğu kadar ekonomik ve performanslı bir çözüm sunmayı başaran hibrid model versiyonu, Fiat Doblo Natural Power adıyla tanıtıldı.

1.4 litre hacimli 120 HP’lik T-Jet motorla donatılan yeni Fiat Doblo’nun Natural Power versiyonu, hem benzinin hem de doğalgazın birlikte kullanıldığı ikili bir yakıt sistemine sahip olmasıyla dikkat çekiyor. İlk çalıştırmada benzinle harekete geçen motor, hemen ardından aracın altına özel bir muhafaza içine konumlandırılan 95 litrelik 4 adet tüpten gelen doğalgaz ile çalışmaya devam etmektedir. Benzinli yakıt sistemi, aracın ilk çalıştırılması esnasında olduğu gibi doğalgazın tükendiği durumlarda devreye girerek verimli ve etkin bir çalışma sunmaktadır. Yeni Fiat Doblo Natural Power’ın sürücüleri, kokpit paneli üzerindeki bir düğmeye basarak istedikleri anda doğalgazlı yakıt sisteminden benzinli yakıt sistemine geçiş yapabilmektedirler. 625 km’ye kadar uzayan bir menzil sunan Yeni Fiat Doblo Natural Power, 6 ileri vitesli şanzımanın da etkisiyle enerjik ve ekonomik bir kullanım imkanı sunabiliyor. Kombine çevrimde 134 g/km’lik bir karbondioksit emisyon seviyesi sunan Fiat Doblo Natural Power, çevreci yönünü de açık biçimde ortaya koyabiliyor.
 

kardelenkurt

BAŞKAN
Admin
Doblo
Kayıt
3 Eylül 2009
Konu
334
Mesaj
5.178
Yaş
33
Adınız
Murat Üresin
Kan Grubu
0 +
Şehir
Ankara
Meslek
Memur
Aracınız
Doblo
Modeli
Premio Black
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2014
Renk
Beyaz
Bizde var mı bu hibridten Türkiye'de*eek*
 

geremy

Onursal Kurucu
Kayıt
10 Kasım 2009
Konu
252
Mesaj
4.905
sanmıyorum.
birde 1,4 fire motora uygulanabilirmiki?
 
Yukarı Alt