Hasar kaydı çalınma

Eyüp27

Aktif Üye
Doblo
Adı
Eyüp
Kan Grubu
AB RH +
Meslek
Makina teknikeri
Aracınız
Doblo
Modeli
Active
Motor
1.9 Jtd
Araç Yılı
2004
Renk
Gri
Arkadaşlar öncelikle iyi günler dilerim.
Aracım 2004 model 1.9 jtd. Aracımın hasar kaydını sorguladığımda 7.400 lira bedelle hasar kaydı görünmekte 2006 yılına ait kayıtta hasar kaydı '' ÇALINMA'' olarak gözükmekte. Ağır hasar veya pert kaydı yok lakin ben bu çalınma olarak yazılan hasar kaydını pek anlamadım ne için böyle bir hasar kaydı oluşturulur, tam olarak neyi ifade etmektedir. Görüş ve bilgilerinizi bekliyorum . Teşekkür ederim.

AHMETMUTAF1057

Balıkesir İl Temsilcisi
Yetkili Kişi
İl Temsilcisi
Doblo
Adı
AHMETMUTAF
Kan Grubu
A RH +
Meslek
ACİL TIP TEKNİSYENİ-PARAMEDİC
Aracınız
Doblo
Modeli
Elegance
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2012
Renk
DERİN BORDO
@ferditutas
Başkanımız sigortacı sponsorumuzdur o daha iyi bilir

Eyüp27

Aktif Üye
Doblo
Adı
Eyüp
Kan Grubu
AB RH +
Meslek
Makina teknikeri
Aracınız
Doblo
Modeli
Active
Motor
1.9 Jtd
Araç Yılı
2004
Renk
Gri
Bilgisi olan kimse yok sanırım

protest60

Aktif Üye
Doblo
Adı
Yusuf
Kan Grubu
A RH -
Aracınız
Doblo
Modeli
Elegance
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2014
Renk
LAL KIRMIZI
Araç o tarihte çalınmış ve sonrasında bulunmuş , kasko firması bedeli müşterisine ödemiş ve araç bulununcada aracın mülkiyeti kasko firmasına geçmiş. kasko firmasıncada araç başkasına satılmış... kaskodan para çıktığı içinde tramere bu kayıt girilmiş. ( muhtemelen )

Araç çalınmıştır. Bir de şase no ile sorgulama yapın. Aynı kayıt çıkarsa araç daha öncesinde çalınmıştır, çıkmazsa o kayıt plaka üstünedir.

Eyüp27

Aktif Üye
Doblo
Adı
Eyüp
Kan Grubu
AB RH +
Meslek
Makina teknikeri
Aracınız
Doblo
Modeli
Active
Motor
1.9 Jtd
Araç Yılı
2004
Renk
Gri
Araç çalınma değilde herhangi bir parçasının çalınmasından dolayı olamaz mı o sırada araç kaskolu 2006 senesi mesela ne bileyim aracın lastikleri jantları veya herhangi bişeylerin çalınması gibi. Çünkü 7.400 lira o zamanlar yeni bir araç için düşük bir bedel ve bildiğim kadarıyla çalınan araçlara pert kaydı çıkarılıyo lakin benim aracımda ağır hasar veya pert kaydı yok. Araç çalınmış olsa neredeyse sıfır bir araç için 7.400 lira bedel çok düşük değil mi sizcede

JetTurboDizel

Saygın Üye
Adı
ömer
Kan Grubu
A RH +
Modeli
Araç Yılı
2004
2006 yılında 7500 TL demek tam 75 koyun demektir. Şuanda koyun 1000 TL minimum . Biz arabayı 18750 TL ye almıştık sizin hasar kaydı neredeyse yarısı sayılır. Bence döneme göre ciddi bir rakam.

Eyüp27

Aktif Üye
Doblo
Adı
Eyüp
Kan Grubu
AB RH +
Meslek
Makina teknikeri
Aracınız
Doblo
Modeli
Active
Motor
1.9 Jtd
Araç Yılı
2004
Renk
Gri
Ne bileyim valla bu aralar aracımı satmayı düşünüyorum herhangi bir değişen yok araçta satacağım kişiyede doğru bilgi vermek istiyorum bi türlü anlayamadım bu işi. O tarihte ne olmuşta bu hasar kaydı girilmiş bi türlü bulamadım nereden öğreneceğimide bilemiyorum

protest60

Aktif Üye
Doblo
Adı
Yusuf
Kan Grubu
A RH -
Aracınız
Doblo
Modeli
Elegance
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2014
Renk
LAL KIRMIZI
Ne bileyim valla bu aralar aracımı satmayı düşünüyorum herhangi bir değişen yok araçta satacağım kişiyede doğru bilgi vermek istiyorum bi türlü anlayamadım bu işi. O tarihte ne olmuşta bu hasar kaydı girilmiş bi türlü bulamadım nereden öğreneceğimide bilemiyorum

İnternetten araştırdığım kadarıyla emniyetten öğreniliyormuş o tarihte araç mı çalınmış yoksa bir parçası mı çalınmış.Olay yeri inceleme raporlarından çıkıyormuş...bir başvuru yapın isterseniz.

sedat28

Saygın Üye
Doblo
Adı
Sedat
Kan Grubu
AB RH +
Meslek
Teknik Müdür
Aracınız
Doblo
Modeli
Premio Black
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2014
Renk
Beyaz
Çalınmış ve bulunduktan sonra sahibine teslim edilmiş olabilir. Çalınma anında araca yada başka birşeye zarar vermiş olabilirler. Araç bulunduğunda bazı parçaları eksik olabilir. Koltukları ve tamponu çalınan araç biliyorum.
Arkadaşın aracının arka tamponun gece evin önünde çalmışlardi. Karakol da öğrendik o gece aynı model marka başka aracıda boş araziye götürüp koltuklarını çalmışlar dı.

fthpl

Talha Fatih Pala
Doblo
Adı
Talha Fatih Pala
Kan Grubu
A RH +
Meslek
Doğalgaz Teknisyeni
Aracınız
Doblo
Modeli
Active
Motor
1.9 Jtd
Araç Yılı
2005
Renk
Yıldız Mavi
Fiatlar ne uçtu be :) hayırlı satışlar. 28 e vermedim ben bu ilk sokağa çıkma yasağı olduğu gün :))

Şimdi iyi ki vermemişim diyorum. 35 'ten aşağı yok adam akıllı araç..

2005 benimki .. bende satmak istiyorum da arac bulamam diye korkuyorum..

Hayırlı satışlar tekrardan. Benim araca 2005 de 26bin fatura kesilmiş. 0 elimde faturası. Bilginiz olsun. Ordan bir fikir yürütülebilir.

Dosyalar

• 20200716_004218.jpg
    20200716_004218.jpg
    412,4 KB · Okunma: 8

Eyüp27

Aktif Üye
Doblo
Adı
Eyüp
Kan Grubu
AB RH +
Meslek
Makina teknikeri
Aracınız
Doblo
Modeli
Active
Motor
1.9 Jtd
Araç Yılı
2004
Renk
Gri
Valla bunun en iyi yolu arkadaşın dediği gibi emniyet galiba. Kayinço polis onunla bi görüşeyim bakalım yardımcı olabilecek mi? Tek derdim satacağım kişiye doğru bilgiyi vermek mağdur etmek istemem kimseyi bi diğer nedenide eğer o hasar kaydı sıkıntılı bir durumsa ona göre fiyat belirlemek