Yardım Hararet nereye kadar normal?

Orhaneagle

Yeni Üye
Doblo
Adı
Orhan
Kan Grubu
0 +
Aracınız
Doblo
Motor
1.3 Multijet
Arkadaşlar merhaba forumda yeniyim. Babama bir 2004 1.3 multijet doblo aldık biz de bı bakıma doblocu olduk? Daha önce kullanmadığım bı araç olduğu için merak ettiklerim var. Dün bi 4-5 dakikalık devirli deneme sürüşü yaptim aracta ve hararet göstergesinin hızlı yükseldiğini gördüm. Sizce bu model aracta göstergenin hangi noktaya kadar gelmesi normaldir.Ortayi bı diş gecti bi ara ve durdugumda foto çektiğimde bu sekildeydi.Nereye kadar normaldir, nereye gelince tehlikelidir. Aracın yağında suyunda herhangi bir problem yok bu arada.bilgi ve tecrübelerinizi paylaşırsanız sevinirim. Hoşbulduk.Teşekkürler

Dosyalar

• IMG_20200506_154127.jpg
    IMG_20200506_154127.jpg
    1,2 MB · Okunma: 53

rustu2000

Aktif Üye
Doblo
Adı
rüştü
Kan Grubu
A RH +
Aracınız
Doblo
Modeli
Premio
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2011
Orta cizgi normaldir zaten hareret tehlike sinirinda gostergenin yaninda isikla sizi uyarir

cengaver53

Fenomen Üye
Doblo
Adı
Yunus Korkmaz
Kan Grubu
0 -
Aracınız
Doblo
Modeli
Premio
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2006
Renk
Bej
Normalde ortada durur motorun su hatlarındaki parçalarda bir arıza olamadığı sürece böyledir.Dobloların soğutması iyi dediğim yerin üzerine hızlı bir şekilde çıkmaya başlar ve kırmızıya dayanırsa sıkıntı var demektir aşırı ısındığında zaten arkadaşın dediği gibi uyarı verir.

Hayrettinn

Azimli Üye
Doblo
Adı
Hayrettin
Kan Grubu
AB RH +
Aracınız
Doblo
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2005
Renk
Gri
İyi akşamlar fanı kaçda açıyor

fthpl

Talha Fatih Pala
Doblo
Adı
Talha Fatih Pala
Kan Grubu
A RH +
Meslek
Doğalgaz Teknisyeni
Aracınız
Doblo
Modeli
Active
Motor
1.9 Jtd
Araç Yılı
2005
Renk
Yıldız Mavi
Ortada durur genelde hararet.. zorlarım asılırım nafileee.. bende 1.9 jtd var yaz aylarında bile klima açmazsam fan açmaz.. 3 senedir hep ısınınca ortada.. ortayı geçiyorsa bir sikinti olabilir.. takip edin..

Bu araçlar eski sistem değil elektronik kontrollü ve soğutma sistemleri gayet iyi...

Yolcu35

Azimli Üye
Doblo
Adı
Mustafa
Kan Grubu
B RH +
Meslek
Endustri
Aracınız
Doblo
Modeli
Cargo
Motor
1.9 Jtd
Araç Yılı
2004
Renk
Çelik Gri
Göstergeye çok ta fazla güvenmeyin. Ocak ayında yolda giderken bi ara trafik sıkıştı ve doğal olarak durma noktasına geldiğim de bir baktım ki motordan buhar yükseliyor. Hemen kenarı çektim, gördüm ki radyatör delinmiş ve içindeki tüm su boşalmış. Hararet göstergesine baktım hep aynı ortada duruyor. Su ekleyerek sanayiye zor yetiştim.