hararet göstergesi ve motor arıza lambası..

ahmetkuzhan

Yeni Üye
selamınaleyküm arkadaşlar foruma yeni katıldım bir kusurum olursa affola... hararet göstergesi ilk çalıştırdıgımda çalışıyor 5 saniye sonra sıfıra iniyor ve motor arıza ışıgı yanıyor sizce neden olabilir bilgisi olan arkadaşlar yardımınızı bekliyorum teşekürler...

RAPTOR

Fenomen Üye
Modeli
Renk
Beyaz
selamınaleyküm arkadaşlar foruma yeni katıldım bir kusurum olursa affola... hararet göstergesi ilk çalıştırdıgımda çalışıyor 5 saniye sonra sıfıra iniyor ve motor arıza ışıgı yanıyor sizce neden olabilir bilgisi olan arkadaşlar yardımınızı bekliyorum teşekürler...

motor çalıştıktan sonra arıza lambası sönüyor mu?

motoru çalıştırmadan önce tüm lambaların sönmesini bekliyormusunu?

doblo vip premio

Onursal Yönetici
Adı
OĞUZ
Kan Grubu
A RH +
Modeli
Araç Yılı
2015
Renk
BRONZ KAHVE
aleykümselam hoşgeldiniz

bu arızayı bi fiorino sahibi olan birinden duymuştum problem termosttan mış adam termostatı değiştirmiş sorun düzelmiş

ahmetkuzhan

Yeni Üye

motor çalıştrdıktan sonra oluyor normalde bütü ısıklar söndükten sonra çalıştırıyorum... çalıştırdıgımda hararet motor sıcaksa yükseliyor biraz.. sonra sıfıra iniyor ve arıza lambasını yakıyor..

selo2753

Azimli Üye
evet bende duydun termoları degiştirginiz zaman bir şey kalmaz inşallah

ahmetkuzhan

Yeni Üye
aleykümselam hoşgeldiniz

bu arızayı bi fiorino sahibi olan birinden duymuştum problem termosttan mış adam termostatı değiştirmiş sorun düzelmiş
sağolun.. aynı arıza olabilir çünkü hararet le ilgili oldugunu düşünüyorum... birde kalöriferi açtıgım zaman buz gibi hava geliyor hıç ısınmıyor...

doblo vip premio

Onursal Yönetici
Adı
OĞUZ
Kan Grubu
A RH +
Modeli
Araç Yılı
2015
Renk
BRONZ KAHVE
ozaman büyük ihtimal ile termostat

RAPTOR

Fenomen Üye
Modeli
Renk
Beyaz

motor çalıştrdıktan sonra oluyor normalde bütü ısıklar söndükten sonra çalıştırıyorum... çalıştırdıgımda hararet motor sıcaksa yükseliyor biraz.. sonra sıfıra iniyor ve arıza lambasını yakıyor..

hararet müşürü ve termostata baktır.

özgüryusuf

Yeni Üye
Adı
ilker
aracım 2009 multijet aynı sorun geçen hafta bende oldu. sabah hava çok soğuktu hararet çok nazlandı yokuş aşagı inerken dibe vurdu ve arıza yaktı. durdum suyu var tekrar çalıştırdım hararet normalden düşüktü ve ışık sönmedi.birgün kullanmadım ışık sönmüştü.bir sabah yine çok soğukta işe giderken aynı yerde yine yandı.sonra yine aynı yerde tekrar yandı ve söndü.gündüz hiç yapmadı sadece sabah beşte tekrarlıyor hafta sonu geziyorum bişey yok çok ilginç bir durum servisede gitmedim bunu yaşayan varmı

Mustafaoktay09

Yeni Üye
Başka Araç
Adı
Mustafa
Kan Grubu
A RH +
Aracınız
Başka Araç
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2004
Benim araçta hararet lambası motor arıza lambası fan çalışıyor hararet göstergesi kalkıo geri iniyor soğuk iken motor ilk çalıştırdığımda 5 km gidiyorum kapatıp tekrar çalıştırıyorum herşey normale dönüyor

Dosyalar

• IMG_20190315_190502.jpg
    IMG_20190315_190502.jpg
    1,2 MB · Okunma: 15

cAn 3436

Onursal Danışman Yönetici
Yetkili Kişi
Onursal Danışman Yönetici
Başka Araç
Adı
Can TANRIVERDİLER
Kan Grubu
A RH -
Meslek
Uçak Teknisyeni
Aracınız
Başka Araç
Modeli
Active
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2007
Renk
Crono Gri
Benim araçta hararet lambası motor arıza lambası fan çalışıyor hararet göstergesi kalkıo geri iniyor soğuk iken motor ilk çalıştırdığımda 5 km gidiyorum kapatıp tekrar çalıştırıyorum herşey normale dönüyor
termostata baktırın

Serhat5254

Azimli Üye
Doblo
Adı
Serhat
Kan Grubu
0 -
Aracınız
Doblo
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2008
Aynı problemle karşılaştım hararet dip gşsterip arıza ışıgı yanıyor yolda giderken daha sonrasında çakılır vaziyette 5 dakika beklediğimda arıza lambası sönüyordu. Sonuç olarak termostat arızası. Isı geçişini ayarlayamadığı için motoru soğuk gösteriyor motor soğuk göründüğü içinde lambayı yakıyor. Yağına suyuna tamam ise bu sorun olma ihtimali yüksek geçmiş olsun #teamdoblosakarya