hangi yakıt

huseyin1134

Azimli Üye
Adı
hüseyin
Meslek
tektil
Modeli
Renk
metalik siyah
yeni aldığım doblo aracı hem tanımak hemmde bilgi almak için için siteye üye oldum.güzel bir site bu siteyi acan ve yürümesini sağlayan herkese tşk..benim merak ettiğim siz doblocular hangi marka dizel kullanıyorsunuz..en uygun en az yakan ve motoruma en az zararı verecek dizel hangisidir sizler ne kullanıyor ve tavsiye edersiniz bazı istasyonlarda aldığım yakıt cabuk bitiyor ortalama yakıt tüketimi d.combi 1.9 aracımda 7.1 sizlerinki kactır

ANLOVE

Onursal Üye
Aracım Yok
Adı
QQQQ QQQQ
Kan Grubu
A RH +
Meslek
Q
Aracınız
Aracım Yok
Renk
Metalik Siyah
yeni aldığım doblo aracı hem tanımak hemmde bilgi almak için için siteye üye oldum.güzel bir site bu siteyi acan ve yürümesini sağlayan herkese tşk..benim merak ettiğim siz doblocular hangi marka dizel kullanıyorsunuz..en uygun en az yakan ve motoruma en az zararı verecek dizel hangisidir sizler ne kullanıyor ve tavsiye edersiniz bazı istasyonlarda aldığım yakıt cabuk bitiyor ortalama yakıt tüketimi d.combi 1.9 aracımda 7.1 sizlerinki kactır

Bu konu hakkında baya bir başlık mevcut. Ben yine de aklınızda ki sorulara cevap vereyim.

7.1 normal bir değer çok çok yüksek değil. Ayrıca bazı istasyonlarda çabuk bitiyor demişsiniz bana göre aldığınız firmayı değiştirmeyin ve sabit kalın.

Birazdan bahsedeceklerim tecrübeyle sabittir. İlk Shell kullanmaya başladığımda yakıt tüketimi çok artmıştı 8 lere çıktı daha inmişti şimdi shell kullanan arkadaşlar da bilecektir ilk başlarda tüketim artar sonra düşer o yüzden tercihinizi yapın ve sabit kalın sık sık marka değiştirmek iyi değil bana göre. Benim ortalama tüketimim 5.5 ile 6 arasında değişkenlik gösteriyor.

Bana sorarsanız ben Shell V-Power Nitro+ Diesel kullanıyorum. Ve sitede ki bir çok doblocu da Shell kullanıyor bazı arkadaşlar garanti kapsamından dolayı Opet kullanıyor ama genel olarak Opet ve Shell olarak değişiyor.