Yardım Göstergedeki ışık

tkn.icmk

Azimli Üye
Doblo
Adı
tekin içmek
Kan Grubu
A RH +
Aracınız
Doblo
Modeli
Premio
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2012
Renk
beyaz
Herkeze iyi akşamlar ben 2012 model 1.6 d3 doblo aldım 1 ay anca oldu bugün göstergede dikkat ışığının yandığını fark ettim periyodik bakımlarını 1.5 hafta önce yaptırdım daha ne anlama geliyor acaba önemli birşeymidir sizce bilenler bir yardım etse sevinirim
(Işık ne anlama geldiğini bilnediğimden buraya actım konuyu yanlış actıysam şimdiden özür dilerim.)

Dosyalar

• 20200330_211035.jpg
    20200330_211035.jpg
    528,8 KB · Okunma: 66

dincerx53

Daimi Üye
Adı
Dinçer
Kan Grubu
0 -
Meslek
Pastacı
Modeli
Araç Yılı
2011
Renk
Siyah
Park ve ampülleri kontrol eden kesikse ondan yanar bendede vardı park lambası kesikti değiştim söndü ?

tkn.icmk

Azimli Üye
Doblo
Adı
tekin içmek
Kan Grubu
A RH +
Aracınız
Doblo
Modeli
Premio
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2012
Renk
beyaz
Park ve ampülleri kontrol eden kesikse ondan yanar bendede vardı park lambası kesikti değiştim söndü ?

sol gündüz farım yanmıyor ondan olabilir yani teşekkür ettim bende önemli bişi sanmıştım malum krizde geliyor bu aralar yaptıramıcağım bişi sandım

dincerx53

Daimi Üye
Adı
Dinçer
Kan Grubu
0 -
Meslek
Pastacı
Modeli
Araç Yılı
2011
Renk
Siyah
sol gündüz farım yanmıyor ondan olabilir yani teşekkür ettim bende önemli bişi sanmıştım malum krizde geliyor bu aralar yaptıramıcağım bişi sandım
Öuhtemelen ondandır önemli bişey değil ?

semih24

Aktif Üye
Doblo
Adı
semih
Kan Grubu
A RH +
Aracınız
Doblo
Motor
1.6 Multijet
O ışık yanıyorsa neden yandığına dair her kontak açıldığında ekranda yazar sizde yazmıyor mu?
Muhtemelen ampullerden birisi yanmıyordur.

rustu2000

Aktif Üye
Doblo
Adı
rüştü
Kan Grubu
A RH +
Aracınız
Doblo
Modeli
Premio
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2011
ben 4 tl aldım gunduz lambasını pahalı bişi deyil ampulu cektinmi cıkıyor yerinden zaten

tkn.icmk

Azimli Üye
Doblo
Adı
tekin içmek
Kan Grubu
A RH +
Aracınız
Doblo
Modeli
Premio
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2012
Renk
beyaz
herkeze teşşekür ederim

Yyusuf

Azimli Üye
Adı
Yusuf yıldız
Kan Grubu
A RH +
Modeli
Araç Yılı
2010
Yeni konu açmak istemediğimden burdan sormak istedim farları açmadan parkları açmak mümkün mü ?

Ahmetmedik

Azimli Üye
Doblo
Adı
Ahmet
Kan Grubu
0 -
Aracınız
Doblo
Modeli
Premio
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2011
Renk
Türk Kahvesi
Ekranda arizali lambanin hangisi oldugu yazmiyorsa lambalarin biri kesmek uzeredir.Bende de yanmisti 1 hafta sonra plaka ampulu kesti.

sedat28

Saygın Üye
Doblo
Adı
Sedat
Kan Grubu
AB RH +
Meslek
Teknik Müdür
Aracınız
Doblo
Modeli
Premio Black
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2014
Renk
Beyaz
Yeni konu açmak istemediğimden burdan sormak istedim farları açmadan parkları açmak mümkün mü ?
Tesisata müdahale etmeden yapmak mümkün değil
Birkaç farklı şekilde yapılabilir. Parkların artı besleme kablosunu keserek araç kontağı açıldığında enerji veren sigortalardan birinden ( iç tavan aydınlatma olabilir) enerji alarak besleyebilirsin. Enerji aldığın sigortanın değerini yükseltirsen iyi olur. Farı açtığında arıza lambası yakabilir denemek gerekir.

Yyusuf

Azimli Üye
Adı
Yusuf yıldız
Kan Grubu
A RH +
Modeli
Araç Yılı
2010
Tesisata müdahale etmeden yapmak mümkün değil
Birkaç farklı şekilde yapılabilir. Parkların artı besleme kablosunu keserek araç kontağı açıldığında enerji veren sigortalardan birinden ( iç tavan aydınlatma olabilir) enerji alarak besleyebilirsin. Enerji aldığın sigortanın değerini yükseltirsen iyi olur. Farı açtığında arıza lambası yakabilir denemek gerekir.
Anladığım kadarıyla basit bir işlem değil, tek kademeli far anahtarı olması hiç hoş değil bence

sedat28

Saygın Üye
Doblo
Adı
Sedat
Kan Grubu
AB RH +
Meslek
Teknik Müdür
Aracınız
Doblo
Modeli
Premio Black
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2014
Renk
Beyaz
Anladığım kadarıyla basit bir işlem değil, tek kademeli far anahtarı olması hiç hoş değil bence
Kesinlikle tek kademeli anahtarı bende bir türlü sevemedim. Gündüz farı olduğu için yapılmış sanırım. Yazdığım işlem çok zor değil aslında.

Eren tic

Azimli Üye
Doblo
Adı
Murat
Kan Grubu
0 +
Meslek
Toptanci
Aracınız
Doblo
Modeli
Active
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2008
Renk
Metalik gri
Aracın park lambaları farları veya arka stoplar dan yada tavan aydınlatmazlardan bir tane far yanmıyor