Genleşme kabı kapak sorunu ?

Shaldos

Daimi Üye
Adı
Saldıray Taşkıran
Kan Grubu
0 -
Meslek
Petrol Ofisi Pompa Görevlisi
Modeli
Araç Yılı
2006
Renk
Beyaz
Merhaba dostlar bugün başıma ilginç bir olay geldi. Çerkezköy- Çorlu arası gidiyordum. Çorlu'ya varıp aracı park ettiğimde sağ alt taraftan su damladigini gördüm. Kaputu kaldirdigimda genleşme tankınin dışarı su attığını ve bu süzülerek alttan ciktigini tespit ettim. Kabin kapağını kontrol ettim ne kadar çevirsemde sürekli donuyor sım sıkı olmuyor. Bende sıkıştırmak için altına poşet koydum ve kapak tam sıkı kapandı. Genleşme tankını yeni parcacidan orjinal diye aldım. Galiba yan sanayi ki kapak sorun çıkartıyor. Araç d2 sizin araçlarda da kapak tam sıkı oluyormu? Yoksa belli bir sıkılıktan sonra tekrar dönmeye devam mi ediyor..

fthpl

Talha Fatih Pala
Doblo
Adı
Talha Fatih Pala
Kan Grubu
A RH +
Meslek
Doğalgaz Teknisyeni
Aracınız
Doblo
Modeli
Active
Motor
1.9 Jtd
Araç Yılı
2005
Renk
Yıldız Mavi
Merhaba. En son kademede sıkıldığında kapak kenarlardaki centikler depo yuvasina oturur. Daha dönmez. Sizde anormallik var . Ya kapakta ya depoda.

Poşet isine dikkat edin yanlis hatirlamiomsam 1.4 bar üstü kapak acar fazla siviyi disari atar poset sikistirdigi icin atamaz.

Shaldos

Daimi Üye
Adı
Saldıray Taşkıran
Kan Grubu
0 -
Meslek
Petrol Ofisi Pompa Görevlisi
Modeli
Araç Yılı
2006
Renk
Beyaz
Teşekkür ederim. Poşeti mecburen koydum şuan eve geldim. Sabah poşeti sokecegim tehlikeli bir hareket malum.. ben hafta içi kabı ve kapağı yeni orijinal bulup alayım bari... Tekrar tesekkur ederim.

NevşehirliDoblocu

Onursal Üye
Doblo
Adı
Arda Tekinay
Kan Grubu
B RH +
Meslek
Öğrenci
Aracınız
Doblo
Modeli
Panorama
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2010
Renk
Mistik Gri
Kapak vidalı mı ? Vidalı ise Bizim tabirimizle yalama olmuştur dişleri ya kapağın yada tankın bence