Doblo Gaz pedalı tepki vermiyor.

EZKBY

Yeni Üye
Doblo
Adı
Emre
Kan Grubu
A RH +
Aracınız
Doblo
S. A arkadaşlar merhabalar.
aranıza yeni katıldım.Bende 2003 model 1’9 jtd Doblo var. Şöyle sorunum var.
Araçla giderken silkeledi hafif ve motor ışığı yandı.Baktım sıkıntı yok ışık yanık vaziyette gezdim ertesi gün rolenti hafif yükseldi ve gaz pedalı hiç tepki vermedi. Şuan arıza devam ediyor. Tamirci pedalda sorun yok elektronik sistemde sıkıntı var diyor ve yüksek ücrete yapılacağını söylüyor. Başına böyle bir arıza gelen veya çözümünü bilen varsa cevaplarsa sevinirim iyi günler herkese.

fthpl

Talha Fatih Pala
Doblo
Adı
Talha Fatih Pala
Kan Grubu
A RH +
Meslek
Doğalgaz Teknisyeni
Aracınız
Doblo
Modeli
Active
Motor
1.9 Jtd
Araç Yılı
2005
Renk
Yıldız Mavi
Yağmurlu hava da mı oldu? Bir yerler su almış olabilir

cengaver53

Fenomen Üye
Doblo
Adı
Yunus Korkmaz
Kan Grubu
0 -
Aracınız
Doblo
Modeli
Premio
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2006
Renk
Bej
Öncelikle motor ışığı yanıyorsa bilgisayarda hata birebir gözükür bir bilgisayara bağlayın gösterdiğiniz usta farazi konuşuyor deneme yanılmacılardan sensör arızası yada aracın gaz kelebeği,rolanti sistemi gibi

MEHMET78

KARABÜK YÖNETİCİSİ
Yetkili Kişi
İl Yöneticisi
Başka Araç
Adı
MEHMET
Kan Grubu
B RH +
Aracınız
Başka Araç
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2016
Renk
BEYAZ
Bilgisayara bağlatıp bakmak lazım.

EZKBY

Yeni Üye
Doblo
Adı
Emre
Kan Grubu
A RH +
Aracınız
Doblo
Öncelikle motor ışığı yanıyorsa bilgisayarda hata birebir gözükür bir bilgisayara bağlayın gösterdiğiniz usta farazi konuşuyor deneme yanılmacılardan sensör arızası yada aracın gaz kelebeği,rolanti sistemi gibi

EZKBY

Yeni Üye
Doblo
Adı
Emre
Kan Grubu
A RH +
Aracınız
Doblo
Merhaba. İlginize teşekkürler. Cihaza bağlattım. Gaz pedalı hayası veriyor. Gaz pedalını kontrol ettiler. Başka bir pedalla denemişler sorun ondan değilmiş. Öyle olunca usta elektronikçiye götürmüş oda beyin veya tesisatta sıkıntı vardır demiş. Pazartesi başka tamirciyede götüreceğim.

EZKBY

Yeni Üye
Doblo
Adı
Emre
Kan Grubu
A RH +
Aracınız
Doblo
Hayır normal havada hiçbir şey yokken silkeledi. Sonra pedal arızası verdi

cengaver53

Fenomen Üye
Doblo
Adı
Yunus Korkmaz
Kan Grubu
0 -
Aracınız
Doblo
Modeli
Premio
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2006
Renk
Bej
Gaz pedalı konum sensörü var o arıza vermiş olabilir gaz pedalının hareketini algılamadığında istediğiniz gibi devir veremezsiniz belli bir devrin üzerine çıkmaz buda gaz kelebeği in işlevni uygun şekilde yapmasını engeller rölantiyide etkler kendiliğinden devir artırabilir sensör kaynaklı muhtemelen, gaz kelebeğinin yanında konumlandırılır genelde

EZKBY

Yeni Üye
Doblo
Adı
Emre
Kan Grubu
A RH +
Aracınız
Doblo
Olabilir bende öyle düşünüyorum. Bakalım başka usta ne diyecek. Bizim usta direk elektronikçi işi dedi ve ona yolladı.inşallah düzelir

mekanikauto-antalya

Azimli Üye
Başka Araç
Adı
MURAT LİDER
Kan Grubu
A RH +
Aracınız
Başka Araç
aracınızda epic pompa varsa eger sorun pompa uzerındekı rotordan kaynaklıdır rotoru sokup arkasına 1 adet 0.25 mm pul koyun

Sbr35

Aktif Üye
Doblo
Adı
Sabri
Kan Grubu
A RH +
Aracınız
Doblo
aracınızda epic pompa varsa eger sorun pompa uzerındekı rotordan kaynaklıdır rotoru sokup arkasına 1 adet 0.25 mm pul koyun
Epic pompa dediğin nedir usta ben ilk kez duydum yada farklı bir isim olabilir mi

Kromozom

Azimli Üye
Doblo
Adı
Fatih
Kan Grubu
A RH -
Aracınız
Doblo
Düz dizelllerde oluyor sanirim

sitting

Yeni Üye
Doblo
Adı
Kürşat
Kan Grubu
AB RH +
Aracınız
Doblo
Motor
1.6 Multijet
S. A arkadaşlar merhabalar.
aranıza yeni katıldım.Bende 2003 model 1’9 jtd Doblo var. Şöyle sorunum var.
Araçla giderken silkeledi hafif ve motor ışığı yandı.Baktım sıkıntı yok ışık yanık vaziyette gezdim ertesi gün rolenti hafif yükseldi ve gaz pedalı hiç tepki vermedi. Şuan arıza devam ediyor. Tamirci pedalda sorun yok elektronik sistemde sıkıntı var diyor ve yüksek ücrete yapılacağını söylüyor. Başına böyle bir arıza gelen veya çözümünü bilen varsa cevaplarsa sevinirim iyi günler herkese.
Bende de Doblo 2015 1.6 Premio Plus var düz dizel. Arefeden 1 gün önce bursa tarafına giderken Osmangaziyi geçtikten 5 km sonra gaz pedalı 6 visteste birden kesti ve hız düşmeye başladı vites küçültüp 3e aldım. Hemen istanbul sanayide ki arkadaşı aradım büyük ihtimalle turbonun arızalandığını inşallah çok masraf çıkarmaz dedi. 3 viteste 70 km hızla 2,5 bin devirde bursa sanayiye kadar gittim. Sanayide çnce bilgisaayrdan baktılar sıkıntı yok sağa sola baktılar sıkıntı yok en son ön tamponu söktüler ve sorunu buldular. Turbonun hortumu yaklaşık 10-15 cm uzunluğunda yarılmış. Büyük ihtimalle daha önceden yırtık küçükmüş bende hız limiti yükseldi diye 150 ile cruise de giderken zorlandı yırtık iyice büyüdü. İşçilik dahil toplam 450 ile kurtardım. Eğer turbo gitseydi vay halime.