Gaz pedalı altındaki küçük takoz?

murathan

Azimli Üye
Sanırım aracın zemin döşemesini korumak için yapılmış bir parçadır.
Gaza sonuna kadar basıldığında pedalın döşemeye zarar vermsini engellemek için o plastik parça konulmuş olmalı.

kemal1550

Yeni Üye
arkadaşlar ben çıkardım ( parçayı 3-4 tur çevirerek kolaylıkla çıkara bilirsiniz) dip gaz yapmanıza olanak sağlıyor. hele birde aradan paspası çekerseniz tadından yenmez bi hal alıyor. ha arabanızı bir başkasına emanet veriyorsanız ve güvenemiyorsanız takozu bir kaç tur çevirerek yükseltin böylece aracı süren kişi istediği kadar gaza bassın araç devir yapmıyoooo..... bence çok süper bir özellik

Ultralion

Saygın Üye
Adı
KAYHAN GÜMÜŞ
Modeli
Renk
BEYAZ
@kemal1550

Peki Kemal kardesim bu islemi yaptiktan sonra hizlanma ve son surat degerlerinde herhangi bir iyileşme oldu mu? Tadindan yenmiyor dedigine göre olumlu bir degisim var herhalde.
Bir de bu kadar kolay mi cikiyor bu takoz oyleyse ben de dusunebilirim cikarmayi...

Ultralion

Saygın Üye
Adı
KAYHAN GÜMÜŞ
Modeli
Renk
BEYAZ
Valla ben baktım benim D3 un gaz pedalinin altina hic de oyle dondurulerek cikacak bir parcaya benzemiyor.Tam tersi pedalla bir butun o patca sanki.Sizin arac D3 degil mi yoksa?

kemal1550

Yeni Üye
son hızı test etmedim ama dediğim gibi daha çok devir çevirmenize olanak sağlıyor. aracımda 2014 premiio black series 105hp 290 tork.....
çevirerek çıkacak parçaya benzemiyor demekle olmuyor. biz yaptık ta konuşuyoz herhalde...

Dosyalar

• 20141015_091649.jpg
    20141015_091649.jpg
    847,4 KB · Okunma: 22

Ultralion

Saygın Üye
Adı
KAYHAN GÜMÜŞ
Modeli
Renk
BEYAZ
Madem oyle ustelik de sen de Ankaradasin birgun yanina geleyim bana da goster Kemal.Bunu yaparsan sevinirim ben bilemedim çünkü nasil ciktigini...

gozukaraakif

Azimli Üye
Arkadaslar ben de doblo alicam fakat 1.9d sx ile 1.9 jtd arasinda ki fark ne ? Ayrica 1.9 d sx cift surgulu klima airbag ve camlar elektrikli 1.9 jtd ise tek surgulu ozellik yok . hangisini almaliyim tsk ederim

doblo vip premio

Onursal Yönetici
Adı
OĞUZ
Kan Grubu
A RH +
Modeli
Araç Yılı
2015
Renk
BRONZ KAHVE
konsu burası değil başka bir başlık açın

ama ikisi arasında 1.9jtd alın jtd turbolu unijet dizel 1.9 d düz klasik atmosferik dizel

Ultralion

Saygın Üye
Adı
KAYHAN GÜMÜŞ
Modeli
Renk
BEYAZ
Kemal kardesim su gaz pedalinin altindaki parcanin nasil çıktığını gosterebilir misin ben de cikarmak istiyorum...

fingerbowl

Daimi Üye
Adı
levent canan
Modeli
Renk
saklı yeşil
ÇIKARTMAYIN HIZ İYİ DEĞİL BU HAVALARDA ARKADAŞLARIM

Alirüzgar

Onursal Üye
Adı
Soncan
Modeli
Renk
Beyaz
arkdaşlar merhaba konuyla alakası yok ama bişey sorucam ankarada doblo konusunda uzman olan usta tanıyan varmı bıktım valla herkez usta ama anlayan yok malesef

mesut170

Onursal Yönetici
Adı
Mesut UÇMAZ
Kan Grubu
0 +
Meslek
Memur
Modeli
Araç Yılı
2007
Renk
crono gri
Ali kardeşim aramıza hoşgeldin. Bu konuda sana arkadaşlarımız yardımcı olacaklardır.Ama önce forumda kendini bir tanıt seni bir tanıyalım.

Alirüzgar

Onursal Üye
Adı
Soncan
Modeli
Renk
Beyaz
Valla yeniyim burdanmı tanıtıyoruz yardımcı olursan sevinirim kardeş

mesut170

Onursal Yönetici
Adı
Mesut UÇMAZ
Kan Grubu
0 +
Meslek
Memur
Modeli
Araç Yılı
2007
Renk
crono gri
@Alirüzgar
illere göre üyelerimiz başlığından tanıtabilirsin.

Alirüzgar

Onursal Üye
Adı
Soncan
Modeli
Renk
Beyaz
Mesut kardeş ilgin için teşekkürler öncelikle hoşbuldum doblon kaç model bir kaç sorum olucak

mesut170

Onursal Yönetici
Adı
Mesut UÇMAZ
Kan Grubu
0 +
Meslek
Memur
Modeli
Araç Yılı
2007
Renk
crono gri

Ultralion

Saygın Üye
Adı
KAYHAN GÜMÜŞ
Modeli
Renk
BEYAZ
Valla benim D3 ü Ankarada Kazım Karabekirde kendi ustama götürüyorum bakımları orada yapılıyor.Gayet de memnunum.Bu arada o takozu ben de çevirip çıkardım.İlk başta yanlış anlamışım.Gaz pedalının altına monte üçgen biçimindeki çıkıntı sanmıştım meğer zemindeki yuvarlak parçaymış.Kemal kardeşimin dediği gibi 3-4 tur saat yönünün tersine çevirince çıkıyor ancak sürüşte ve performansta çok birşey farketmedi bana göre.Zaten devir kesici var arabada o takoz çıktı diye belli bir devirden fazlasını çevirmez bence araç.Sadece gaz pedalı biraz daha aşağı doğru gidiyor ve biz de daha çok gaz yiyor sanıyoruz arabayı...

Cetin

DENİZLİ YÖNETİCİSİ
Yetkili Kişi
İl Yöneticisi
Başka Araç
Adı
Çetin ÖZDEMİR
Kan Grubu
0 -
Meslek
Pazarlama
Aracınız
Başka Araç
Modeli
Diğer Model
Araç Yılı
2012
Renk
Duman Gri
@Ultralion

Katılıyorum bir farkı yok gibi bende hissedemedim. Başıma gelen bir anıyıda paylaşayım sizlerle Denizli'den İzmir'e doğru gidiyorum dip gaz yapayım dedim bakalım ne gidiyor ne yapıyor senin gaz pedalı o sivri yere takıl 180km/h ile giderken elinle yerde gaz pedalı arıyosun tabi yetişemedik :) Aracı boşa alıp sağa durdur tabi durana kadar araç 5200 devir in araçtan elinle pedalı yukarı çek bir daha çıkarmam :)

Ultralion

Saygın Üye
Adı
KAYHAN GÜMÜŞ
Modeli
Renk
BEYAZ
O iş çok tehlikeli olmuş yalnız Çetin.Gaz pedalının takılması berbat birşey...