Yardım Garanti

sahinsahin

Azimli Üye
Adı
sedat
Kan Grubu
AB RH -
Modeli
Diğer Model
Araç Yılı
2014
Arkadaşlar merhaba 2014 model 44bin km de doblo urban aracımın garantisi 10 nisanda bitiyor.Servis 376 TL karşılığında 1 yıl daha garantiyi uzatabileceğimi söyledi.Sizce ne yapmalıyım.Fiatın parçası ucuz aslında ama kronik sorunları var mı garanti yaptırsam mı acaba faydalanabilmek için.

MEHMET78

KARABÜK YÖNETİCİSİ
Yetkili Kişi
İl Yöneticisi
Başka Araç
Adı
MEHMET
Kan Grubu
B RH +
Aracınız
Başka Araç
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2016
Renk
BEYAZ
@sahinsahin
fazla km yapıyorsanız uzatmakta fayda var.bizim burada servis olmadığı için ben uzatmamıştım ama faydalı bir sistem olduğunu düşünüyorum.

doblo3535

Fenomen Üye
Adı
m.i
Kan Grubu
B RH +
Meslek
Gıda toptancısı
Modeli
Araç Yılı
2017
Benim aracım 4 aylık araç ben bakıma servise gitmeyi düşünmüyorum çünkü en ufak sorunda bile bir şey yok diyen dandik bir servis anlayışı var 3 aydır arka amortisörler orkestra gibi ses yapıyor fiat tan oto gidiyorum normal diyor motordan ilk çalışma anında lakırtı geliyor bunada normal deniyor

Yani hem 250 liralık bakıma 800 lira vereceğim peki neden? hiç işe yaramayan garanti için

Aradaki bakım farklarını biriktirip arızalanan yerini kendim değiştiririm

Heleki sizin araç 3 yaşını geçmiş garantiyi uzatsan bile herhangi bir sorun olduğunda duyacağın laf "yıpranmaya bağlı kullanıcı hatası"

yunus0635

Fenomen Üye
Ayın Popüler Yazarı
Doblo
Adı
YUNUS KILIÇ
Kan Grubu
A RH -
Meslek
Beyaz Eşya Kombi Tamir Bakım Servisi
Aracınız
Doblo
Modeli
Trekking
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2023
Renk
Beyaz
@sahinsahin
derhal uzatılmış garanti yaptırın çok faydalıdır anlarsınız.

yunus0635

Fenomen Üye
Ayın Popüler Yazarı
Doblo
Adı
YUNUS KILIÇ
Kan Grubu
A RH -
Meslek
Aracınız
Doblo
Modeli
Trekking
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2023
Renk
Beyaz
@doblo3535
seni maşallah servisten yana hiç memnun edemiyoruz hep bir memnuniyetsizlik zikrediyosun sponsorumuz Kavaklıdere oto ya git diye çok öneride bulunmuştuk
lakin ben memnun ederim aracını bana bi gün getir ben götüreyim servise yeterki sen Memnun ol o yeter bize.

doblo3535

Fenomen Üye
Adı
m.i
Kan Grubu
B RH +
Meslek
Gıda toptancısı
Modeli
Araç Yılı
2017
@yunus0635
Fiat fabrika sahibi gibi konuşmuşsun o kadar benimsemişsin,laf söylenmesini istemiyorsun herşey yolunda giden ve müşteriyi üzmeyen bir anlayış olmadıkça gerçek memnuniyet yaşanmaz binmediğim marka ankarada gitmediğim servis kalmadı vw hyundai opel Renault skoda kısaca hepsine gittim ama hiç biri fiat gibi pişman etmedi yani sorun yaşamayan sorun yaşayanın durumunu anlamaz olaylara objektif bakman lazım,gerektiğindede eleştiri yapabilmen lazım

yunus0635

Fenomen Üye
Ayın Popüler Yazarı
Doblo
Adı
YUNUS KILIÇ
Kan Grubu
A RH -
Meslek
Aracınız
Doblo
Modeli
Trekking
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2023
Renk
Beyaz
@doblo3535
peki kaçıncı eleştiri oldu bu
vee kaçıncı önerimiz oldu sana yani dimi eleştiriyi gerektiğindede yapmak gerek
yardımcı olurum hertürlü bennn çok titiz prensipli birisiyimdir dediğim gibi aracınla gel bana serviste istediğin ve memnun olmadığın ne var ise cözelim.

Son düzenleme:

Gun

Daimi Üye
Adı
Mehmet
Kan Grubu
A RH +
Meslek
Serbest
Modeli
Diğer Model
Araç Yılı
2014
Renk
Bordo
Herkese iyi gunler bende istanbul anadolu yakasında güzel bir servis önerisi istiyorum aracım 2014 premio black 40 bin bakımı için hangi servis daha kaliteli hizmet sunuyor tecrübesi olan vardır herkese teşekkürler hayırlı kazançlar kazasiz belasız hayırlı günler dilerim

yunus0635

Fenomen Üye
Ayın Popüler Yazarı
Doblo
Adı
YUNUS KILIÇ
Kan Grubu
A RH -
Meslek
Aracınız
Doblo
Modeli
Trekking
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2023
Renk
Beyaz
  • Beğen
Tepkiler: Gun

Ferdi Güvenç

Onursal İzmir Yöneticisi
Yetkili Kişi
Onursal Danışman Yönetici
Adı
Ferdi GÜVENÇ
Kan Grubu
AB RH +
Meslek
mobilya dekorasyon
Araç Yılı
2018
Renk
Kurşun gri
Bende garantimi uzatıp 4 yıla çıkarmıştım Hatta bu yıl son bitiriyor
Bu üç yıl içerisinde ne faydasını gördün dersen 3 sefer ısıtma bujilerim yandı onları değiştirdiler Ki bu doblolarda kronik bir rahatsızlık forumda takip edin çok göreceksiniz
Birde arka sürgü kapı teli koptu onu karşıladılar
Ve o tel ciddi bir para
Yani 376 tl çok bir para değil bu bir yıl içerisinde bir parça değişmek zorunda kalsa zaten parasını amorti eder ha inşalalh değişmez kötü bişey gelmez başınıza ama bu sistem sizi güvence altına alıyor kafanız rahat oluyor
Bu da benim şahsı fikrim
Birde unutmadan geçen gün ısıtma bujileri yine hata verdi yandi sanırım bu hafta içi yine götürüp garantiden değiştireceğim

MEHMET78

KARABÜK YÖNETİCİSİ
Yetkili Kişi
İl Yöneticisi
Başka Araç
Adı
MEHMET
Kan Grubu
B RH +
Aracınız
Başka Araç
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2016
Renk
BEYAZ
@Ferdi Güvenç
geçmiş olsun.farklı bir yerlerde olan sıkıntıdan dolayı yanıyor olabilir mi.Şeytan kulağına daha bir şey olmadı.

SonYolcu

Onursal Üye
Doblo
Adı
Kahramankent
Kan Grubu
A RH +
Aracınız
Doblo
Modeli
Urban
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2014
Renk
Beyaz
Fiat garanti konusunda hiç güvenmediğim bir marka.Birçok konuyu geçiştirme yapıyorlar.20 bin bakımda faturamda birsürü madde yazılmış yapıldı diye halbu ki aracın başında bekledim normalde servislerde bekleme odasına alırlar ben servise güvenmediğim için başlarında bekledim yapılan işlemler.Yağ,yağ filitresi,hava,mazot filitresi,polen filitresi değişimi.10 bin bakımda sadece mazot filitresi dışında aynı işlemler yapıldığında 208 TL ödemiştim fakat 20 bin bakımda 550 TL fiyat çıkarmışlardı 1 yıl önce.Araba nasıl olsa garantili her türlü gelecek mantığı var müşterinin mecburiyetini kullanıyorlar.Çağrı merkezine, servis yetkilisine burada olduğundan daha sert bir şekilde söyledim fakat nafile adamlar düzeni kurmuşlar.Garantisi bitmiş passat sürekli serviste bakım oluyor diye iyi niyet garantisi kapsamında 2000 civarında tutan işlemden sadece %10 gibi bir ücret ile onarım ve parça değişimi yapılmış.Fiatta normal garantiyi bile çalıştırmak sıkıntı.

ceyhungulen

Fenomen Üye
Adı
Ceyhun GÜLEN
Kan Grubu
A RH +
Meslek
Sigortacı
Modeli
Araç Yılı
2014
Renk
BEYAZ
Garanti uzatılır aga.
Ummadık anda bir sıkıntı olur uğraş dur.
Ben bir sıkıntı ile karşılaştığımda servis fazlası ile ilgilenip gereğini yaptı.
Herkesi memnun etmek zor tabiki ama garanti candır.

yunus0635

Fenomen Üye
Ayın Popüler Yazarı
Doblo
Adı
YUNUS KILIÇ
Kan Grubu
A RH -
Meslek
Aracınız
Doblo
Modeli
Trekking
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2023
Renk
Beyaz
lütfen dikkatle ve özenle okuyalım.

Uzatılmış garanti ne demektir?

Müşterilerin sahip olduğu kanuni garanti sürelerinin daha fazla yıl ve km olarak uzatabilmelerine olanak sağlayan ek garanti süresidir.

Garantimi ne kadar uzatabilirim?

Eğer yeni bir Fiat satın alıyorsanız, Uzatılmış Garanti hizmetine de aracınızla birlikte sahip olabilirsiniz. Ducato , Scudo ve Fremont modellerinde geçerli değildir.

“Uzatılmış Garanti” hizmetinde ihtiyacınıza göre aşağıdaki opsiyonlardan birisini seçebilirsiniz :
2 yıl/sınırsız km mekanik garanti süresi kapsamındaki araçlar:

• 2+1 yıl veya 100.000 km (hangisi önce dolarsa)
• 2+2 yıl veya 130.000 km (hangisi önce dolarsa)

2+1 yıl opsiyonunu tercih ederseniz, bu sürenin bitimine 1 ay kala sözleşmenizi bir defaya mahsus 2+2 yıl opsiyonuna uzatabilirsiniz. Aracınızı sattığınızda, Uzatılmış Garanti sözleşmeniz araçla birlikte devredilir. Aracınızı çalınması veya ağır hasar görmesi durumunda sözleşmeniz Fiat marka başka bir araç üzerine de geçirilebilir.

3 yıl/150.000 km mekanik garanti süresi kapsamındaki araçlar:

• 3+1 yıl veya 150.000 km (hangisi önce dolarsa)

Erken ödeme avantajı nedir?

Zaten bir Fiat sahibiyseniz aracınızın yasal garanti süresinin dolmasına en az 1 ay kala Birmot'a gelip uzatılmış garantiye başvurduğunuz takdirde, size daha ekonomik bir tarife sunulacaktır.

FIAT GARANTİSİ

GARANTİ NEDİR VE FIAT GARANTİSİ NELERİ KAPSAR?
Arac garantisi TOFAŞ Türk Otomobil Fabrikası A.Ş. tarafından teslim edildiği tarihten itibaren 3 Yıl ya da 150.000 Km (Hangisi önce biterse, Ducato, Egea model araçlar hariç) tüm mekanik aksamı üretim hatalarına karşı TOFAŞ’ın garantisi altındadır.
DUCATO model ticari araçların tüm mekanik aksamı 2 yıl (Sınırsız km) , EGEA model araçların tüm mekanik aksamı 3 yıl 60.000 km yasal garanti süresini takip eden 4. ve/veya 5. yıl veya toplam 100.000 km kullanım boyunca (hangisi önce dolarsa), TOFAŞ Yetkili Servislerinde Uzatılmış Onarım Güvencesi hizmeti ile üretim hatalarına karşı TOFAŞ’ın garantisi altındadır.
Akü garanti süresi2 Yıl süreli, tekerlek lastiklerinin garanti süresi ise 2 yıl veya 1,6mm diş derinliği (hangisi önce dolarsa) ile sınırlıdır.
Araç Garantisi çok daha uzun süreli Pas Garantisi ve Boya Garantisini de içerir. Boya Garantisi araç gövdelerinde imalattan kaynaklanan boya hatalarına karşı aracınızın teslim tarihinden itibaren 3 yıl güvence sunar. Pas Garantisi ile korozyona karşı aracınız 8 yıl güvencededir.
Fiat yetkili servislerinde yaptırdığınız ve bedelini ödediğiniz işçilikler, kilometre sınırlaması olmaksızın 24 ay boyunca onarımı yapan yetkili servisin garantisi altındadır. Aracınızın onarımında kullanılan Fiat yedek parçalar kilometre sınırı olmaksızın 24 ay boyunca garanti altındadır.
GARANTİ ŞARTLARI VE UYGULAMA (KULLANIM ÖMÜRLÜ PARÇALAR VE SARF MALZEMELER GİBİ)
Garantiden yararlanmak için periyodik bakımların zamanında ve belirtilen kilometrelerde yaptırılması gerekir. Fiat Yetkili Servisleri dışında yaptıracağınız bakım ve onarımlarda eksiklik veya hata olursa, bu eksik veya hatalı yapılan işin sonucunda yaşanabilecek arızaların araç garantisi kapsamına girmeyeceğini hatırlatmak isteriz.
Kullanıcı el kitabında belirtilen herhangi bir sarf malzemesi ve değişim işçilik saat ücreti (benzin, yağ, filtreler, cam silecek süpürgesi vb.), hatalı veya kirli yakıt kullanımından doğabilecek motor, enjektör ve yakıt sistemi arızaları, hatalı veya kirli yağ, antifiriz, hidrolik vb. kullanılmasından doğabilecek arızalar garanti kapsamı dışında değerlendirilir.
Lastikler, debriyaj baskı ve balatası, amortisörler, fren balataları ve diskleri, kayışlar, rotbaşı-rotil, salıncak burcu, rulmanlar vb. parçalar normal kullanım sonucu eskiyen, aşınan, yıpranan veya ömrünü tamamlayan parçalardır. Periyodik bakımlar esnasında yenileri ile değişim ve onarım işlemlerinin yapılması öngörülür. Bu periyodlarda değişimi yapılmayan parçalar araç garantisi kapsamı dışında değerlendirilir.

yunus0635

Fenomen Üye
Ayın Popüler Yazarı
Doblo
Adı
YUNUS KILIÇ
Kan Grubu
A RH -
Meslek
Aracınız
Doblo
Modeli
Trekking
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2023
Renk
Beyaz

SonYolcu

Onursal Üye
Doblo
Adı
Kahramankent
Kan Grubu
A RH +
Aracınız
Doblo
Modeli
Urban
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2014
Renk
Beyaz
@yunus0635
Ben Fiat İtalya'ya kadar yazdım bir şey çıkmadı çıkmazda.Nasip olursa inşaALLAH bir daha fiat marka araç almayı düşünmüyorum.

yunus0635

Fenomen Üye
Ayın Popüler Yazarı
Doblo
Adı
YUNUS KILIÇ
Kan Grubu
A RH -
Meslek
Aracınız
Doblo
Modeli
Trekking
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2023
Renk
Beyaz
@Dobloo46
vatan sağolsun

duhan13

Onursal Adana Temsilcisi
Doblo
Adı
osman duhan
Kan Grubu
0 +
Meslek
Elektrik Teknikeri
Aracınız
Doblo
Modeli
Elegance
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2011
Renk
granit gri
@Ferdi Güvenç
Boyle kronik sorun gormedim abi ben isitma bujisini ilk def duyuyorum bi arkadasim vardi arabanin neresi bozulsa dobloda kronik diyolar demisti :D cok sukur 2011 den beri bise olmadi bujilere. Amortisor takozu kronikti ondada iyilestirmeye gittiler.

Ferdi Güvenç

Onursal İzmir Yöneticisi
Yetkili Kişi
Onursal Danışman Yönetici
Adı
Ferdi GÜVENÇ
Kan Grubu
AB RH +
Meslek
mobilya dekorasyon
Araç Yılı
2018
Renk
Kurşun gri
Benim 4. Oluyor En azından bende kronik ;)
Birde ben Facebook sayfamızda da denk geldim bir çok kez o yüzden kronik olabilir die yazdım