Doblo Frenden gelen islik sesi

Bywind

Yeni Üye
Doblo
Tepki
1
Adı
Ömer
Kan Grubu
AB RH +
Aracınız
Doblo
Motor
1.6 Multijet
Arkadaslar aranıza yeni katıldım öncelikle merhaba 2012 model mylife 1 6 multijet olan aracımda frene basınca islik sesi geliyordu on fren balatasi bitikti değiştirdim besler marka diye bir marka almıştım yaklaşık 800 km yol yaptım ses yine gitmedi bu kez opar marka yumusak balata aldim sürekli gittigim tamirciyede söyledim durumu on disklere torna yaptı disklerin durumunu sordum torna yaltiktan sonra bir o kadar daha gider dedi ilk baslarda ses yoktu ama suan yine cok rahatsız edici bir ses var on disklerj yenileneliyim yardjmci olurmusunuz başına gelen oldumu

cengaver53

Fenomen Üye
Ayın Popüler Yazarı
Doblo
Tepki
713
Adı
Yunus Korkmaz
Kan Grubu
0 -
Aracınız
Doblo
Modeli
Premio
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2006
Renk
Bej
Diskin yüzeyi çizik mi? Balatalar bittiğinde sürtmeye başlar ve yüzeyi bozar.Benim diskler bayağı aşınmıştı bitik balatadan sonra çiziklerde oluşmuştu sık sık olmasa da özellikle soğuk havalarda ses yapıyordu diskleri değiştim öyle bir derdim kalmadı.

Bywind

Yeni Üye
Doblo
Tepki
1
Adı
Ömer
Kan Grubu
AB RH +
Aracınız
Doblo
Motor
1.6 Multijet
Diskin yüzeyi çizik mi? Balatalar bittiğinde sürtmeye başlar ve yüzeyi bozar.Benim diskler bayağı aşınmıştı bitik balatadan sonra çiziklerde oluşmuştu sık sık olmasa da özellikle soğuk havalarda ses yapıyordu diskleri değiştim öyle bir derdim kalmadı.
Surekli gittigim tamirci enson diske torna yapmıştı ama suan yine ses geliyor birde ani fren yapınca araba kayıyor bata fren pedalına sonuna kadar basinca baska bir seste geliyor siz hangimarka taktınız disk

cengaver53

Fenomen Üye
Ayın Popüler Yazarı
Doblo
Tepki
713
Adı
Yunus Korkmaz
Kan Grubu
0 -
Aracınız
Doblo
Modeli
Premio
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2006
Renk
Bej
Benim disklerimi gören fren ustalarí bir dahaki balata değişiminde diskleride değiş diyorlardı kimse taşla demedi demekki randıman alamamislar,bulunduğum ilçedeki ustada Ferodo disk vardı onu taktirdim gayet iyi

Son düzenleme:

Bywind

Yeni Üye
Doblo
Tepki
1
Adı
Ömer
Kan Grubu
AB RH +
Aracınız
Doblo
Motor
1.6 Multijet
Benim disklerimi gören fren ustalarí bir dahaki balata değişiminde diskleride değiş diyorlardı kimse taşla demedi demekki randıman alamamislar,bulunduğum ilçedeki ustada Ferodo disk vardı onu taktirdim gayet iyi
Cok teşekkür ederim saolun

sedat28

Saygın Üye
Doblo
Tepki
450
Adı
Sedat
Kan Grubu
AB RH +
Meslek
Teknik Müdür
Aracınız
Doblo
Modeli
Premio Black
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2014
Renk
Beyaz
Disk tornaya verilen paraya yazık oluyor. Genellikle disk incelediğinde çizik ve aşınma için torna yapıyorlar. Disk torna ile dahada inceliyor ve temas mesafesi uzuyor. Kısa süre sonra değişmesi gerekiyor. Fiyat farkı çok değil ise orjinal disk ile değişmesi kesin çözüm.

Bywind

Yeni Üye
Doblo
Tepki
1
Adı
Ömer
Kan Grubu
AB RH +
Aracınız
Doblo
Motor
1.6 Multijet
Teşekkür ederim orjinal disk lanciami

cengaver53

Fenomen Üye
Ayın Popüler Yazarı
Doblo
Tepki
713
Adı
Yunus Korkmaz
Kan Grubu
0 -
Aracınız
Doblo
Modeli
Premio
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2006
Renk
Bej
Lancia yada Opar fiatın orjinalini bunlar üretir.Benim disklerin çabuk değişmesi gerekiyordu.Yoksa internetten Opar siparişi verecektim.Ferodo da kötü bir marka değil burada birçok arkadaş kullanıyor 1.5 sene oldu değiştireli aşınma yok denecek kadar az bunda benimde biraz payım var fren fazla kullanmam balataları uzun süre kullanırım ama baktığım kadarıyla arada pek fazla fark yok Opar lara bakabilirsiniz.

mehmet zeki

Aktif Üye
Doblo
Tepki
27
Adı
mehmet zeki sakal
Kan Grubu
A RH -
Aracınız
Doblo
Modeli
Premio
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2008
Renk
cöl grı
Şuanda kampanya var .serviste disk balata 485tl

Bywind

Yeni Üye
Doblo
Tepki
1
Adı
Ömer
Kan Grubu
AB RH +
Aracınız
Doblo
Motor
1.6 Multijet
Lancia yada Opar fiatın orjinalini bunlar üretir.Benim disklerin çabuk değişmesi gerekiyordu.Yoksa internetten Opar siparişi verecektim.Ferodo da kötü bir marka değil burada birçok arkadaş kullanıyor 1.5 sene oldu değiştireli aşınma yok denecek kadar az bunda benimde biraz payım var fren fazla kullanmam balataları uzun süre kullanırım ama baktığım kadarıyla arada pek fazla fark yok Opar lara bakabilirsiniz.
Teşekkür ederim ilginiz icin saolun

Gokmencanx

Daimi Üye
Doblo
Tepki
44
Adı
Gökmen can çiçek
Kan Grubu
AB RH +
Meslek
Yat döşeme
Aracınız
Doblo
Modeli
Premio
Motor
2.0 Multijet
Araç Yılı
2010
Renk
Siyah
Disk tornaya verilen paraya yazık oluyor. Genellikle disk incelediğinde çizik ve aşınma için torna yapıyorlar. Disk torna ile dahada inceliyor ve temas mesafesi uzuyor. Kısa süre sonra değişmesi gerekiyor. Fiyat farkı çok değil ise orjinal disk ile değişmesi kesin çözüm.
Sedat abi bizim doblolara ducato diski takıyorlarmış daha iyi oluyormuş varmı bi bilgin ?

sedat28

Saygın Üye
Doblo
Tepki
450
Adı
Sedat
Kan Grubu
AB RH +
Meslek
Teknik Müdür
Aracınız
Doblo
Modeli
Premio Black
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2014
Renk
Beyaz
Sedat abi bizim doblolara ducato diski takıyorlarmış daha iyi oluyormuş varmı bi bilgin ?
Gökmen parça koduna bakmak gerekir. 2.0 litre için aynı parça kullanılıyor olabilir. Her motor tipi için farklı disk kullanılabiliyor. Disk ve balata tipinde araç motor ağırlık ve motor gücü parça ölçü ve tipinde belirleyici faktörlerden biri. Parça kodu aynı değil ise uysa bile ölçüler yakın olabiliyor kullanmayı tavsiye etmem. Fabrika uygun görse ikinci bir malzeme üretmek için zaman ve para harcamazdı. Frenin şakası olmaz. Ciddi mühendislik hesapları ile kullanılacak malzeme belirleniyor.