Fren problemi

Eyüp27

Aktif Üye
Doblo
Adı
Eyüp
Kan Grubu
AB RH +
Meslek
Makina teknikeri
Aracınız
Doblo
Modeli
Active
Motor
1.9 Jtd
Araç Yılı
2004
Renk
Gri
Öncelikle iyi günler dilerim.

Şöyle bir sorunum var 1 haftadır. Yolda gittiğim yerde her zaman olmamak kaydıyla frene bastığım zaman çok aşağıdan tepki veriyo ve fren tutma gücü azalıyo ama ayağımı hemen çekip geri frene bastığımda olması gerektiği gibi tutuyor freni. Anlık bir boşluk oluyo sanki. Başına gelen bir arkadaşım var mı acaba sorun ne olabilir

fthpl

Talha Fatih Pala
Doblo
Adı
Talha Fatih Pala
Kan Grubu
A RH +
Meslek
Doğalgaz Teknisyeni
Aracınız
Doblo
Modeli
Active
Motor
1.9 Jtd
Araç Yılı
2005
Renk
Yıldız Mavi
Bende bir kaç kere hissettim böyle bir durum ama şükür ki birsey olmadı.. zaten ayağım ara ara bas çek yapıyor kendi kendine alışkın :))) abs gibi olmuş..

Ben frenlere baktirirken göstericem.

Bakalım forumdakiler neler yazicak? Bilgi sahibi oluruz

// westinghouse ile ilgili olabilir.. tamır takımı değişmesi gerekebilir.. fren yağı ne durumda? Benim eksikti tamamladım be bayadır da olmadı..

Eyüp27

Aktif Üye
Doblo
Adı
Eyüp
Kan Grubu
AB RH +
Meslek
Makina teknikeri
Aracınız
Doblo
Modeli
Active
Motor
1.9 Jtd
Araç Yılı
2004
Renk
Gri
Yağlarım felan hepsi tamam zaten her hafta mutlaka kontrol ederim ama işte insan korkuyor aniden bi fren tutma ihtiyacında olurda tutmaz diye anlık yapıyo sadece bırakıp tekrar basınca hemen düzeliyo

MEHMET78

KARABÜK YÖNETİCİSİ
Yetkili Kişi
İl Yöneticisi
Başka Araç
Adı
MEHMET
Kan Grubu
B RH +
Aracınız
Başka Araç
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2016
Renk
BEYAZ
Hidroliği değiştirdiniz mi hiç.

Eyüp27

Aktif Üye
Doblo
Adı
Eyüp
Kan Grubu
AB RH +
Meslek
Makina teknikeri
Aracınız
Doblo
Modeli
Active
Motor
1.9 Jtd
Araç Yılı
2004
Renk
Gri
Debriyaj üst merkezini değiştirdiğimde hidrolik boşalmıştı zaten 2 3 ay önce yeni hidrolik ekledik ama bu problemin başlayalı 1 hafta 10 gün oldu tuhaf bir durum fren bir an boşa düşüyo sanki hemen ayağımı çekip tekrar basınca sorun kalmıyo

sedat28

Saygın Üye
Doblo
Adı
Sedat
Kan Grubu
AB RH +
Meslek
Teknik Müdür
Aracınız
Doblo
Modeli
Premio Black
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2014
Renk
Beyaz
Debriyaj üst merkezini değiştirdiğimde hidrolik boşalmıştı zaten 2 3 ay önce yeni hidrolik ekledik ama bu problemin başlayalı 1 hafta 10 gün oldu tuhaf bir durum fren bir an boşa düşüyo sanki hemen ayağımı çekip tekrar basınca sorun kalmıyo
Hava olabilir mi?

Eyüp27

Aktif Üye
Doblo
Adı
Eyüp
Kan Grubu
AB RH +
Meslek
Makina teknikeri
Aracınız
Doblo
Modeli
Active
Motor
1.9 Jtd
Araç Yılı
2004
Renk
Gri
Hava olsa sanki daha öncede böyle bir problem olurdu diye düşünüyorum bi süre daha kullanıcam eğer devam ederse sıkıntı mecbur sanayi yolu gözüküyor maazallah tutmaz felan arkadan birine toslamak istemem

JetTurboDizel

Saygın Üye
Adı
ömer
Kan Grubu
A RH +
Modeli
Araç Yılı
2004
Hava vardır sistemde yada nemli ortamda vs koyuldu ise yağ özelliği bozuluyor olabilir. Fren pompası da yapabilir.
Fren hidroliği çok hassas bir yağ imiş. Nemli ortam , uygun olmayan yağ , eski yağın üzerine ilave , gevşek kapak vs yağı bozuyor imiş. yağ bozuldu ise yapabilir dikkatli olun ihmale gelecek bir husus değil.
Trafikte yakın takipte bir saniye çok önemli. Hele ki Doblonun frenleri zaten pek hoş değil Allah muhafaza.
Punto freni ile Doblo kıyaslanır ise Dobloda bisiklet freni gibi birşey var diyebilirim. Çok Zayıf

MEHMET78

KARABÜK YÖNETİCİSİ
Yetkili Kişi
İl Yöneticisi
Başka Araç
Adı
MEHMET
Kan Grubu
B RH +
Aracınız
Başka Araç
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2016
Renk
BEYAZ
Hava vardır sistemde yada nemli ortamda vs koyuldu ise yağ özelliği bozuluyor olabilir. Fren pompası da yapabilir.
Fren hidroliği çok hassas bir yağ imiş. Nemli ortam , uygun olmayan yağ , eski yağın üzerine ilave , gevşek kapak vs yağı bozuyor imiş. yağ bozuldu ise yapabilir dikkatli olun ihmale gelecek bir husus değil.
Trafikte yakın takipte bir saniye çok önemli. Hele ki Doblonun frenleri zaten pek hoş değil Allah muhafaza.
Punto freni ile Doblo kıyaslanır ise Dobloda bisiklet freni gibi birşey var diyebilirim. Çok Zayıf
2 senede bir değişmesi lazım ama bizde gerek yok diye değiştirmiyor ustalar

doktoryusuf

Onursal Üye
Doblo
Adı
Yusuf İmamoğlu
Kan Grubu
A RH +
Meslek
Emekli
Aracınız
Doblo
Modeli
Premio Plus
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2016
Renk
Beyaz
2 senede bir değişmesi lazım ama bizde gerek yok diye değiştirmiyor ustalar
Ben yağı aldım lastikleri değişirken değşştiricem 3 sene oldu gerçi ama anca fırsat buldum.