Fren hidroliği hızla azalıyor, ancak hiçbir yerde bir dışa akma yok

Alirüzgar

Onursal Üye
Adı
Soncan
Modeli
Renk
Beyaz
@dooblo
Güle güle kullanın hayırlı olsun üst merkezin orjianli 90-100 tl arasında kısa zamanda aynı problem olursa komple dgiştirin daha sonra baskı balatada sıkıntı yaşatabilir.

volkan guney

Fenomen Üye
Adı
volkan güney
Kan Grubu
A RH -
Meslek
metal işleri
Modeli
Araç Yılı
2014
Renk
gri
@dooblo güle güle kullan Allah beterinden korusun

ugur0035

Yeni Üye
Doblo
Adı
Ugur civaner
Kan Grubu
B RH +
Aracınız
Doblo
Motor
1.9 Td
Frenlerde olsa önde yada arka tekerlerde hidrolik sızıntısını görürsün dobloların hastalıgı olan üst yada alt debriyaj merkezizde kaçak vardır alt merkezi göremen zor olur ama üst merkezi direksiyon milinin oralara bakın ordaki sızıntıyı görürsünüz bu arada debriyajın durumu nedir normalden sert yada alttan kavrama varmı?
Selamlar benim de aracimda bu problemler var. Direksiyonun altina hidrolik akiyor. Paspas bölümü komple yag oldu. Pedaldaki yağdan farkettim. Once direksiyon hidroligi sandım dogal olarak ancak eksiltme yoktu. Fren tutuşunda problem olmadigi icin aklima gelmedi acikcasi. Fren Hidroliginin max seviyeden 5-6 parmak asagida oldugunu fark ettim. Buradaki yaziyi okuyunca kafamda netlesti. Su an Balatalardan ses geliyor muhtemelen diske de zarar verdim. Anlayamadigim balatalar hidrolik kacagina nasil sebep olmus olabilir? Bu arada doblo1 icin fren ustasi tavsiyeniz var midir? Saygilar