Fren hidroliği hızla azalıyor, ancak hiçbir yerde bir dışa akma yok

dooblo

Aktif Üye
Adı
ibrahim
Meslek
Memur
Modeli
Renk
Füme
Arkadaşlar 2006 model, doblo 1.3 multijet Dynamic aracımda Fren hidroliği hızla azalıyor, ancak hiçbir yerde bir dışa akma yok, frenler sağlam, vites geçişlerinde sorun yok ve bu azalan hidrolik hiçbir yerdende dışa akmadı dahaca bu hidrolik neden kaçırır hadi kaçırdı bu kaçan hidrolik nerde, sizce sorun nerdedir, debriyaj üst mekanizmasında mı, frenlerde mi yada.....

Cevaplarınız için şimdiden tşk

kadir24

Daimi Üye
Adı
kadir fahrettin
Meslek
oto mekaniker
Modeli
Renk
beyaz
Fren merkezinin yani hidrolik koydugun yerin orada veztuanz var kardeşim buyuk ihtimal onun icindeki diyafram patlamistir onun icine akiyordur bi frenciye git veya fren balatalari ne durumda balata bitince ana merkezden hidrolik disklerdeki merkeze iner bide buyuk ihtimal senin aracin arkalari kanpana onun icinde merkezler var onlarin lastikleride ola bilir

Alirüzgar

Onursal Üye
Adı
Soncan
Modeli
Renk
Beyaz
Frenlerde olsa önde yada arka tekerlerde hidrolik sızıntısını görürsün dobloların hastalıgı olan üst yada alt debriyaj merkezizde kaçak vardır alt merkezi göremen zor olur ama üst merkezi direksiyon milinin oralara bakın ordaki sızıntıyı görürsünüz bu arada debriyajın durumu nedir normalden sert yada alttan kavrama varmı?

dooblo

Aktif Üye
Adı
ibrahim
Meslek
Memur
Modeli
Renk
Füme
direksiyon milinin oralara baktım hiçbirşey yok, pedalların orada da hiçbir şey yok, ama 1 litre kadar hidrolik yağı ortada yok malesef debriyaj pedalı sert durumda ama vites geçişleri rahat, frenlerde çok iyi durumda bende debiyaj merkezinden veztuanz dan şüpheleniyorum açıkcası, çünkü 1 litre kadar hidrolik uçmadı ya havaya;) ama her ihtimale karşı 4 lastiği söküp frenleri kontrol edeceğim balata durumlarını baktım sağlam ustaya götüreceğim, debriyaj merkezi değişimi zor bir işmidir, resimli yada videolu anlatım bulabilirmiyiz bulursam kendim değiştirebilirim elim yatkındır böyle işlere ama bir kez görmem yada anlatılması lazım..tşk

yunus0635

Fenomen Üye
Ayın Popüler Yazarı
Doblo
Adı
YUNUS KILIÇ
Kan Grubu
A RH -
Meslek
Beyaz Eşya Kombi Tamir Bakım Servisi
Aracınız
Doblo
Modeli
Trekking
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2023
Renk
Beyaz
prfofil fotosunu lütfen oluşturun avatar diye yazar profil ayarlarında lütfen oluşturun

yunus0635

Fenomen Üye
Ayın Popüler Yazarı
Doblo
Adı
YUNUS KILIÇ
Kan Grubu
A RH -
Meslek
Aracınız
Doblo
Modeli
Trekking
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2023
Renk
Beyaz
@dooblo çok çok teşekkürederiz:harika::harika::harika:

dooblo

Aktif Üye
Adı
ibrahim
Meslek
Memur
Modeli
Renk
Füme
birde arkadaşlar bu debriyajın havasını alma işlemi nedir nasıl yapılır

dooblo

Aktif Üye
Adı
ibrahim
Meslek
Memur
Modeli
Renk
Füme
nette hava alımı ile ilgili konular var ama ben doblonun kini merak ediyorum

yunus0635

Fenomen Üye
Ayın Popüler Yazarı
Doblo
Adı
YUNUS KILIÇ
Kan Grubu
A RH -
Meslek
Aracınız
Doblo
Modeli
Trekking
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2023
Renk
Beyaz
frene bas çek bas çek yaparsanız alınır sizin yapacağınız bi iş değil işi bilene vermenizi tavsiye ederiz.

yunus0635

Fenomen Üye
Ayın Popüler Yazarı
Doblo
Adı
YUNUS KILIÇ
Kan Grubu
A RH -
Meslek
Aracınız
Doblo
Modeli
Trekking
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2023
Renk
Beyaz

Alirüzgar

Onursal Üye
Adı
Soncan
Modeli
Renk
Beyaz
Debriyaj havası öyle kolay alıcak bişey degil tek başınıza zaten çok zor hem neden havasını almak istiyorsunuz sıkıntımı var merkezlerde arıza yoksa hava yapmaz

Sezgin Tok

Fenomen Üye
Adı
Sezgin
Meslek
Bilgisayar Destekli Üretim (CNC)
Modeli
Renk
Lal Kırmızı
Geçmiş olsun. Araç viteste iken debriyaja bas 2-5dk arası bekle yavaş yavaş kavrama yapıyorsa debriyajda kaçak olabilir. Veya frene sonuna kadar bas ve sona geldikten sonra yavaş yavaş pedal inmeye devam ediyorsa fren merkezine, debriya merkezlerine, rekorlara, kampanalardaki silindirlere, fren ana silindirine, hidrolik hortumlarına, kaliper pistonlarına baktır. Yanlış hidrolik yağının kullanılması kaçaklara ve fren sistemindeki kauçukların yıpranmasına neden olur. Düzenli olarak fren hidrolik değişimi yapılmayan eski araçlarda fren hidroliği komple değiştiği zaman kaçaklara neden olur. İnşallah sorunun hallolur ama fren işi sakat iyi bir frenci bul kendine baktır. Ani frende küçük sızıntılar basınçtan dolayı genişleyebilir.

MEHMET78

KARABÜK YÖNETİCİSİ
Yetkili Kişi
İl Yöneticisi
Başka Araç
Adı
MEHMET
Kan Grubu
B RH +
Aracınız
Başka Araç
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2016
Renk
BEYAZ
geçmiş olsun.inşaallah en kısa sürede çözülür probleminiz. diğer bilgilerinizi de doldurursanız daha güzel olur.

dooblo

Aktif Üye
Adı
ibrahim
Meslek
Memur
Modeli
Renk
Füme
ustaya baktırdıkta nsonra sonucu yazacağım arkadaşlar ancak hafta sonu baktırabilirim zaten şimdi yağ takviyesiyle kısa yola devam

dooblo

Aktif Üye
Adı
ibrahim
Meslek
Memur
Modeli
Renk
Füme
Evet arkadaşlar bugün öğlende ustama gittim, yarım saatte halletti, sorun debriyaj üst merkezindeki kaçırmadan kaynaklanıyormuş, debriyaj üst merkezini komple söktü, temizledi, jontalarını yayını değiştirdi, yerine taktı, yağı da doldurdu, jilet gibi oldu araba tüm masraf 50TL işçilik dahil daha ne olsun... debriyaj üst merkeznikomple değişse 180-200 tl arası tutarmış,

yunus0635

Fenomen Üye
Ayın Popüler Yazarı
Doblo
Adı
YUNUS KILIÇ
Kan Grubu
A RH -
Meslek
Aracınız
Doblo
Modeli
Trekking
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2023
Renk
Beyaz
Hadi hayırlı olsun

doblo vip premio

Onursal Yönetici
Adı
OĞUZ
Kan Grubu
A RH +
Modeli
Araç Yılı
2015
Renk
BRONZ KAHVE
fren anamerkezinin kontrol ettirin muhtmelen merkezden kaçırıyordur arka kampanları bi kontrol ettir