fren balataları degişimi

S@MeT38

Saygın Üye
aracımı aldıgımdan beri frenlerinde çok hafif bi sürtme var önceki bakımdada söylemiştim ama anormal bi durum yok deyip geçiştirdiler.şimdi 30bin bakımında balatalarınızın degişmesi gerekiyor dediler bende normaldir dedim sürten balata biter bu yüzden degişebilir.ben kontrol ettim sürtme yok deyip geçiştirmeye çalıştı bidaha bakın yoksa aracı getirin dedi.bende degiştireyim sıkıntı olursa getireyim diye düşündüm fiyatını sordum 150 tl ye degişiriz diyince dedim avrupa arabamı bu balata ne kadarki bu parayı istiyorsunuz 100 tl dedi.kalsın dedim sanayiye gidince soracagım fiyatını.kaldıki ben şimdiye kadar hiç 30binde balata degiştirmedim.orjinal balatanın fiyatı ve işçiligi nedir acaba?serviste yaptıran varmı?

cnkshn

Saygın Üye
40 binde bir tam bitmesede ön balataları değişiyordum. 30-40 lira civarında olması lazım ön balataların, bide işçilik parası verirsiniz sanayide yaptırırsanız.

S@MeT38

Saygın Üye
serviste balata degişimine 150 tl dediler.bende sanayiye gittim opar degilde biraz daha yumuşak ses yapmaz ama tozu biraz daha fazla olan TRW marka balata taktırdım oparla fiyatı aynı 30 tl 20 tl de işçilik verdim 50 tl ye hallettim.şuana kadar fren tutuşu gayet başarılı ses yapmıyor bi sorun yok,tavsiye ederim

TrabzonLee

Azimli Üye
40.000 bakımda bana 115 mı ne patlamıstı değişim ve işçilik birlikte yanlış hatırlamıyor isem

RAPTOR

Fenomen Üye
Modeli
Renk
Beyaz
aga siz nasıl kullanıyonuz bu balataları?ben 50 binde serviste değiştirdim.değiştirirkende fotoğraflarını çektim.rahat 10 bin daha giderdi ama risk almadım değiştirdim.

mersin boranlar servisinde yaptım değişimi.opar balata takımı 28 lira,balata değişimi işçiliği 38 lira toplam 66 liraya değiştirdiler.değişimle ilgili fatura ve resimler mevcuttur gecenin ilerleyen saatlerinde paylaşacam!

RAPTOR

Fenomen Üye
Modeli
Renk
Beyaz
yanlız bişeyi atlamayalım.doblonun üzerindeki fabrika çıkışı orijinal frenler balatasından kaliperine kadar komple bosh!

servisin taktıkları opar balata...ses yapmıyor ama biraz tuhaf geldi bana
alışamadım!

S@MeT38

Saygın Üye
RAPTOR tarafından yazılan metin:
aga siz nasıl kullanıyonuz bu balataları?ben 50 binde serviste değiştirdim.değiştirirkende fotoğraflarını çektim.rahat 10 bin daha giderdi ama risk almadım değiştirdim.

mersin boranlar servisinde yaptım değişimi.opar balata takımı 28 lira,balata değişimi işçiliği 38 lira toplam 66 liraya değiştirdiler.değişimle ilgili fatura ve resimler mevcuttur gecenin ilerleyen saatlerinde paylaşacam!
benim balatalarda çok hafif bi sürtme vardı zaten ona buluyorum.benimkilerde en az bi 5000 daha giderdi ama fren tutuşunu sevmedigimden ve disklere riske atmanın hiçbir manası olmadıgından dolayı degiştirdim.birde aracımı 13000 km de filan almıştım,yoksa dahada uzun kullanacagıma eminim

RAPTOR

Fenomen Üye
Modeli
Renk
Beyaz
TrabzonLee tarafından yazılan metin:
40.000 bakımda bana 115 mı ne patlamıstı değişim ve işçilik birlikte yanlış hatırlamıyor isem

ben 40 binde 450 lira verdim ama içinde aküde var!

TrabzonLee

Azimli Üye
toplam 340 mı 380 mı ne öyle birşeydı TunaLarda yaptırmıştım 40.000 bakımı

geremy

Onursal Kurucu
benim 25 bin km ye yaklaştı
sert kullanmıyorum genelde uzun yol yapıyorum şimdilik ustalar iyi dediler.
sanırım 40-50 bin görmesi lazım.
yanlız sürten bir yer var sanırım ıslık sesi geliyor.

doblodoblo

Azimli Üye
uzun bir süreden sonra selam arkadaşlar
arabam 98binde sıfır almıştım
ön balataları ilk defa degiştirecegim aslında birkaçbin km daha gider
Deriyaj balatam hiç degişmedi ama sanırım 6 yada 8 aya kadar onuda degiştirebilirim burda baktımda arkadaşlar 20 binde 40 binde balata degiştiryorlar sanırım kullancıdan kullanıcıya ve trafıgın yogunluguna göre farkediyor bu durum
Bunu yazmamın sebebi övünme amaçlı falan degilde bir dobloda balatanın ne kadar uzun süre kullanılabilecegi konusunda bir fikir edinilmesini saglamak . bu arada 98 bini yaptıgım sürece balatalarda hiç bir sorunla karşılaşmadım ötme ,ses ,sürtme vb gibi
herkese iyi sürüşler

bakiergul

Onursal Admin
Onursal Danışman Yönetici
Renk
LAL KIRMIZI
doblodoblo tarafından yazılan metin:
uzun bir süreden sonra selam arkadaşlar
arabam 98binde sıfır almıştım
ön balataları ilk defa degiştirecegim aslında birkaçbin km daha gider
Deriyaj balatam hiç degişmedi ama sanırım 6 yada 8 aya kadar onuda degiştirebilirim burda baktımda arkadaşlar 20 binde 40 binde balata degiştiryorlar sanırım kullancıdan kullanıcıya ve trafıgın yogunluguna göre farkediyor bu durum
Bunu yazmamın sebebi övünme amaçlı falan degilde bir dobloda balatanın ne kadar uzun süre kullanılabilecegi konusunda bir fikir edinilmesini saglamak
herkese iyi sürüşler

Sevgili kardesim yoresel corafi ve kullanici faktoru aracin hangi amacla kullanildigina gore sure ve km degisebilir...

doblodoblo

Azimli Üye
kesinlikle dogru kullanım amacı yol trafik ve yük durumu tamamen katılıyorum
Benim aracım 2006 premio ve otmobil niyetine kullanıyorum yıldada yaklaşık 20000 km kadar yapıyorum

ademozkaragul

Saygın Üye
Doblo
Adı
adm
Kan Grubu
B RH -
Meslek
Gümrük Komisyoncusu
Aracınız
Doblo
Modeli
Premio
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2010
Renk
bordo
ben aracı 42 binde aldım şuan 100000 oldu balatalrın yarısı duruyor ama fabrika çıkışı üzerinde olan diskler içten yemeye başladığından muaynede abi 5 bin km sonra değiştir dediler bende mecboren 30-40 km daha gidecek balataları değiştireceğim üzerindekiler opar fazla haşin kullanmanın anlamıda yok 200 mtr var kırmız yanmış gaza basarsan sonrada sert fren o balata 20 bin bile dayanması mucize yaptığınız atarlar cebe zarar arkadaşlar

geremy

Onursal Kurucu
ben balataları sesdan dolayı 27 binde değiştirdim fabrikanın taktığı bosch markaydı ve henüz yeni yarıya gelmişti
sebebi ise uzun yolda çok kullanmam ve motor frenini kullanmamdı.

ademozkaragul

Saygın Üye
Doblo
Adı
adm
Kan Grubu
B RH -
Meslek
Gümrük Komisyoncusu
Aracınız
Doblo
Modeli
Premio
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2010
Renk
bordo
ben balataları sesdan dolayı 27 binde değiştirdim fabrikanın taktığı bosch markaydı ve henüz yeni yarıya gelmişti

mustafa abi bosch almı diyon yani ne alırsam balatalar iyi olur sen ne takdırdın ki

Dark Knight

Fenomen Üye

Benim frenlerden de ses geliyordu, servise götürüp baktırdığımda tamamen az kullanımdan kaynaklanan balatalarda sertleşme var demişlerdi.