fre balata abs sorunu

zmkilic40

Yeni Üye
Doblo
Adı
zafer metin
Kan Grubu
A RH +
Aracınız
Doblo
Motor
1.6 Multijet
Arkadaşlar Fren Balatalarını değiştiridm Bosch marka, üstünden 1000 km geçti balata alışır dedik fren performansından memnun değilim. değişmeden önce fren ayağimda çok yumşaktı şimdi taş gibi fren ve 10 kez 100km hızda denedim araç 9 unda ABS devreye girmiyor. . başına gelen tecrübe eden var mı bu olayı

MEHMET78

KARABÜK YÖNETİCİSİ
Yetkili Kişi
İl Yöneticisi
Başka Araç
Adı
MEHMET
Kan Grubu
B RH +
Aracınız
Başka Araç
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2016
Renk
BEYAZ
Havalar iyi abs devreye girmesi için lastiklerin yola tutunamayıp kaymak istemesi gerekir.bundan devreye girmez.

cengaver53

Fenomen Üye
Doblo
Adı
Yunus Korkmaz
Kan Grubu
0 -
Aracınız
Doblo
Modeli
Premio
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2006
Renk
Bej
ABS bin devreye girmesi için bas bırakla olmaz,ya ani duruş yapacaksın yada yüksek hızda kısa mesafede duracak şekilde basmalısın ıslak zeminde kayma başladığında devreye girer

zmkilic40

Yeni Üye
Doblo
Adı
zafer metin
Kan Grubu
A RH +
Aracınız
Doblo
Motor
1.6 Multijet
Havalar iyi abs devreye girmesi için lastiklerin yola tutunamayıp kaymak istemesi gerekir.bundan devreye girmez.
aracımdaki fren mesafesi uzadı ve frene bastıgındaki hissiyat Toros aracın freni gibi. bişeyler eksikmiş gibi geliyor. ayrıca abs devreye girmediği için araç kayıyor zaten sorunda burda. Abs olmayan araç gibi .. topraklı yolda 1-2 fren yap düzelir dedi usta ama çözüm olmadı.

zmkilic40

Yeni Üye
Doblo
Adı
zafer metin
Kan Grubu
A RH +
Aracınız
Doblo
Motor
1.6 Multijet
ABS bin devreye girmesi için bas bırakla olmaz,ya ani duruş yapacaksın yada yüksek hızda kısa mesafede duracak şekilde basmalısın ıslak zeminde kayma başladığında devreye girer
hocam 5dk önce test ettim yine 100 km hızla ani fren yaptim araba kayma yapiyor eski model araçlar gibi fren sesini duyuyorum resmen. eskiden abs ayağa vurma yapardı abs devredeyken dörtlüler yanıp sönerdi uyarı verirdi şimdi bunlar 10 frende 1 kez abs devreye giriyor

cengaver53

Fenomen Üye
Doblo
Adı
Yunus Korkmaz
Kan Grubu
0 -
Aracınız
Doblo
Modeli
Premio
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2006
Renk
Bej
Balataları takarken abs sensörünün soketini balataya takmamış olabilir büyük ihtimalle öyle

Son düzenleme:

zmkilic40

Yeni Üye
Doblo
Adı
zafer metin
Kan Grubu
A RH +
Aracınız
Doblo
Motor
1.6 Multijet

zmkilic40

Yeni Üye
Doblo
Adı
zafer metin
Kan Grubu
A RH +
Aracınız
Doblo
Motor
1.6 Multijet
tornada diskleri temizlettim bunla bir alakası olur mu bilmiyorum. balata disk alışana kadar bekleyelim dedik 1100 km oldu

cengaver53

Fenomen Üye
Doblo
Adı
Yunus Korkmaz
Kan Grubu
0 -
Aracınız
Doblo
Modeli
Premio
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2006
Renk
Bej
Ama burada sensör devreye girmiyor bariz belli yeniden kontrol ettirin yaptirdiginiz yere.Disklerin derinliği ne kadar olmuştu taslamakta fayda etmiyor bende de çok derinlesmisti her goturdugum usta balataları değişirken onunda değiş dediler.Tekrar gösterin durumu anlatın

Son düzenleme:

Bywind

Yeni Üye
Doblo
Adı
Ömer
Kan Grubu
AB RH +
Aracınız
Doblo
Motor
1.6 Multijet
Arkadaşlar Fren Balatalarını değiştiridm Bosch marka, üstünden 1000 km geçti balata alışır dedik fren performansından memnun değilim. değişmeden önce fren ayağimda çok yumşaktı şimdi taş gibi fren ve 10 kez 100km hızda denedim araç 9 unda ABS devreye girmiyor. . başına gelen tecrübe eden var mı bu olayı

Bywind

Yeni Üye
Doblo
Adı
Ömer
Kan Grubu
AB RH +
Aracınız
Doblo
Motor
1.6 Multijet
Bende 2 ay once besler diye bir balata takmıştım yan sanayi marka frene bastığım zaman islik sesi geliyordu sonra opar marka taktim ses azaldı ama yine ses geliyor disklerimi tornada yaptırmıştım şuan yine ses geliyor disklerimi değiştirmeyi düşünüyorum ayrıca abs devreye girmesi icin sert duruş yapman lazım fren sertlesiyor abs devreye girince

zmkilic40

Yeni Üye
Doblo
Adı
zafer metin
Kan Grubu
A RH +
Aracınız
Doblo
Motor
1.6 Multijet
Bu sabah bi fren servisine gittim, ustaya açık kapı bıraktım sıkıntı disk ise değiştir balata ise değiştir kampana ise değiştir ne gerekiyorsa yap dedim, araca bindi 2 tur attık bişey yok dedi indi. Ben aracımın fren performansını balata değiştikten önce ve sonrası olarak çok iyi biliyorum. Orjinal balata neyse serviste onu değiştir düzelir dedi.. birde kırmızı yanıp ışıklarda durmaya yakın sürtünme sesi geldi ara ara yapiyor sanki diske balataya bişeyler var gibi ama kimse çözemedi. Orjinal balata markası nedir dostlar bunun

cengaver53

Fenomen Üye
Doblo
Adı
Yunus Korkmaz
Kan Grubu
0 -
Aracınız
Doblo
Modeli
Premio
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2006
Renk
Bej
Orjinali opar

MEHMET78

KARABÜK YÖNETİCİSİ
Yetkili Kişi
İl Yöneticisi
Başka Araç
Adı
MEHMET
Kan Grubu
B RH +
Aracınız
Başka Araç
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2016
Renk
BEYAZ
En orjinali lancia ama çok pahalı meretler.

Burak Yılmaz

Aktif Üye
Doblo
Adı
Burak
Kan Grubu
A RH +
Meslek
Vardiya Müdürü
Aracınız
Doblo
Modeli
Dynamic
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2010
Renk
Gri
merhabalar fren hidroliğinde hava kalmış olabilir sertlik bu sebeple de olabilir