Follow me

F.karakaya

Daimi Üye
Doblo
Adı
Fehim
Kan Grubu
A RH +
Aracınız
Doblo
Arkadaşlar öncelikle selamın aleyküm daha önceden follow me diye bir başlık oluşturulmuş.ancak ben yeniden açmaya gerek duydum çünkü diğerlerinden biraz farklı fazla uzatmadan konuya giriyim öncelikle bu kontak kapaliyken selektör yapınca ekranda follow me yazan araçlar için direksiyon altındaki plastiği söktükten sonra kablo topluluğunu bulun yesil üstünde beyaz çizgi var hafice yaralayıp ek alın ondan sonra aşağıdaki şemayı uygulayın bunun için 2 röle gerekir başka bir masrafı yok çalışma kısmını size basitçe anlatayım öncelikle iki röle kullancaz rölenin birinin bobin uçlarını sinyal lambasına diğerini cakmaklik girişine bağlıyoruz sonra herhangi bir yerden (hep - enerji gelen) - energi alıyoruz cakmaklik rolesinin ortak ucuna veriyoruz rolenin normalde kapalı kontağı ndan çıkıp sinyal rolesinin ortak ucuna giriyoruz sinyal olesinin normalde açık ucundan çıkıp ek yaptığınız yeşil beyaz kabloya bağlıyoruz her tetik 30 sn olduğu için sinyalden 2 tetik geleceği için toplam 1 dakika aracin kendi özelliği olan follow me modülü devreye girecektir 1 dk bana yetmez diyen için aşağıya bir 555 li çakar devresi koyuyorum onu yapsın orda pot ayarı var potu çevirdikçe lamba yanıp sönme hızı ayarlanıyor aklınıza takılan birşey varsa yazabilirsiniz isterseniz sinyal kolundan aldığınız kabloların herhangi bir yerine düğme bagalyabilirsiniz sağlıcakla kalin

Dosyalar

• IMG-20201201-WA0000.jpeg
    IMG-20201201-WA0000.jpeg
    1,6 MB · Okunma: 24

yunus0635

Fenomen Üye
Ayın Popüler Yazarı
Doblo
Adı
YUNUS KILIÇ
Kan Grubu
A RH -