Fiat, Fortwo ve IQ'ya rakip çıkarabilir

geremy

Onursal Kurucu
Kayıt
10 Kasım 2009
Konu
252
Mesaj
4.905
Fiat, Fortwo ve IQ'ya rakip çıkarabilirOtomotiv sektöründe bugünlerde dolaşan söylentilere göre, İtalyan otomobil üreticisi Fiat'ın şehir içi kullanım için maliyetleri düşük bir model hazırlığında olduğu konuşuluyor.


Değişik pazarlardan gelen talepler doğrultusunda pazar hedeflerini oluşturan Fiat, yeni bir marka altında ucuz otomobil üretmeye hazırlanıyor. Batı Avrupa ülkelerinde satılmak üzere planlana bu markanın altında iki ya da üç değişik model olacak. Üretim maaliyeti düşük olacak bu yeni süpermini, iki silindirli ufak bir motor ile donatılacak. Bu sayede yakıt tüketimi konusunda oldukça cimri olacak.

İtalyan otomobil üreticisinin bu yeni modeli çıkarmasındaki en büyük nedenin, süpermini araçlara olan ilginin giderek artması olarak bakılıyor. Pazar araştırmaları gösteriyorki şu anda satışda bulunan Smart fortwo ve Toyota iQ'ya olan ilgi her geçen gün giderek artıyor. Buna ek olarak Volkswagen'ın da yeni bir minicar hazırlığında olduğu biliniyor. Bu pazardan pay almak isteyen Fiat'ta süpermini sınıfına özel bir modeli yakın bir zaman içerisinde tanıtabilir.

Diğer bir deyişle, Avrupalılar önümüzdeki yıl içerisinde görünüm olarak şık ve yakıt tüketimi ve bakım maaliyetleri konusunda cimri biri İtalyan şehir için aracıyla karşılaşabilirler. Aracın satış fiyatı performansı da üst sınıf motosikletler ile rekabetçi olabilecek düzeyde olabilir.

Fiat'ın bu süpermini planının günyüzüne çıkmasının ardından Amerikalı üreticilerin ne gibi bir tepki vereceği bekleniyor.

Mynet
 

cAn 3436

Onursal Danışman Yönetici
Onursal Danışman Yönetici
Doblo
Kayıt
13 Mayıs 2010
Konu
177
Mesaj
6.426
Adınız
Can TANRIVERDİLER
Kan Grubu
A RH -
Şehir
İstanbul
Meslek
Uçak Teknisyeni
Aracınız
Doblo
Modeli
Active
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2007
Renk
Crono Gri
*clap* *clap*
 
Yukarı Alt