Yardım Fiat Doblo Park Sensörü Gözü Nasıl Sökülür ?

joeyportel

Yeni Üye
Doblo
Adı
Kaan
Kan Grubu
0 +
Aracınız
Doblo
Modeli
Premio
Motor
1.9 Jtd
Araç Yılı
2005
Renk
Kırmızı
Merhaba
2005 Doblo Premio 1.9 JTD araca sahibim. Araç fabrika çıkışı olarak park sensörlü olarak geliyor.
Park sensörleri gözlerinden ikisi düzgün çalışmıyor. Park sensörü gözlerini nasıl sökebilirim ?

MEHMET78

KARABÜK YÖNETİCİSİ
Yetkili Kişi
İl Yöneticisi
Başka Araç
Adı
MEHMET
Kan Grubu
B RH +
Aracınız
Başka Araç
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2016
Renk
BEYAZ
Malum sitedeki videolardan yararlanabilirsiniz. Başına gelen arkadaşlar yardımcı olacaktır inşaallah.

protest60

Aktif Üye
Doblo
Adı
Yusuf
Kan Grubu
A RH -
Aracınız
Doblo
Modeli
Elegance
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2014
Renk
LAL KIRMIZI
Merhaba
2005 Doblo Premio 1.9 JTD araca sahibim. Araç fabrika çıkışı olarak park sensörlü olarak geliyor.
Park sensörleri gözlerinden ikisi düzgün çalışmıyor. Park sensörü gözlerini nasıl sökebilirim ?
2014 aracımınkini değiştirdim 5 gün önce.Eğer aynıysa tamponun içinden iterek çıkıyor.Ama önce çalışmayanların kablo bağlantılarını kontrol et.oksitlenmiş olabilir...ben 80 TL'ye torpido üstü göstergelisinden alıp değiştirdim.Tek tek alınca daha pahalıya geliyor...kolay gelsin.

joeyportel

Yeni Üye
Doblo
Adı
Kaan
Kan Grubu
0 +
Aracınız
Doblo
Modeli
Premio
Motor
1.9 Jtd
Araç Yılı
2005
Renk
Kırmızı
2014 aracımınkini değiştirdim 5 gün önce.Eğer aynıysa tamponun içinden iterek çıkıyor.Ama önce çalışmayanların kablo bağlantılarını kontrol et.oksitlenmiş olabilir...ben 80 TL'ye torpido üstü göstergelisinden alıp değiştirdim.Tek tek alınca daha pahalıya geliyor...kolay gelsin.
Büyük ihtimalle dediğiniz gibi oksitlenme mevcut sokete basılı tutunca düzgün çalışıyor. Ama zarar vermeden nasıl sökeceğim çözemedim. Umarım biri yardımcı olur :D

protest60

Aktif Üye
Doblo
Adı
Yusuf
Kan Grubu
A RH -
Aracınız
Doblo
Modeli
Elegance
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2014
Renk
LAL KIRMIZI
Büyük ihtimalle dediğiniz gibi oksitlenme mevcut sokete basılı tutunca düzgün çalışıyor. Ama zarar vermeden nasıl sökeceğim çözemedim. Umarım biri yardımcı olur :D

tamponun içinden iterek çıkıyor

protest60

Aktif Üye
Doblo
Adı
Yusuf
Kan Grubu
A RH -
Aracınız
Doblo
Modeli
Elegance
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2014
Renk
LAL KIRMIZI
Tamamdır hocam, yarın deneyeceğim. Eski kasalarda da aynı şekilde iterek mi çıkıyormuş ?

eski kasaları bilmiyorum ama geri vites sensörlerinin genel montaj mantığı aynı sanırım...kenarlarında slikon tırnaklar var...