Fiat 500L inceledim

2009_premio

Fenomen Üye
Adı
Hanefi BOZKURT
Meslek
İngilizce Öğretmeni
Modeli
Renk
GRANİT GRİ
ARkadaşlar merhaba,

bugün aracımı maslat oto sanayiye götürdüm, Hem içerideki kalorifer kaçağını hemde auto king e uğrayıp çizikler için gittim. Kalorifer peteği için aracın torpido göğüs kısmı sökülecek dediler ve auto king çizikler için aracın neredeyse tamamını boyayalım biz rötuşla uğraşmayız demeleri canımı sıktı. Elletmedim aracı geri dönüyordum, mecidiyeköy zincirlikuyuya gelirken sağda birmot fiat bayisini gördüm daldım içeri bi bakayım dedim :) Eleman geldi yanıma filan. Aklımdan geçti bi sorayım kaç eder benim doblo dedim. 1.3 multijet 2009 ğremio full orjinal 1 parça boya 69 bin km aracıma 20 bin gibi ölü bi fiyat verdi. :)
Neyse içeri girdim önce freemont'tan başladım incelemeye :) yok öyle bi araç gerçekten çok üst seviye bi araç olmuş bana fazla dedim yavaş yavaş geri çekilirken gözüm 500L ye ilişti :D Şöyle bi inceledim baktım hemen test sürüşü istedim araç beni benden aldı :) Ama eleman abi yarım saat önce gelsen test arabası burdaydı dedi. İncelemeye devam ettim içi çok ferat benim boyum 1.90 olmasına rağmen içinde otururken koltukla kafam arasında rahat 20-30 cm boşluk vardı. Araç full zaten herşey var. Ama benim baktığım beyazdı bide yanında siyah vardı sanki gel ben farklıyım der gibiydi :D elemana sordum nedir bunun esprisi diye meğerse siyah olan black beats edition modeliymiş. yani süspansiyonları yükseltilmiş versiyonmuş siyaha aşık oldum desem yeridir.
Adamla masaya oturduk dedim al benim arabayı ver 500L yi :) Hazır dedim ötv indiririmimde var ne kadara geliyor dedim sıfırı 58 bin küsür tl olan aracın en full olanı bana 40 bine vereceğini söyledi. 20 bin fark vereceğim 1.6 multijet 500L full donanım bana gelecek. Aklıma yattı bu hemde vergi ödemeyeceğim hemde belediyenin otoparkları ücretsiz olacakmış. Öyleyse dedim sıfır arabayı kapıda yatırmaya gerek yok yukarıda katlı işpark otopark var oraya bırakırım dedim.

Sizce napayım 500L beni benden aldı çok geniş bi araç, hem 58 bin olan aracı 40 bin e almak güzel geliyor kulağa hemde vergi sigorta yok otopark yok.
Babamda yanımdaydı
Pazartesine kadar yani dobloyu yarın satamazsak gidip galeriye verelim alalım 500L yi dedi. Cuma günüde 500L anahtar teslim :)

Ama pat diyede akrar vermek sitemiyorum sonuçta yeni piyasaya çıktı kronik sorunu varmıdır bilmiyoruz size danışayım dedim. Kısmetse pazartesi test sürüşü için gidicem vakit bulursam.

MEHMET78

KARABÜK YÖNETİCİSİ
Yetkili Kişi
İl Yöneticisi
Başka Araç
Adı
MEHMET
Kan Grubu
B RH +
Aracınız
Başka Araç
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2016
Renk
BEYAZ
test sürüşü yap hanefi .dışarıdan banada çok güzel geldi.boyutuna göre bagajı biraz küçük gibi ama güzel araç.5 sene sonra satsan yine aynı para eder vergi avantajından dolayı.zaten vergi mergi her türlü kardasın.

doblo vip premio

Onursal Yönetici
Adı
OĞUZ
Kan Grubu
A RH +
Modeli
Araç Yılı
2015
Renk
BRONZ KAHVE
hanefi 500l hakikaten çok güzel bi araba test aracı 1.6mjet harika bişey kesinlikle tavsitye ederim hem kaliteli donanımşlı ve geniş

cAn 3436

Onursal Danışman Yönetici
Yetkili Kişi
Başka Araç
Adı
Can TANRIVERDİLER
Kan Grubu
A RH -
Meslek
Uçak Teknisyeni
Aracınız
Başka Araç
Modeli
Active
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2007
Renk
Crono Gri
bnde erkay da incelemiştim 1.6 rockstar modelini 17'' jantları var süper bir araç :)

kardelenkurt

BAŞKAN
Yetkili Kişi
Admin
Doblo
Adı
Murat Üresin
Kan Grubu
0 +
Meslek
Memur
Aracınız
Doblo
Modeli
20. Yıl Özel Seri
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2020
Renk
Siyah
leennn 500l team mı açsak :D

MEHMET78

KARABÜK YÖNETİCİSİ
Yetkili Kişi
İl Yöneticisi
Başka Araç
Adı
MEHMET
Kan Grubu
B RH +
Aracınız
Başka Araç
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2016
Renk
BEYAZ
bizim arabaları o kadar sıkıştırırlarsa en sonunda o olacak galiba.:D

2009_premio

Fenomen Üye
Adı
Hanefi BOZKURT
Meslek
İngilizce Öğretmeni
Modeli
Renk
GRANİT GRİ
arabayı gerçekten başarılı buldum, bagajı tabiki bir doblo kadar olamaz ama fiorino ile aynı denebilir.
500L çok üst seviye donanım sunuyor koltuk ısıtma bile var, Ama şöyle acayip bi olay var en full donanımda cam tavan yok :) diğer alt donanımlara cam tavan hediye ama full de yokmuş. Ancak full olanı çok farklı beats edition diye geçiyor süspansiyonları yükseltilmiş ve 17 inç olan bir araç çok farklı duruyor.

Önümüzdeki hafta bi test sürüşü yapıcam inşallah ama kararsızım yeni bi araç ve kronik problemi varmı, ancak bunların hepsine değer diye düşünüyorum yine karlıyım vergi muafiyetinden dolayı :) fiat üzmez bizi :)

cAn 3436

Yetkili Kişi
Başka Araç
Adı
Can TANRIVERDİLER
Kan Grubu
A RH -
Meslek
Uçak Teknisyeni
Aracınız
Başka Araç
Modeli
Active
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2007
Renk
Crono Gri
arabayı gerçekten başarılı buldum, bagajı tabiki bir doblo kadar olamaz ama fiorino ile aynı denebilir.
500L çok üst seviye donanım sunuyor koltuk ısıtma bile var, Ama şöyle acayip bi olay var en full donanımda cam tavan yok :) diğer alt donanımlara cam tavan hediye ama full de yokmuş. Ancak full olanı çok farklı beats edition diye geçiyor süspansiyonları yükseltilmiş ve 17 inç olan bir araç çok farklı duruyor.

Önümüzdeki hafta bi test sürüşü yapıcam inşallah ama kararsızım yeni bi araç ve kronik problemi varmı, ancak bunların hepsine değer diye düşünüyorum yine karlıyım vergi muafiyetinden dolayı :) fiat üzmez bizi :)
hayırlısı abi gelişmelerden haberdar et bizi :)

2009_premio

Fenomen Üye
Adı
Hanefi BOZKURT
Meslek
İngilizce Öğretmeni
Modeli
Renk
GRANİT GRİ
saol can haber veririm :)

2009_premio

Fenomen Üye
Adı
Hanefi BOZKURT
Meslek
İngilizce Öğretmeni
Modeli
Renk
GRANİT GRİ
aslında dobloyu şöyle bi etraflıca bakıma sokup devam etmeyide düşünüyoruz. bugün evin yukarısındaki ispark kapalı otoparka gittim aylık 100 tl dedi, ama yer yokmuş ve sırada 70 kişi var dedi. Yani 500L alırsam otoparka koymam lazım sıfır arabanın anasını ağlatırlar kapıda çocuklar. Doblom 3 sene önce sıfırdan farksızdı şu an çiziklerle dolu ve nere sorsam komple boya dediler o canımı sıktı. Yakınlarda otoparkta yok ne yapcam bilemedim galiba dobloyla şimdilik devam.

hardcrss

Onursal Üye
yer sorunu yoksa ben düşünürdüm.

euroncap'ten %94 yetişkin koruması ile 5 yıldız almış.

ama donanım pek tatminkar değil galiba. hız sabitleme yok. yağmur sensörü var far sensörü yok.

ama usb portu olması avantaj :D

2009_premio

Fenomen Üye
Adı
Hanefi BOZKURT
Meslek
İngilizce Öğretmeni
Modeli
Renk
GRANİT GRİ
yer sorunu büyük sıkıntı ismail, otoparkta yer açılırsa alacağız inşallah gözümüz kaldı resmen araçta.

MEHMET78

KARABÜK YÖNETİCİSİ
Yetkili Kişi
İl Yöneticisi
Başka Araç
Adı
MEHMET
Kan Grubu
B RH +
Aracınız
Başka Araç
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2016
Renk
BEYAZ
safranboluya getir hanefi.buralarda fazla sıkıntı yok biliyorsun.

doblo vip premio

Onursal Yönetici
Adı
OĞUZ
Kan Grubu
A RH +
Modeli
Araç Yılı
2015
Renk
BRONZ KAHVE

ama donanım pek tatminkar değil galiba. hız sabitleme yok. yağmur sensörü var far sensörü yok.

http://www.fiat.com.tr/modeller/sayfalar/FIAT500L/Donanim.aspx

donanm listesini incelemenizi tavsiye ederim çoğu stndart araba çok dolu bi araba bu fiyata bu donanım mükemmel

ayrıca bu yılın en güvenli araç ödülü verildi

2009_premio

Fenomen Üye
Adı
Hanefi BOZKURT
Meslek
İngilizce Öğretmeni
Modeli
Renk
GRANİT GRİ
mehmet abi safranbolu iyi fikir aslında ama orayıda kaldırımları ispark tarzı bi uygulama yaptılar biliyosun oralarda nasibini alıyor modern değnekçilerden :D

oğuz aynen donanım olarak sunulan standart özellikler bile çoğu aracın full donanımını geride bırakıyor. mesela esp standart daha ne olsun dimi

hardcrss

Onursal Üye

http://www.fiat.com.tr/modeller/sayfalar/FIAT500L/Donanim.aspx

donanm listesini incelemenizi tavsiye ederim çoğu stndart araba çok dolu bi araba bu fiyata bu donanım mükemmel

ayrıca bu yılın en güvenli araç ödülü verildi

bakmıştım zaten ama hız sabitleyici göremedim.

eğer 58bin liradan alacak olsaydın sana kesinlikle i30 önerirdim. ama 40bin lira olunca işler değişiyor.

2009_premio

Fenomen Üye
Adı
Hanefi BOZKURT
Meslek
İngilizce Öğretmeni
Modeli
Renk
GRANİT GRİ
i30 çin çok yakıyor diyolar ve bana ufak gelir sw modelinide evdekiler beğenmiyor, dah doğrusu bizimkiler sw model araçları sevmiyor. doblo, jip veya 500L tarzı araçlara bakıyorum.
ancak şimdilik askıya aldık bu işi, yazlık alma planımız var araba var dediler yazlık alalım kalırsa arabayı değişiriz denilince mantıklı geldi banada. kısmet herşey.

hardcrss

Onursal Üye
nasip bu işler.

i30 manuel alırsanız fazla yakmaz, otomatik alırsanız şehir içinde 10 litre civarında yakar.