Far Yıkama

MEHMET78

KARABÜK YÖNETİCİSİ
Yetkili Kişi
İl Yöneticisi
Başka Araç
Adı
MEHMET
Kan Grubu
B RH +
Aracınız
Başka Araç
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2016
Renk
BEYAZ
ikinci el d3 premio aacım var, bagajda bu sistemin parçalarını ve hortumunu bulmuştum. uzun süre ne olduğunu anlayamamıştım. meğerse far silecek mekanizmasıymış. :) Neden sökmüşler ama, aracımda sistem yok.
Yazık.
Arıza yapınca tamir ile uğraşmamıştır. Kökten çözem demiş olabilir.

umityaldiz

Yeni Üye
Doblo
Adı
ümit
Kan Grubu
0 +
Meslek
esnaf
Aracınız
Doblo
Modeli
Premio
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2011
Renk
kum grisi
Arıza yapınca tamir ile uğraşmamıştır. Kökten çözem demiş olabilir.
sanırım ön tampon değişmiş, değişen tamon premio uyumlu olmayınca sökmüşler.

Gokmencanx

Daimi Üye
Doblo
Adı
Gökmen can çiçek
Kan Grubu
AB RH +
Meslek
Yat döşeme
Aracınız
Doblo
Modeli
Premio
Motor
2.0 Multijet
Araç Yılı
2010
Renk
Siyah
Selamın aleyküm 2010 model doblo var far yıkama sadece sağ taraftaki çalışıyor soldaki içinden bile çıkmıyor sebebi nedir bilgisi olan varmı acaba

JetTurboDizel

Saygın Üye
Adı
ömer
Kan Grubu
A RH +
Modeli
Araç Yılı
2004
Selamın aleyküm 2010 model doblo var far yıkama sadece sağ taraftaki çalışıyor soldaki içinden bile çıkmıyor sebebi nedir bilgisi olan varmı acaba
Soldakini kapaktan tutup çekin yukarı doğru . Mekanizmaya su geldiğinden eminseniz , sıkışmış olabilir . Kireç de kitleyebilır. Eğer ki çıkarsa bırakın içine çeker zaten , yağ dökün boğazına. Tekrar deneyin. Araç suyuna da sabun ekleyin biraz. Çalışması kolaylaşır.

Gokmencanx

Daimi Üye
Doblo
Adı
Gökmen can çiçek
Kan Grubu
AB RH +
Meslek
Yat döşeme
Aracınız
Doblo
Modeli
Premio
Motor
2.0 Multijet
Araç Yılı
2010
Renk
Siyah
Soldakini kapaktan tutup çekin yukarı doğru . Mekanizmaya su geldiğinden eminseniz , sıkışmış olabilir . Kireç de kitleyebilır. Eğer ki çıkarsa bırakın içine çeker zaten , yağ dökün boğazına. Tekrar deneyin. Araç suyuna da sabun ekleyin biraz. Çalışması kolaylaşır.
Soldakinden su gelmiyor solda tık yok yani elimle çektiğimde kendisi yavaş yavaş içeri giriyor ama aşırı yavaş bir şekilde giriyor içeriye

semih24

Aktif Üye
Doblo
Adı
semih
Kan Grubu
A RH +
Aracınız
Doblo
Motor
1.6 Multijet
Soldakinden su gelmiyor solda tık yok yani elimle çektiğimde kendisi yavaş yavaş içeri giriyor ama aşırı yavaş bir şekilde giriyor içeriye
en iyisi ustaya götürün mekanizması bozulmuş olabilir.
ayrıca silecek suyuna kesinlikle sadece musluk suyu koymayın.
musluk suyundaki kireç zamanla cama su püskürten fıskiyeyi tıkayabilir hemde far yıkamayıda bozabilir.
yarı yarıya cam suyu ve su koyun.

Gokmencanx

Daimi Üye
Doblo
Adı
Gökmen can çiçek
Kan Grubu
AB RH +
Meslek
Yat döşeme
Aracınız
Doblo
Modeli
Premio
Motor
2.0 Multijet
Araç Yılı
2010
Renk
Siyah
en iyisi ustaya götürün mekanizması bozulmuş olabilir.
ayrıca silecek suyuna kesinlikle sadece musluk suyu koymayın.
musluk suyundaki kireç zamanla cama su püskürten fıskiyeyi tıkayabilir hemde far yıkamayıda bozabilir.
yarı yarıya cam suyu ve su koyun.
Teşekkür ederim verdiğiniz bilgilerden ötürü. En iyisi bir ustaya göstermek fakat şuan ustalarda uçmuş geçenlerde 90 liraya debriyaj müşürü aldım takmak için 100 lira istediler. Allah sizi inandırsın biraz kurcaladım takmam 2 dk sürmedi çoğu yer yamyam olmuş.

JetTurboDizel

Saygın Üye
Adı
ömer
Kan Grubu
A RH +
Modeli
Araç Yılı
2004
Hortumdan su geliyor mu fıskiye girişinden hortumu sökün çalıştırın bi . Hortumda bükülme vardır belki mekanizma sağlamdır. Yada hortumun içi tıkalıdır. bundan emin olunca fıskiye ye bakın. Ustaya Gitmeden yaparsınız ben tamir etmiştim

MEHMET78

KARABÜK YÖNETİCİSİ
Yetkili Kişi
İl Yöneticisi
Başka Araç
Adı
MEHMET
Kan Grubu
B RH +
Aracınız
Başka Araç
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2016
Renk
BEYAZ
Kapağını kendim takmıştım bende. Uğraşın biraz kendiniz halledersiniz büyük ihtimalle inşaallah.

Gokmencanx

Daimi Üye
Doblo
Adı
Gökmen can çiçek
Kan Grubu
AB RH +
Meslek
Yat döşeme
Aracınız
Doblo
Modeli
Premio
Motor
2.0 Multijet
Araç Yılı
2010
Renk
Siyah
Yani içinden motor sesi gelmiyor , su gelmiyor ve çubuk dışarıya çıkmıyor. Sanırım motoru falan arızalı bunun komple hani su gelse yada çubuk içerden çıksa şu gelmese bu eylemlerden biri gerçekleşse tamam ama hiç tık yok ?