Far parlatma

Durgut Inşaat

Azimli Üye
Doblo
Adı
Barış
Kan Grubu
A RH +
Aracınız
Doblo
Motor
1.9 D Sx
Abilerim merhabalar,
Aracın far camlarını nasıl parlatabiliriz. Önceden bizde toros vardı kısaları yaktığımızda bile karşıdan selektör yapıyorlardı şimdi dobloyla uzunları bile yaksak adam direk geçiyor. Far camları çok soluk gözüküyor bunu nasıl parlatabiliriz?

sedat28

Saygın Üye
Doblo
Adı
Sedat
Kan Grubu
AB RH +
Meslek
Teknik Müdür
Aracınız
Doblo
Modeli
Premio Black
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2014
Renk
Beyaz
Pasta cila yapılabilir. Çok kötü ise kloroform ile parlatma yaptırabilirsin. Kloroform daha güzel ve kalıcı oluyor. Auto yikamacılar yapıyor. Bir far için 30-40 lira istiyorlar.

cengaver53

Fenomen Üye
Ayın Popüler Yazarı
Doblo
Adı
Yunus Korkmaz
Kan Grubu
0 -
Aracınız
Doblo
Modeli
Premio
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2006
Renk
Bej
Pasta parlatıyor ama kısa süre sonra aynı olur far camını söküp içerden de temizlik yapmalısınız asıl sıkıntı içeride oluyor dışarıda değil.Ben yaptım gıcır gıcır oldu ilk önce dışarıdan yapmıştım parladı birkaç hafta sonra aynı durumuna dönüyor motor ustası yeğenim camları söküp içini de yapmalısın dedi yaptım daha iyi oldu.

Durgut Inşaat

Azimli Üye
Doblo
Adı
Barış
Kan Grubu
A RH +
Aracınız
Doblo
Motor
1.9 D Sx
Pasta parlatıyor ama kısa süre sonra aynı olur far camını söküp içerden de temizlik yapmalısınız asıl sıkıntı içeride oluyor dışarıda değil.Ben yaptım gıcır gıcır oldu ilk önce dışarıdan yapmıştım parladı birkaç hafta sonra aynı durumuna dönüyor motor ustası yeğenim camları söküp içini de yapmalısın dedi yaptım daha iyi oldu.
Teşekkürler

Gokmencanx

Daimi Üye
Doblo
Adı
Gökmen can çiçek
Kan Grubu
AB RH +
Meslek
Yat döşeme
Aracınız
Doblo
Modeli
Premio
Motor
2.0 Multijet
Araç Yılı
2010
Renk
Siyah
Camları sökmekte çok sıkıntılı iş ama herkes üstesinden gelemez en ufak bi boşlukta araç far içine su ve hava alır kaş yapayım derken göz çıkar

Enes_trkylmz

Yeni Üye
Doblo
Adı
Enes Türkyılmaz
Kan Grubu
0 +
Aracınız
Doblo
Modeli
Easy
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2012
Renk
Beyaz
Ben bizim arabanin farlari 3 kez patlattım
Sirasiyla ilk olarak
800'lük su zimparasiyla islatarak zimparaliyosun arfindan 1200'lük ve son olarak 2000 lik zimparayla ayni islemleri yapiyosunuz ardindan 3 kez pasta attim ben sonuc mukemmel ama arkadasin dedigi gibi 1 2 ay gibi surede yeniden ciziliyor hafif hafir bu isleme disairda en az 150 tl aliyorlar bu arada

Tans

Yeni Üye
Doblo
Adı
Tansu
Kan Grubu
0 +
Aracınız
Doblo
Motor
1.3 Multijet
Aspirine deterjanla yikiyorum surekli arac beyaz ise cif ile sunger ovala kanka yika pasta yapmis gibi olursun cumartesi allah nasip ederse fotograf atarim

cengaver53

Fenomen Üye
Ayın Popüler Yazarı
Doblo
Adı
Yunus Korkmaz
Kan Grubu
0 -
Aracınız
Doblo
Modeli
Premio
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2006
Renk
Bej
Camları sökmekte çok sıkıntılı iş ama herkes üstesinden gelemez en ufak bi boşlukta araç far içine su ve hava alır kaş yapayım derken göz çıkar
Sineğin girdiği yere her şey girer açmışken temizlemiş de oldum zaten en büyük sıkıntısı güneş ışığının yanında zamanla genleşerek içeriye hava alması