Yardım Far ayarı, menü ayar tuşları sorunu

abdrrhmnbyrk

Azimli Üye
Adı
Abdurrahman B.
Kan Grubu
0 +
Meslek
İcra Kâtibi
Modeli
Araç Yılı
2011
Renk
Siyah
Herkese merhaba, 2011 model D3 Premio var bizde.

Far ayarını yapamadım bir türlü. Ayrıca ayar menüsüne girince yukarı aşağı tuşları sağlıklı çalışmıyor.
Bu resimdeki tuşları kullanıyorum. Ne yukarısı yukarı çıkıyor, ne aşağısı, kendiliğinden giriyor çıkıyor menülere. Acaba ben mi beceremiyorum yoksa düğmelerde bir sorun mu vardır? Nereden anlayabilirim.

7JTTwu.jpg

yunus0635

Fenomen Üye
Doblo
Adı
YUNUS KILIÇ
Kan Grubu
A RH -
Meslek
Beyaz Eşya Kombi Tamir Bakım Servisi
Aracınız
Doblo
Modeli
Trekking
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2023
Renk
Beyaz
En yakın oto elektirikciye uğrayın

Asriç

Yeni Üye
Adı
Hasan
Aynı sorun bende de var tuşlar kendi kendine seçim yapıyor aşağı tuşu birden yukarı çıkarmaya başlıyor seçim yapıyor aynı şekilde yukarı tuşu bazen aşağı indiriyor. Saati zor ayarladım.

Yıldırımkemal

Yeni Üye
Adı
Kemal
Kan Grubu
A RH +
Modeli
Araç Yılı
2011
Merhaba bugün 2011 d3 oluyor sanırım doblo aldım. Far ayarı yapayım dedim arkadaşların dediği gibi yukarı aşağı ve sec tuşu saçmalıyor işlem yapamıyor. Cevapta veren olmamış ama belkide bizdeki parçaların üretiminde hata olabilir. Yokmu bilgisi olan bi arkadaş forumda . en azından tuşların ticari adı nedir fiyatına bakayım .

NevşehirliDoblocu

Onursal Üye
Doblo
Adı
Arda Tekinay
Kan Grubu
B RH +
Meslek
Öğrenci
Aracınız
Doblo
Modeli
Panorama
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2010
Renk
Mistik Gri
Vay be bizim doblo 2009 model ilk d3 doblolardan ama her şeyi sapasağlam

Yıldırımkemal

Yeni Üye
Adı
Kemal
Kan Grubu
A RH +
Modeli
Araç Yılı
2011
Böyle bir sorun eski yeni yok arkadaşlar belki başınıza gelebilir. Bana guruptan bi arkadaş resimli yardımcı oldu çözümü basitmiş . bende buradan konu içinden yardımcı olayım bu sorunu dert etmeyin. Parçayada gereksiz para vermeyin. Doblo 3 te önce teybi söküyoruz . sökmek için teyp üzerinde dört tane delik var alet bulamazsanız bayanların kullandığı tığ ların arka kısmından dördünü sokuyoruz ve teyp çıkıyor. Arkasında dört tane torx vidalar var onları söküp paneli çıkartıyoruz. Tuş takımının iki yıldız vidasını söküp tuş panelini çıkartıyoruz. Küçük düz tornavidayla tuş takımının içini açıyoruz. Sorun tuşların bastığı lastik butonları çıkartıp basılan yerleri kolonyalı pamuk ile güzelce siliyoruz. Sorun bu basılan kart üzerindeki yerlerden birinin kısadevre yapması sonucu sistemin kafasını karıştırıyor. Elinizden gelir zor bi iş değil. Sadece vidaları içeri düşürmeyin yeter.

mahan

Azimli Üye
Aracım Yok
Adı
idris
Kan Grubu
AB RH +
Aracınız
Aracım Yok
merhaba
aynı sorun yaklaşık 3 ay önce oluştu menü ye giremiyordum far ayar düğmeleri basmıyordu. elektrikçiye gittim düğmeleri söktü temizledi fakat çalışmadı düğmeler havalandırma nın altında olduğu için ordan su alıp zamanla bozulmuş olabilir diye bir yorumda bulundu usta.yeni tuş takımı aldım orjinal 125 tl ye 25 tl de elektrikçi aldı.150 tl ye sorunu çözdük.
kolay gelsin.

Kocamanserrseri

Yeni Üye
Adı
Samet
Kan Grubu
0 +
Modeli
Araç Yılı
2012
Renk
Beyaz
@Yıldırımkemal
Bu sorun kronik heralde bende 2012 d3 var far ayar tuşları çalışmıyor menüye giriyorum hiçbirişlem yapamıyorum bu yazı için teşekkürler..

Asriç

Yeni Üye
Adı
Hasan
Böyle bir sorun eski yeni yok arkadaşlar belki başınıza gelebilir. Bana guruptan bi arkadaş resimli yardımcı oldu çözümü basitmiş . bende buradan konu içinden yardımcı olayım bu sorunu dert etmeyin. Parçayada gereksiz para vermeyin. Doblo 3 te önce teybi söküyoruz . sökmek için teyp üzerinde dört tane delik var alet bulamazsanız bayanların kullandığı tığ ların arka kısmından dördünü sokuyoruz ve teyp çıkıyor. Arkasında dört tane torx vidalar var onları söküp paneli çıkartıyoruz. Tuş takımının iki yıldız vidasını söküp tuş panelini çıkartıyoruz. Küçük düz tornavidayla tuş takımının içini açıyoruz. Sorun tuşların bastığı lastik butonları çıkartıp basılan yerleri kolonyalı pamuk ile güzelce siliyoruz. Sorun bu basılan kart üzerindeki yerlerden birinin kısadevre yapması sonucu sistemin kafasını karıştırıyor. Elinizden gelir zor bi iş değil. Sadece vidaları içeri düşürmeyin yeter.
[/QUOTEbilgi
Bilgi için teşekkürler