Doblo Far ayak tamir kiti

cengaver53

Fenomen Üye
Doblo
Adı
Yunus Korkmaz
Kan Grubu
0 -
Aracınız
Doblo
Modeli
Premio
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2006
Renk
Bej
Arkadaşlar,ön sağ farın üst ayağı kırıldı.Kaynak yaptırdım ama tutmadı yine kesildi.Geçici olarak ince bir demir teliyle vidasına sabitledim düz yolda sorun yok ama bozuk bir yola girdiğimde titreme yapıyor.Araştırırken tamir kitlerine denk geldim önerir misiniz deneyen var mı?

sedat28

Saygın Üye
Doblo
Adı
Sedat
Kan Grubu
AB RH +
Meslek
Teknik Müdür
Aracınız
Doblo
Modeli
Premio Black
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2014
Renk
Beyaz
D3 kasa far tamiri için Opar marka resimdeki ürünü kullandım. Orijinal tamir parçası olduğu için gayet güzel oldu. Far daha önce senin dediğin şekilde tamir etmişler hoşuma gitmediği için bu şekilde tamir ettik. Üç parça olduğu için alttaki parçanın montajı yapılacaksa tamponun sökülmesi gerekiyor. Tamponu sökmeye fırsat olmadığı için alt vidasını ters taktım.

Dosyalar

• IMG_20200406_223848.jpg
    IMG_20200406_223848.jpg
    80,1 KB · Okunma: 49

cengaver53

Fenomen Üye
Doblo
Adı
Yunus Korkmaz
Kan Grubu
0 -
Aracınız
Doblo
Modeli
Premio
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2006
Renk
Bej
Farın gövdesine vidayla sabitliyorsunuz anladığım kadarıyla,benimkinde alt parçada sorun yok üst ayak sıkıntı onuda gövdeye vidalar sabitlerim teşekkür ederim

sedat28

Saygın Üye
Doblo
Adı
Sedat
Kan Grubu
AB RH +
Meslek
Teknik Müdür
Aracınız
Doblo
Modeli
Premio Black
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2014
Renk
Beyaz
Farın gövdesine vidayla sabitliyorsunuz anladığım kadarıyla,benimkinde alt parçada sorun yok üst ayak sıkıntı onuda gövdeye vidalar sabitlerim teşekkür ederim
Kırık yeri diğer parça oturacak şekilde keserek temizliyorsun. Parçanın oturacağı ve vidalanacak yerler mevcut. Buraya oturtmadan önce altına siyah silikon sıkarak yapıştırıp vidalarsan daha sağlam oluyor.

Tolga1090

Azimli Üye
Ben kullandım arkadaşlar bu parçayı. Tam tamınada uyumlu çok güzel oldu. Lakin çalışanlarımızdan biri daha tamirin üzerinden 10 gün geçmeden arabayı bir yere sürtmüş çıkarken esnemeden dolayı bu sefer vida yerleriyle beraber kırıldı. Bence d3’lerin far plastik malzemesi mukavemet açısından yetersiz. Bu kadar kolay kırılmanın başka açıklaması olamaz. Mecbur yeni far alacağım gibi gözüküyor.

cengaver53

Fenomen Üye
Doblo
Adı
Yunus Korkmaz
Kan Grubu
0 -
Aracınız
Doblo
Modeli
Premio
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2006
Renk
Bej
Bende o zaman taktım ve çok iyi oldu ama benimkine motosiklet vurmuştu farın arakları kırıldı fara bir şey olmadı.Sizin araçta ne şekilde sürttü ve darbe miktarı ne kadardır önemli ufak bir sürtmeyle bu olmaz.

Tolga1090

Azimli Üye
Bende o zaman taktım ve çok iyi oldu ama benimkine motosiklet vurmuştu farın arakları kırıldı fara bir şey olmadı.Sizin araçta ne şekilde sürttü ve darbe miktarı ne kadardır önemli ufak bir sürtmeyle bu olmaz.
Bizim farlar da sağlam. Ayaklar vidalama yerlerinden kırılmış. Mecbur far aldım almışkende iki tane aldım temizlik oldu en azından.