Eski dönem MTV kredi kartı ile ödeme...

hardcrss

Onursal Üye
Bu yakalama konusu öyle bir taksit ödemeyenler için hemen olacak bir şey değil.. aracın borcu biraz birikir yada aracın hic borcu olmaz ruhsat sahibinin herhangi bir vergi borcu olur ise (yine bir miktar borç diyebilirim buna ada çünkü tam bir kıstası yok) vergi dairesi aracın yakalanması için trafiğe yazı yazar.. araç bağlama işi ondan sonra devreye girer...

yani mtv ödenmedi hemen trafik bunu ekrandan görüp yakalama işlemine girişir gibi bir durum yok...

mehmet abi dediğiniz gibi önce uyarılacakmış. habere şimdi tekrar baktım.

artık aracın bağlanması için maliyenin araca haciz koyup emniyet müdürlüğüne göndermesi gerekmeyecek. sistem birlikte çalışacakmış

ve borcu ödemediği için uyarılacakmış sonra bağlanacakmış.

http://www.hurriyet.com.tr/ekonomi/21206740.asp

hardcrss

Onursal Üye
şimdi ben aracı satacak olsam temmuz 2013 vergisini ödemem gerekiyor mu? bunu ödemeden araç devredilebilir mi?

mali_55

Onursal Danışman Yönetici
Yetkili Kişi
Başka Araç
Adı
Mehmet Ali YALÇIN
Kan Grubu
A RH +
Meslek
memur (maliye)
Aracınız
Başka Araç
Araç Yılı
2011
Renk
gri
şimdi ben aracı satacak olsam temmuz 2013 vergisini ödemem gerekiyor mu? bunu ödemeden araç devredilebilir mi?

Hayır Temmuz /2013 taksiti ekranda görünür ama 30 hazirana kadar yapacağınız araç satışışnda ödemeniz gerekmez... Ama 1 temmuzda aracı satarsanız örneğin o taksiti ödemeniz gerekir...

hardcrss

Onursal Üye

Hayır Temmuz /2013 taksiti ekranda görünür ama 30 hazirana kadar yapacağınız araç satışışnda ödemeniz gerekmez... Ama 1 temmuzda aracı satarsanız örneğin o taksiti ödemeniz gerekir...

teşekkür ederim mehmet abi.

mali_55

Yetkili Kişi
Başka Araç
Adı
Mehmet Ali YALÇIN
Kan Grubu
A RH +
Meslek
memur (maliye)