Emniyet kemeri sensörü bozuldu

rahmisteryo

Yeni Üye
Doblo
Adı
Rahmi
Kan Grubu
0 +
Aracınız
Doblo
Hayırlı günler herkese
Benim aracım d3 doblo 2011 model. Ben emniyet kemerimi sürekli takarım ve çok sık arabadan inip binerim. Arabamın emniyet kemeri sensörü arızalandı. Emniyet kemeri takmama rağmen sensör algılamadığı için araç ötüyor. Bir tane emniyet kemeri tokası aldım onu takınca sağ sola sallanmadiği için ötmüyor. Yani anlayacağınız kemeri takmayınca ötmüyor , takınca ötüyor :)
İlçede oturuyorum. Burada sanayide yapamadılar. Bu sensörü kapatmanın bir yolu var mi? Ya da başka bir öneride bulunabilecek olan? Teşekkürler

Doblolara fısıldayan adam

Doblo 3 pluspack 2012
Doblo
Adı
Aykut
Kan Grubu
A RH +
Meslek
Şoför
Aracınız
Doblo
Modeli
Maxi Cargo
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2012
Renk
Beyaz
Şoför kemerinin altından bir kablo çıkar 3 soketli sarı ile beyaz arasına direnç atarsanız komple sönecektir önce kabloyu kesin susma ihtimali var yok susmadı derseniz iç kabloyu ayırıp direnç bağlayın yine mi yapamadınız resim atın söyleyeyim

rahmisteryo

Yeni Üye
Doblo
Adı
Rahmi
Kan Grubu
0 +
Aracınız
Doblo
Şoför kemerinin altından bir kablo çıkar 3 soketli sarı ile beyaz arasına direnç atarsanız komple sönecektir önce kabloyu kesin susma ihtimali var yok susmadı derseniz iç kabloyu ayırıp direnç bağlayın yine mi yapamadınız resim atın söyleyeyim
Teşekkürler
Koltuğun altındaki soketi çıkardım. Kemeri taksam da takmasam da ötmüyor. Ama aklıma takılan bişey oldu. Bu soketi çıkarmanın herhangi bir zararı vs olur mu? Airbagler çalışır mı?
Tekrar teşekkürler hayırlı günler.

Doblolara fısıldayan adam

Doblo 3 pluspack 2012
Doblo
Adı
Aykut
Kan Grubu
A RH +
Meslek
Şoför
Aracınız
Doblo
Modeli
Maxi Cargo
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2012
Renk
Beyaz
Teşekkürler
Koltuğun altındaki soketi çıkardım. Kemeri taksam da takmasam da ötmüyor. Ama aklıma takılan bişey oldu. Bu soketi çıkarmanın herhangi bir zararı vs olur mu? Airbagler çalışır mı?
Tekrar teşekkürler hayırlı günler.
Airbag tetikleri oranın altında şu anda kemer ikazı yanmıyor ise orada kemeri takılı kabul eder olası kaza anında araç kemer takılı sayacağı için airbag açacaktır açmamazlık yapmaz