Emme Manfoldda Delik

hsyn_mnts

Azimli Üye
Adı
Hüseyin
Kan Grubu
A RH +
Meslek
ELEKTRONİK TEKNİSYEN
Modeli
Araç Yılı
2012
Renk
GRİ
Merhaba arkadaşlar,
Gün geçmiyor ki sorun olmasın ?
Bujilerimle ilgili sorun devam ederken, birde motoru ilk çalıştırdığında garip bir ses oluşuyor ve bir kaç dk sonra ses ciddi şekilde azalıyordu fakat ıslık sesine benzer bir sese dönüşüyordu ve motor çalıştığı müddetçe bu ses devam ediyor.
Tamircide bujilere bastırırken kaput açık ve motora marş verdim usta kontrol ederken bu sesi fark etti ve bana da dinletti sonra sesin nereden geldiğini araştırdı ve sonunda motorun arka kısmında emme manifoldu sanırım onda bir delik olduğu gördü bana da gösterdi kürdan ucundan biraz daha geniş bir delik kapatınca ses kesiliyor.
Neyse durum bu usta dedi ki bu fiatlarda kronik bir sorun dedi ne yapmak lazım dedim bu şekilde kullan delik çok büyürse manifold değişir dedi.
Bu gün farklı bir ustaya da sordum o da ;
Bir sorun yaratmaz dizel araçlarda bu durum dedi
Ne yapmak lazım dedim bişey yapmana gerek Yok dedi hatta sıcak silikon ile deliği kapatabilirsin dedi plastik bir parça ile dedi.
Şimdi arkadaşlar merak ediyorum bu parça arabanın çekişine yakıtına çalışmasına bir engel teşkil eder mi? Ne yapmak lazım konu hakkında tecrübeli arkadaşlardan yardım rica ederim.
Saygılarımla.

Dosyalar

• 9F2D666B-020F-4FA6-813C-FA5E2CC9B01D.jpeg
    9F2D666B-020F-4FA6-813C-FA5E2CC9B01D.jpeg
    367 KB · Okunma: 30

MEHMET78

KARABÜK YÖNETİCİSİ
Yetkili Kişi
İl Yöneticisi
Başka Araç
Adı
MEHMET
Kan Grubu
B RH +
Aracınız
Başka Araç
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2016
Renk
BEYAZ
Geçmiş olsun ben olsam kapattırırım.

fthpl

Talha Fatih Pala
Doblo
Adı
Talha Fatih Pala
Kan Grubu
A RH +
Meslek
Doğalgaz Teknisyeni
Aracınız
Doblo
Modeli
Active
Motor
1.9 Jtd
Araç Yılı
2005
Renk
Yıldız Mavi
Merhaba. Aşağıdaki resimdeki ürünler kullanılarak güzel bir işçilik çıkartılabilir. Sunfix ile yedek su deposunu tamir etmiştim. 2 sene kullandık.

Ustanızında dediği gibi iyi bir silikon tabancası ile de aynı işlem yapılabilir.

Dosyalar

• Ekran Alıntısı.PNG
    Ekran Alıntısı.PNG
    70,8 KB · Okunma: 21

AHMETMUTAF1057

Balıkesir İl Temsilcisi
Yetkili Kişi
İl Temsilcisi
Doblo
Adı
AHMETMUTAF
Kan Grubu
A RH +
Meslek
ACİL TIP TEKNİSYENİ-PARAMEDİC
Aracınız
Doblo
Modeli
Elegance
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2012
Renk
DERİN BORDO
@MEHMET78

ben de olsam kapattırırdım geçmiş olsun

hsyn_mnts

Azimli Üye
Adı
Hüseyin
Kan Grubu
A RH +
Meslek
ELEKTRONİK TEKNİSYEN
Modeli
Araç Yılı
2012
Renk
GRİ
@MUTAF1057

Bende kapattırmayı düşünüyorum ama şunu bilsem çok iyi olacak
Acaba bu manifold plastik mi döküm mü metal mi ona göre bir yol izlemeyi düşünüyorum ama hangi malzemeden üretildiğini bilmiyorum
Tamircinin demesine göre plastikmiş ama tam emin olamadım?
Birde nasıl bir malzeme ile kapatmak gerekir?
Saygılar.

MEHMET78

KARABÜK YÖNETİCİSİ
Yetkili Kişi
İl Yöneticisi
Başka Araç
Adı
MEHMET
Kan Grubu
B RH +
Aracınız
Başka Araç
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2016
Renk
BEYAZ
@hsyn_mnts
Olur gibime geliyor ama işi daha önce yapmış birisine danışmak iyi olur. Ya da parçacılar falanda bilir .

fthpl

Talha Fatih Pala
Doblo
Adı
Talha Fatih Pala
Kan Grubu
A RH +
Meslek
Doğalgaz Teknisyeni
Aracınız
Doblo
Modeli
Active
Motor
1.9 Jtd
Araç Yılı
2005
Renk
Yıldız Mavi
Ben skodam varken hava filtresinin alt takozlarını ve yuvasını bunun düz beyazıyla yapmıştım. dayanıklı malzeme. bence olur ama yüzeyin tırtıklanması gerek yoksa zor tutunur. yada kolay atar

hsyn_mnts

Azimli Üye
Adı
Hüseyin
Kan Grubu
A RH +
Meslek
ELEKTRONİK TEKNİSYEN
Modeli
Araç Yılı
2012
Renk
GRİ
Selamınaleyküm arkadaşlar.
Aşağıdaki ürünü satın aldım müsait bir zamanda delik kısmı ve etrafını güzelce temizleyip bu Sıvı contayı uygulayacağım, sonucu tekrar yazarım.
Würth Silikon Sıvı Conta - n11.com

Harunöz

Yeni Üye
Doblo
Adı
Harun
Kan Grubu
B RH +
Aracınız
Doblo
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2009
Sevgili arkadaşlar bu manifold delinme işi bendede oldu daha geçen sene çıkma temiz bir manifold la değişim yaptırdım 1 yıl bile geçmeden aynı problem tekrarladı bu egr denen zıkkım sanırım aşırıyı ısıya maruz bırakıyor manifoldu ve deliyor sağ köşeden işaret parmağı girecek kadar bir delik oluşuyor araç çekişten düşüyor egzozdan siyah duman atıyor bu sorunu kökten çözecek en azından 3 veya 4 sene idare edicek bir çözüm bulamadım fikri olan varsa öğrenmek isterim bu arada parca zor bir yerde ve işçiliği gerçekten zor ve pahalı 1000 tl ye mal oluyor 600 parca 300 tl işçilik tutuyor ciddi soğudum araçtan bilgisi fikri olan yardımcı olursa sevinirim

AHMETMUTAF1057

Balıkesir İl Temsilcisi
Yetkili Kişi
İl Temsilcisi
Doblo
Adı
AHMETMUTAF
Kan Grubu
A RH +
Meslek
ACİL TIP TEKNİSYENİ-PARAMEDİC
Aracınız
Doblo
Modeli
Elegance
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2012
Renk
DERİN BORDO
@V
Sevgili arkadaşlar bu manifold delinme işi bendede oldu daha geçen sene çıkma temiz bir manifold la değişim yaptırdım 1 yıl bile geçmeden aynı problem tekrarladı bu egr denen zıkkım sanırım aşırıyı ısıya maruz bırakıyor manifoldu ve deliyor sağ köşeden işaret parmağı girecek kadar bir delik oluşuyor araç çekişten düşüyor egzozdan siyah duman atıyor bu sorunu kökten çözecek en azından 3 veya 4 sene idare edicek bir çözüm bulamadım fikri olan varsa öğrenmek isterim bu arada parca zor bir yerde ve işçiliği gerçekten zor ve pahalı 1000 tl ye mal oluyor 600 parca 300 tl işçilik tutuyor ciddi soğudum araçtan bilgisi fikri olan yardımcı olursa sevinirim
@veli sağkol 71
Duyuyormusun AGA