Doblo Egr temizligi

DENERİ

Azimli Üye
Doblo
Adı
Oğuzhan
Kan Grubu
AB RH +
Meslek
Bilgisayar
Aracınız
Doblo
Modeli
Premio
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2012
Renk
Gri çöl
2012 1.3 90 lık araç çekiş biraz yetersiz geliyo sanki egr veya boğaz kelebeği temizletsek fark olurmu

Burak Yılmaz

Aktif Üye
Doblo
Adı
Burak
Kan Grubu
A RH +
Meslek
Vardiya Müdürü
Aracınız
Doblo
Modeli
Dynamic
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2010
Renk
Gri
Eğer egr de tıkaniklik varsa arac motor ariza lambasını yakar. 90 liklarin zaten genel sorunu gitmiyor yapabilceniz tek şey egr yi ve dpf yi iptal ettirmek beyinden genelde bunlari yapinca arac 100 beygire kadar yukselir tavsiye etmem ama yazilimda attirirsaniz 110 beygir olur cekisi vs artar ama ne kadar saglikli sorgulamasi size kalmis

heraikan

Ray Medeniyettir!
Doblo
Adı
Emre Gözükara
Kan Grubu
0 +
Meslek
Raylı Sistemler Arıza Bakım onarım
Aracınız
Doblo
Modeli
Dynamic
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2014
Renk
Beyaz
2012 1.3 90 lık araç çekiş biraz yetersiz geliyo sanki egr veya boğaz kelebeği temizletsek fark olurmu
temziletin asla iptal vs yaptırmayın turbolu araçlarda yazılım uzun vadede üzüyor motorun genel sağlığı için temizletin yani ben 2.0 transitten 1.3 dobloya geçince afalladım 1.3ler azda yaksa yani dedirtecek güçleri var :D

Burak Yılmaz

Aktif Üye
Doblo
Adı
Burak
Kan Grubu
A RH +
Meslek
Vardiya Müdürü
Aracınız
Doblo
Modeli
Dynamic
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2010
Renk
Gri
Temizletmek çözüm değil 3 ayda doluyor 1.6 aracimda 3 kere temizlettim yakit en kalitesinden kullanmama ragmen ve yuksek devir kullanmama ragmen.. kesin cozumu iptalle aldim hem cekis artti hem motor rahatladi

heraikan

Ray Medeniyettir!
Doblo
Adı
Emre Gözükara
Kan Grubu
0 +
Meslek
Raylı Sistemler Arıza Bakım onarım
Aracınız
Doblo
Modeli
Dynamic
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2014
Renk
Beyaz
Temizletmek çözüm değil 3 ayda doluyor 1.6 aracimda 3 kere temizlettim yakit en kalitesinden kullanmama ragmen ve yuksek devir kullanmama ragmen.. kesin cozumu iptalle aldim hem cekis artti hem motor rahatladi
1.6 multijet 2014 var babamın 7 ay oldu süreklide kullanıyoruz 75 binde hiç bir egr sıkıntısı çekmedim dolma vs temizlemeye bile götürmedim hiç

doktoryusuf

Onursal Üye
Doblo
Adı
Yusuf İmamoğlu
Kan Grubu
A RH +
Meslek
Emekli
Aracınız
Doblo
Modeli
Premio Plus
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2016
Renk
Beyaz
Benimkide 4 sene olacak 26600 küsür km oldu tıkanmadı biryeri ama 30 bin olunca karbon temizleme ve egr temizliği dolmasada yaptırmayı düşünüyorum. Karbon temizleme düzenli yapılırsa yararlı birşey aslında.

Burak Yılmaz

Aktif Üye
Doblo
Adı
Burak
Kan Grubu
A RH +
Meslek
Vardiya Müdürü
Aracınız
Doblo
Modeli
Dynamic
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2010
Renk
Gri
Benimkide 4 sene olacak 26600 küsür km oldu tıkanmadı biryeri ama 30 bin olunca karbon temizleme ve egr temizliği dolmasada yaptırmayı düşünüyorum. Karbon temizleme düzenli yapılırsa yararlı birşey aslında.
doğrudur abi ben yenibosna beylikdüzü arasında kullandığım için iş çıkış trafiği malum 1 saat 20 dk da gidiyoruz o mesafeyi 1.vites üstü yok tıkanıyordu dayanmıyordu

doktoryusuf

Onursal Üye
Doblo
Adı
Yusuf İmamoğlu
Kan Grubu
A RH +
Meslek
Emekli
Aracınız
Doblo
Modeli
Premio Plus
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2016
Renk
Beyaz
doğrudur abi ben yenibosna beylikdüzü arasında kullandığım için iş çıkış trafiği malum 1 saat 20 dk da gidiyoruz o mesafeyi 1.vites üstü yok tıkanıyordu dayanmıyordu

istanbul içinde fazla kullanmıyorum ama kullandığımda bende trafikten dolayı 1 ve 2. Viteste kalıyordum genelde. 13-15 km/s ortalama hızım oluyordu.