Egr iptali

dincerx53

Daimi Üye
Adı
Dinçer
Kan Grubu
0 -
Meslek
Pastacı
Modeli
Araç Yılı
2011
Renk
Siyah
Emme manifoldunun müşürünü de temizlettin mi? Aynı durum bir arkadaşımın başına gelmişti. Bu müşürü ve yerini bilmeyen hiç duymayan ustalar var.
Ayrıca bilgisayar egr hatası veriyor emme manifolduyla ilgili olsa bilgisayar göstermezmi sadece egr hatası veriyo ?

semih24

Aktif Üye
Doblo
Adı
semih
Kan Grubu
A RH +
Aracınız
Doblo
Motor
1.6 Multijet
Ayrıca 1.6 larda kronik olma amacı bence aracı devirsiz kullanımdan oluror düzgün kullanımda bir sıkıntı olacağını düşünmüyorum benim araç benden önceki kişi devirsiz kullanmış egr emme maligoltu biçok şeyi temizlertim

katılıyorum.
az yaksın diye sürekli düşük devir kullanılınca daha çok kurum bağlıyor.
ben ayda bir kere mutlaka yüksek hızlarda 15dk kullanırım aracı.
200 bin km oldu araç egr yada emme manifoldu ile ilgili sıkıntı yaşamadım.

Reşat35

Pendik Temsilcisi
Yetkili Kişi
İlçe Temsilcisi
Doblo
Adı
Reşat Kutluerler
Kan Grubu
B RH +
Meslek
Oto Çekici
Aracınız
Doblo
Modeli
Premio Plus
Motor
1.3 Ecojet
Araç Yılı
2015
Renk
Beyaz

fatihbural

Daimi Üye
Doblo
Adı
Fatih BURAL
Kan Grubu
A RH +
Meslek
Yazılım Uzmanı
Aracınız
Doblo
Modeli
Maxi
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2012
Renk
Gri
Ayrıca bilgisayar egr hatası veriyor emme manifolduyla ilgili olsa bilgisayar göstermezmi sadece egr hatası veriyo ?
Emme manifoldu da aynı sebeplerden tıkanıyor. Temizlik yapılırken onun da temizlenmesi gerek, hava girişleri falan var üzerinde.

ufukeser

Daimi Üye
Adı
ufuk
Kan Grubu
A RH +
Meslek
Tekstil
Modeli
Araç Yılı
2012
Renk
Siyah
Bende de 2004 jtd bir doblo var egr valfini iptal ettirmiştim henüz 60-70 bin kilometre civarlarında olduğu için pek tıkalı değildi çekiş pek fark ettirmedi fakat turbo dolarken sesi daha net ve keskin geliyor daha güçlü doluyormuş gibi.Birde gazlarken 3800 ve üstünde ince siyahımsı gaz bırakırdı, zamanla azalarak yok oldu gibi, aynamdan göremiyorum neredeyse öyle duman gibi varlığı yokluğu belirsiz, sadece ilk çalıştırmada yarım.saniye kadar duman var, birde egzoz emisyonunda dip gaz yapıldığında redline sırasında biraz bırakıyor.Sonuç olarak bence gayet efektif, bizim araçlarda araya sac konması arızada yaktırmıyor, sanayide ustalar burun kıvırsada aldırış etmeyin, iptal ettirin.Emisyonda falanda sıkıntı olmuyor benim daha da düştü 1,79 olan değer son muayenemizde 1,16 olmuş.Aracınız çevreyi biraz daha az kirletsin diye-ki emisyonum düşmüş ne kadar işlevsel tartışılır-uzun müddet kullanabileceğiniz aracın ciğerleri kurumla doluyor.Tek dezavantajı biraz geç ısınması.
Merhaba Zorbey, aracım doblo mylife 1.6 e 4 EGR iptali için yazılım attım ama mekanik olarak işlem yapmadim sac, kapak atirmadim. Yazılımı yapan gerek yok dedi .net bilmiyorum ama bu araçlar da muhakkak kapak atmak gerekir diyen ustalar var, hayır gerek yok diyen ustalar da var. Kapak atarsan çekiş gücü düşer diyorlar.ayrica kapak atirmazsan motoru,pitonlari yerrsin diyenlerde var. Bilginiz dahilinde yardimci olursanız memnun olurum.

Manisa4545

Azimli Üye
Doblo
Adı
AltanSavaşır
Kan Grubu
A RH +
Meslek
Emekli
Aracınız
Doblo
Modeli
Premio Plus
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2015
Renk
Gri
Ben remaps.com.tr e yaptırdım, 140 bg yazılım + egr iptali yaptırdım.1.6 benzinli sedanları bile kalkışda geçiyorum. Düzde 150-160 km sıradanlastı. 6.cı vites 2000 devir 110 km hızda 3.6 gösteriyor. Vitesle hiç işim yok, 1500 de bile olsam dip gazlayınca araç şahlanıyor. 4000 devire çıkacağım ama lastiklere güvenemiyorum nerde durur diye.
Aracın 1,3 90 HP mi

yunus0635

Fenomen Üye
Doblo
Adı
YUNUS KILIÇ
Kan Grubu
A RH -
Meslek
Beyaz Eşya Kombi Tamir Bakım Servisi
Aracınız
Doblo
Modeli
Trekking
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2023
Renk
Beyaz

Egzt_

Azimli Üye
Doblo
Adı
Emre
Kan Grubu
A RH +
Aracınız
Doblo
1.3mj'e sadece egr iptali yapan var mı? hem mekanik hem yazımlımsal olarak
Ben motor değiştirdikten sonra mecburen yazılımsal olarak iptal ettirmek zorunda kaldım motor sürekli korumaya alıyordu kendini muayenede biraz sıkıntı yapıyorlar emisyondan dolayı ona dikkat etmen gerek 2009 ve üzeri dizel araçlarda egr katalizör mecburi olduğu için

Egzt_

Azimli Üye
Doblo
Adı
Emre
Kan Grubu
A RH +
Aracınız
Doblo
Aracın 1,3 90 HP mi
1.6 105 olsa gerek bende 1.3 75 vardı 100hp ye yükselttik rampalarda acayip fark etti rampaya kaç kmh ile girersem o şekilde çıkıyorum tepesine hatta tırmanıyor hızlanıyor bile