EDS Radarı

mfaydin

Daimi Üye
Arkadaşlar EDS konusunda bilgisi olan arkadaşlara sormak istiyorum. Bizim burada bu sistem yeni kurulmaya başlandı. Tabelalar yerleştirildi (70) fakat Sadece 4 yerde EDS kamerası gördüm. Trafik şehrin girişinden çıkışına kadar hız limitlerine uyulmasını yoksa ceza yazılacağını belirtti. Bu sistem kamerayla çalışıyorsa kameranın olmadığı yerlerde ceza yeme olasılığı var mı? Ceza için kameranın menzilinde olmak gerekiyor diye biliyorum.

iissoo

Onursal Üye
Adı
İsmail
Meslek
iklimlendirme
Modeli
Renk
Beyaz
Arkadaşlar EDS konusunda bilgisi olan arkadaşlara sormak istiyorum. Bizim burada bu sistem yeni kurulmaya başlandı. Tabelalar yerleştirildi (70) fakat Sadece 4 yerde EDS kamerası gördüm. Trafik şehrin girişinden çıkışına kadar hız limitlerine uyulmasını yoksa ceza yazılacağını belirtti. Bu sistem kamerayla çalışıyorsa kameranın olmadığı yerlerde ceza yeme olasılığı var mı? Ceza için kameranın menzilinde olmak gerekiyor diye biliyorum.

bizim buraya yaptılar EDS yi özellile sahil yolunda ve çarşıda var bizim evin yanından ölüdenize yol gidiyor ana yol diyebilir EDS tabelesi var bası yerlerde ama kamera fln yok bügüne kadar hiç ceza yemedim yemedik
kamera olmayan yerlerde bence yazmazlar ceza kandırmak için diolardır hızlı gitmesinler die

FireFrost

Aktif Üye
kameralarda 70 km/h hız sınırı var fakat kamera olmasada çok hızlı gidilmemesi lazımmış duyduğuma göre özellik varmış kameralar arası uzunluk+geçen zaman ile hasaplama yapıp ona göre de ceza yazılabiliyormuş

2009_premio

Fenomen Üye
Adı
Hanefi BOZKURT
Meslek
İngilizce Öğretmeni
Modeli
Renk
GRANİT GRİ
kamera genelde 2 yerde olur mesela 5 km arayla koyarlar. 5 km yi 70 ile gitme sınırı vardır sen o yolu 3 dk da kat etmen gerekiyor ama ilk kamera senin o yola giriğin zamnı tutar son kamerada süreyi hesaplar bakar 3 dk dan az bi sürede o yolu tamamladıysan cezayı otomatik kendi gönderir.. Yani kamera var yavaşla geçtikten sonra bas gaza devri bitti.

iissoo

Onursal Üye
Adı
İsmail
Meslek
iklimlendirme
Modeli
Renk
Beyaz
ztn bizim burada maşllah yok kameralar yok radarlar.. istanbula gittik hiç yollarda radar fln polis yoktu fethiye çevre olu hep kesiyolar polisler ben başka yolda polis görmedim :)
bi abi vardır istanbulu gezdim geldim ceza yemedim fethiyenin girşince ceza yedim dedi ..
denizli- milas - bodrum gidiyoz bazen hiç yolkesik degil :)
ne fethiyeymiş be

doblo vip premio

Onursal Yönetici
Adı
OĞUZ
Kan Grubu
A RH +
Modeli
Araç Yılı
2015
Renk
BRONZ KAHVE
siz o tabela olan yerlerde dikkatli gidin heran ceza gelebilir

SerdarEngin

Vice President of TeamDoblo
Yetkili Kişi
Admin
Başka Araç
Adı
Serdar Engin
Kan Grubu
A RH +
Meslek
Satış Md.
Aracınız
Başka Araç
Modeli
Diğer Model
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2018
Renk
SİYAH
başıma geldi...bilirim...dikkatli olun bence..adamlar profesyonel ceza kesiyolar:)

MEHMET78

KARABÜK YÖNETİCİSİ
Yetkili Kişi
İl Yöneticisi
Başka Araç
Adı
MEHMET
Kan Grubu
B RH +
Aracınız
Başka Araç
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2016
Renk
BEYAZ
kamera genelde 2 yerde olur mesela 5 km arayla koyarlar. 5 km yi 70 ile gitme sınırı vardır sen o yolu 3 dk da kat etmen gerekiyor ama ilk kamera senin o yola giriğin zamnı tutar son kamerada süreyi hesaplar bakar 3 dk dan az bi sürede o yolu tamamladıysan cezayı otomatik kendi gönderir.. Yani kamera var yavaşla geçtikten sonra bas gaza devri bitti.

aynen çalışma prensibi bu şekilde.kamera yok diye basmayın ortalama hızınıza göre gönderiyorlar.arada 120 ile de gitsen bile ceza yemeyebilirsin arada düşük hızlada gidersin ortalaman düşer.

SerdarEngin

Yetkili Kişi
Admin
Başka Araç
Adı
Serdar Engin
Kan Grubu
A RH +
Meslek
Satış Md.
Aracınız
Başka Araç
Modeli
Diğer Model
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2018
Renk
SİYAH
teknoloci:)

MEHMET78

KARABÜK YÖNETİCİSİ
Yetkili Kişi
İl Yöneticisi
Başka Araç
Adı
MEHMET
Kan Grubu
B RH +
Aracınız
Başka Araç
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2016
Renk
BEYAZ

SerdarEngin

Yetkili Kişi
Admin
Başka Araç
Adı
Serdar Engin
Kan Grubu
A RH +
Meslek
Satış Md.
Aracınız
Başka Araç
Modeli
Diğer Model
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2018
Renk
SİYAH
valla ben genel olarak teknolociye karşıyım...bazen gerekli ama çoğu zaman tembellik yapmak için geliştiriliyor...

bakın mesela hafızanızda eskiden kaç telefon nuamrası vardı şimdi kaç numara var?

mfaydin

Daimi Üye
Arkadaşlar ilginiz ve bilgileriniz için çok teşekkür ederim. İlk kameradan son kameraya kadar olan süreyi hesaplayıp ceza yazma olayını düşünmemiştim. Artık dediğiniz gibi kamerayı görüp yavaşlamak pek önemli değil. Ayrıca trafik müdürü kendi açıkladı yerel tv'de. Hafif ticari araç sahiplerinin kanunen 50 ile gitmeleri gerektiğini, kendilerinin bu durumun düzeltilmesi sınırın otomobille aynı olması için teklifte bulunacaklarını söyledi. Tabelalar bazı yerler 60 bazı yerler 70 km otomobil resimli.

MEHMET78

KARABÜK YÖNETİCİSİ
Yetkili Kişi
İl Yöneticisi
Başka Araç
Adı
MEHMET
Kan Grubu
B RH +
Aracınız
Başka Araç
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2016
Renk
BEYAZ
valla ben genel olarak teknolociye karşıyım...bazen gerekli ama çoğu zaman tembellik yapmak için geliştiriliyor...

bakın mesela hafızanızda eskiden kaç telefon nuamrası vardı şimdi kaç numara var?

aynen öyle.millet karısının numarasını bile bilmiyor bırak başkasını.:D

MEHMET78

KARABÜK YÖNETİCİSİ
Yetkili Kişi
İl Yöneticisi
Başka Araç
Adı
MEHMET
Kan Grubu
B RH +
Aracınız
Başka Araç
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2016
Renk
BEYAZ
Arkadaşlar ilginiz ve bilgileriniz için çok teşekkür ederim. İlk kameradan son kameraya kadar olan süreyi hesaplayıp ceza yazma olayını düşünmemiştim. Artık dediğiniz gibi kamerayı görüp yavaşlamak pek önemli değil. Ayrıca trafik müdürü kendi açıkladı yerel tv'de. Hafif ticari araç sahiplerinin kanunen 50 ile gitmeleri gerektiğini, kendilerinin bu durumun düzeltilmesi sınırın otomobille aynı olması için teklifte bulunacaklarını söyledi. Tabelalar bazı yerler 60 bazı yerler 70 km otomobil resimli.

inşaallah.

mesut170

Onursal Yönetici
Adı
Mesut UÇMAZ
Kan Grubu
0 +
Meslek
Memur
Modeli
Araç Yılı
2007
Renk
crono gri
Ortalama hız ve süre hesabı yapılır ceza yazılıyordu. Ama artık ortalamadan ceza yazılmasını mahkeme iptal etti