dobloya ofsetli sac jant

emre18

Aktif Üye
Adı
emre
Modeli
Renk
bej
s.a abilerim benim aklımdaki fikir dobloya ofsetli sac jant takmak ön ve arkalar farklı ofset arkalar daha geniş önler arkaya göre biraz daha dar sizce yakışırmı jantların boyası orta göbek arabanın rengi kenar çember siyah veya gri görüşlerinizi ve yorumlarınızı bekliyorum
herkese kazasız belasız sürüşler

Uploaded with

Uploaded with

Uploaded with

Ekrem

Onursal Üye
Adı
Ekrem
Meslek
Beyaz Eşya
Modeli
Renk
Beyaz
jant ölçüsü kaç ? 16 ve üzeri jan takarsanız özellikle arka lastikler arka lastikler iç tarafa amortisör koruma plastiklerine sürtme yapıyor. 15 jant ise ve max 195 taban lastik kullanırsanız sorun yaratmaz. ancak 16 jant ve 95 yada 205 taban kullanırsanız yükde ve virajlarda yine sürtme yapar. bu jantların ofsetine de bağlı. böyle bir sıkıntıyı ben Aradisk spacer uygulaması ile çözmüştüm.

https://www.teamdoblo.com/forum/viewthread.php?thread_id=1796

bir de ofsetli jantlarda yanak ne kadar ince olursa sizin için o kadar tehlike var. ani sert çükürlarda saç jant çok çabuk esneyecektir. ofsetli jantı gösteren de ince yanak lastikdir zaten. kalın yanak lastik takarsanız jantın yamulme esneme şansı daha az ancak bu da kötü görüntü. yani her halukarda size eksi puanları var.

ask_kapisi_08

Yeni Üye
17 borbet jant almayı düşünüyorum doblo safeline'me acaba sürtme yaparmı yada arka sürgüler tam açılırmı ? bir problem yaparmı verdiğimiz emek boşa gitmesin

emre18

Aktif Üye
Adı
emre
Modeli
Renk
bej
ewt lastikçiye gittim sordum dedi her yönden arabana zararlı ön takım daha çabuk yenir yakıt sarfiyatı artar yanak ince olduğundan çukura sert bir şekilde girersem jantın yamulcağını söyledi
ve ekrem abimede teşekkürler gerçekten çok güzel açıkladı bu durumu
ask_kapisi_08 17 borbetin 4 bijıonu yoktu sanırım

ToeXicT

Onursal Üye
Adı
Gökhan
Modeli
Renk
Metalic Gri
Bir de Ön ve arka da ki ofsetler farklı olacak arkalar daha geniş önler daha dar olacak demişsin

senin bu dediğini arka çekişli arabalar yapıyor ve ben ön çekişli bi araba bu senin dediğin gib önler dar arkalar geniş görürsem

araba ne olursa olsun Gülerim :)

Ekrem

Onursal Üye
Adı
Ekrem
Meslek
Beyaz Eşya
Modeli
Renk
Beyaz
aracın orjinal jantı ne ise o ölçüden vazgeçmeyin derim. Ben 16 dan 15 e geri düştüm. tavsiye etmem. ama 15 jantlı 185 tabanlı lastik yerine 195*60*15 kullanabilirsiniz. sürtme yapmaz taban genişleme ve yanak incelmesi sebebiyle yol tutuşunuz artar fren mesafeniz azalır yakıt etkilemez. borbet falan iş değil :)

emre18

Aktif Üye
Adı
emre
Modeli
Renk
bej
ekrem abi 195 60 15 lastiklere 15 borbet koysak olmazmı yakışıklı olurmu

Ekrem

Onursal Üye
Adı
Ekrem
Meslek
Beyaz Eşya
Modeli
Renk
Beyaz
olur ama 60 yanak ince bir yanakdır. sert ani çukurlarda janta mutlak temas eder ve jantın zarar görür. özellikle borbetlerde göbek ile yanak kenarları arası mesafeli olduğu için en çok esneyen yamulan zarar gören janttır. 15 jantın küçüklüğü ve 60 yanağın inceliği sebebiyle de araç leylek gibi havada kalır. lastik ile çamurluk arası çok açılır. spor yaylar ile aracı basmak gerekir:)

bu vatandaş aracı indirmiş. borbette aracı indirmez isen kendini zaten göstermez

dsc00096in5dz6.jpg

emre18

Aktif Üye
Adı
emre
Modeli
Renk
bej
abi 65 yanak da olur birde arkada makas yokmu doblolarda spor yay la olmaz kı o iş

fthdjdoblo

Daimi Üye
Adı
fatih
Modeli
Renk
gümüş gri
peki d1 kasada 185/55 r15 lastik nasıl olur 55 yanak iyi mi?
jant marea orjinal

Ekrem

Onursal Üye
Adı
Ekrem
Meslek
Beyaz Eşya
Modeli
Renk
Beyaz
marea jantı gayet kemikli sıkıntı çıkarmaz da niye 55 ki. 60 veya 65 tak yanak kalınlığının da süspansiyona faydası var :)

fthdjdoblo

Daimi Üye
Adı
fatih
Modeli
Renk
gümüş gri
zaten 55 ile 60 arasında bişey yok 60 da olabilir....

yenidoblocu

Daimi Üye
Adı
Berkay
Modeli
Renk
siyah
jant işinde dikkatli olun derim.benim eski arabamda 300 tl zararım oldu yanlış jant seçimim yüzünden.her lastikçiyede güvenmeyin.

EERCTN

Azimli Üye
Tamamen zevke kalmış derim .
Ama Yakışmaz diyende halt yemiş derim .. bu araada yenidoblocunun dedigi gibi .
dikkat et . camurlukları eritme ..

Dark Knight

Fenomen Üye

ERCAN

Daimi Üye
yanak ebatı düşürüldüğünde..araç ortalama 5 cm. daha yere yaklaşıyor..ön tampon koruma varsa..olmadık yerlerde sürtme yapıyor..tabiki koruma zarar görüyor..yanak ölçüsünü 70den 65 cm.ye düşürmüştük ..başıma geldiği için biliyorum..

rasim

Azimli Üye
s.a. arkadaşlar!!!ben derimki aracın orjinal jant ve lastik ebatlarından şaşma.benim doblodan önceki aracım ford focustu.ben 16 jant ve 195 55 16 ölcülerinde lastik taktım ama bin pişman olmuştum.aracın cekişi,yakıtı ve rampası kalmadı.performans kaybı cok büyük.tansiye etmiyorum saygılar..