Dobloya Ambiyans Aydınlatma

8ugra

Daimi Üye
Arkadaşlar son model ve lüks araçlarda genelde olan ambiyans aydınlatmasını apaçi olmayacak şekilde abartısız ve göz almayacak düzeyde dobloma yapmak istiyorum biraz araştırma yaptım ama nasıl olur nasıl olmaz tam bilmiyorum aracın orjinalliğini bozmamak için konsolda kullanılan amber rengini düşünüyorum ve ince işçilik gerektiren bir iş olduğunu düşünüyorum çünkü ışık doğrudan göze değil yansıma yada çok loş bir şekilde gelmeli bu yüzden araca ciddi ameliyat gerekebilir :)

wLpmNZ.jpg

Resimde turuncuyla çizdiğim yerlere neon ambiyans kablo çekmeyi düşünüyorum direksiyonun sol kısmında da küçük bir kısmı var

Ürün bu :

wM6m4M.jpg

Uygulanmış bir kaç örnek:

eN5mdg.jpg

e22BRE.jpg

e7o5pL.jpg

bunların yanı sıra kapı açılınca yada istenildiğinde yanacak ayna altı power led ve ayak altı yine amber rengi aydınlatma da düşünüyorum

KdnmRQ.jpg

bastığımız yeri görebilmek için bire bir :)

ekjmqm.jpg

birde tavan lambaları kaldı ön taraf için şu ürünü buldum ama daha iyisini bulacağımı umuyorum
http://urun.gittigidiyor.com/otomobil-motor-aksesuar/modacar-okuma-lambali-tavan-lambasi-763702-101267218

bu projemi inşallah uygulamaya geçirmek istiyorum biraz külfetli olabilir ama değeceğini düşünüyorum sizlerinde tavsiye ve yorumlarınıza hatta yardımlarınıza ihtiyacım var

berat

Fenomen Üye
Adı
Berat
Modeli
Renk
Mistik Gri
ben d1 doblomun koltukların altına ilk başta mavi led çektim gayet şık durdu ancak bi tanesi yanmadı ve şuanda kırmızı led çektim gayet güzelde oldu direkt ön tepe lambasına bağladım kapılar açılınca tepe lambası ile beraber yanıyor kabloların ucunu tepe lambasının ayaklarına bağladım.

2009_premio

Fenomen Üye
Adı
Hanefi BOZKURT
Meslek
İngilizce Öğretmeni
Modeli
Renk
GRANİT GRİ
seat leonda iç ambiansı böyle çok şık durur, Yeni doblo makyajlandığında bu ayrıntıyı yakalarlarsa baya bi güzel olur :)

om-R

Aktif Üye
Adı
Ömer
Meslek
Gemi Makine Mühendisi
Modeli
Renk
Vişne Çürüğü
Dostum gönül isterdi aynı şehirde olmayı, o zaman bu külfetli görünen işi beraber yapardık.. aynısını yapmayı düşünebilirim. iyi fikir.

8ugra

Daimi Üye
Dostum gönül isterdi aynı şehirde olmayı, o zaman bu külfetli görünen işi beraber yapardık.. aynısını yapmayı düşünebilirim. iyi fikir.

Aynen yanıma arkadaş lazım yaa :)

8ugra

Daimi Üye
seat leonda iç ambiansı böyle çok şık durur, Yeni doblo makyajlandığında bu ayrıntıyı yakalarlarsa baya bi güzel olur :)

çok ince bir detay ambiyans aydınlatma çok kazanır fiat böyle bir şey yaparlarsa fabrika çıkışı

doblo vip premio

Onursal Yönetici
Adı
OĞUZ
Kan Grubu
A RH +
Modeli
Araç Yılı
2015
Renk
BRONZ KAHVE
torpidonun altına pedalların oradada tavan lambasına bağlı bi aydınlatma olsa çok güzel olur geçen gece fiesta titaniumda gördüm orjinal çok hoşuma gitti dobloda da olsa güzel olur

doblo vip premio

Onursal Yönetici
Adı
OĞUZ
Kan Grubu
A RH +
Modeli
Araç Yılı
2015
Renk
BRONZ KAHVE
serviste 200tl idi

dşarıda 100tl civarında yapılıyor diye biliyorum

8ugra

Daimi Üye
torpidonun altına pedalların oradada tavan lambasına bağlı bi aydınlatma olsa çok güzel olur geçen gece fiesta titaniumda gördüm orjinal çok hoşuma gitti dobloda da olsa güzel olur

aynen bende çok beğeniyorum bu yüzden kafamda böyle bi proje başlattım ama şuan sadece kafada :) araba elektiriğinden anlasam sigortasından falan koyulacam işede işin ehlini bulmak lazım kaş yapayım derken göz çıkartmamak için

doblo vip premio

Onursal Yönetici
Adı
OĞUZ
Kan Grubu
A RH +
Modeli
Araç Yılı
2015
Renk
BRONZ KAHVE
d3leri fazla kurcalamak iyi değil heryerinde bi sensör var

8ugra

Daimi Üye
d3leri fazla kurcalamak iyi değil heryerinde bi sensör var

öyle elektirik aksamı fazla ama sadece doğru kombinasyonda bağlamak yeterli tavan lambası misali

doblo vip premio

Onursal Yönetici
Adı
OĞUZ
Kan Grubu
A RH +
Modeli
Araç Yılı
2015
Renk
BRONZ KAHVE
öyle tabikde iyibir ve bilinçli işçilik ile yapılır

SerdarEngin

Vice President of TeamDoblo
Yetkili Kişi
Admin
Başka Araç
Adı
Serdar Engin
Kan Grubu
A RH +
Meslek
Satış Md.
Aracınız
Başka Araç
Modeli
Diğer Model
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2018
Renk
SİYAH
http://www.youtube.com/watch?v=JAAEXj8PU18 :) Kapı altına boyle bişe yapcan aslında çok güzel olur Fiat olanını :) Maliyet ne kadar tutar acaba tahminen ? :)

ŞNT GARAGE - ŞENTÜRK OTOMOTİV TEL:0216 331 10 58 - 0216 331 08 48

kendileri sponsorumuzdur aynı zamanda...
telefon açın Koray Harman a teamdoblodan arıyorum deyin....gereken yapılır dostum..

mystan45

Daimi Üye
Adı
Mehmet
Modeli
Renk
Siyah
Bu ambiyans aydınlatma benim çok hoşuma gitti biraz araştırayım bakalım nasıl oluyormuş.Uygun bulursam yaptırmayı yada yapmayı düşünüyorum.

8ugra

Daimi Üye
ben yapacam kafaya koydum da yapacağım yerleri değişebilirim ya bugün baktım da kapı üstü yerlerinde çok abartı durur gibime geldi çünkü ışıklı kabloyu saklıyacak yer yok direk gözükecek onu yerine yine aynı bölümün alt kısmından geçirmeyi planlıyorum bakalım bakalım olmazsa önce provasını yapar sonra döşeme işine geçeriz

8ugra

Daimi Üye
araştırıyorum nette buldum ama gözle görerek inceleyerek almak istediğim için bakıyorum sağa sola

Cetin

DENİZLİ YÖNETİCİSİ
Yetkili Kişi
İl Yöneticisi
Başka Araç
Adı
Çetin ÖZDEMİR
Kan Grubu
0 -
Meslek
Pazarlama
Aracınız
Başka Araç
Modeli
Diğer Model
Araç Yılı
2012
Renk
Duman Gri
Proje nasıl oldu yapıldı mı yapıldıysa resim paylaşılabilir mi ?