Dobloculuk ruhu nedir?

TicariTasarım

Yeni Üye
Başka Araç
Adı
Ayca
Kan Grubu
A RH +
Meslek
mühendis
Aracınız
Başka Araç
Modeli
Diğer Model
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2018
Renk
Beyaz
Günaydın Team Doblo. Grupta kullanıcı adında Doblocu geçen ve bu tabiri kullanan çok üyemiz var. Grupta yer almak ve organizasyonlara katılmak, sticker takmak için Doblo araç sahibi , hatta araç sahibi olmaya da gerek yok bir taraftan.
Uzun lafın kısası açmak istediğim konu şu: "1) Doblocu olmak için Doblo araç kullanıcısı olmak şart mı? 2) Kimler Doblocu olabilir? 3) Dobloculuğun olmazsa olmazları nelerdir?

Vakti olup da yazanlara, foruma ilk yazdığım mesajımdaki araştırmama yardımları için peşinen teşekkür eder, hayırlı Ramazanlar ve bol kazançlı günler dilerim.

doblo skeç.jpg

MknsT

Azimli Üye
Doblo
Adı
Erdinç
Kan Grubu
A RH +
Meslek
Makinist
Aracınız
Doblo
Modeli
Safeline
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2012
Renk
GRİ
Günaydın Team Doblo. Grupta kullanıcı adında Doblocu geçen ve bu tabiri kullanan çok üyemiz var. Grupta yer almak ve organizasyonlara katılmak, sticker takmak için Doblo araç sahibi , hatta araç sahibi olmaya da gerek yok bir taraftan.
Uzun lafın kısası açmak istediğim konu şu: "1) Doblocu olmak için Doblo araç kullanıcısı olmak şart mı? 2) Kimler Doblocu olabilir? 3) Dobloculuğun olmazsa olmazları nelerdir?

Vakti olup da yazanlara, foruma ilk yazdığım mesajımdaki araştırmama yardımları için peşinen teşekkür eder, hayırlı Ramazanlar ve bol kazançlı günler dilerim.

Eki Görüntüle 35603
İnsanlar kendince belki eğleniyor, belki bilgi ediniyor, belki bilgi veriyor, belki ticaret yapıyor, belki Doblosu yok ama almayı düşünüyor bilgi ediniyor(ben o şekilde katıldım yakın tarihte gruba.) ikna olma çabasında, belki bakıyor alınmazmış bu araba deyip vazgeçiyor. Ben birkaç kişiyi sosyal medya üzerinden ulaşıp rahatsız ettim gayette güzel yardımcı oldular bilgi verdiler kendi doğrularıyla kimse bana sticker sormadı doblon varmı diyede sormadı. Sözüm o ki ben burada Doblocu değilde Güzel insanlar olduğunu görüyorum Dobloculuğa değilde insanlığa önem veren insanlar görüyorum.

Peki ben size sorayım;
1-)Ben Doblocumuyum
2-)Ben Eğer Doblocu Değilsem Olabilirmiyim Doblom var.
3-)Ben Doblom olduğunu göz önünde bulundurursak nezaman olurum Doblocu :)

Emrah53

Aktif Üye
Doblo
Adı
Emrah
Kan Grubu
A RH +
Aracınız
Doblo
Motor
1.6 Multijet

Eki Görüntüle 35603
1 doblo olmadan doblocu olunmaz
2 doblocu olmak için enişte olmak şart :))
3 olmazsa olmazı da bilemiyorum
hayırlı ramazanlar teşekkür ederim

TicariTasarım

Yeni Üye
Başka Araç
Adı
Ayca
Kan Grubu
A RH +
Meslek
mühendis
Aracınız
Başka Araç
Modeli
Diğer Model
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2018
Renk
Beyaz
Cevabınız için teşekkür ederim Emrah53.
1 Doblocunun Doblo araç kullanması şart, felsefik bir Dobloculuk arama diyorsunuz sanırım :) Team Doblo'cu kime denir diye bir daha sorsam?
2 Enişte konusunu biraz açsanız?

TicariTasarım

Yeni Üye
Başka Araç
Adı
Ayca
Kan Grubu
A RH +
Meslek
mühendis
Aracınız
Başka Araç
Modeli
Diğer Model
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2018
Renk
Beyaz
Merhaba MknsT, cevabınız için teşekkür ederim. Benden daha zor sormuşsunuz nasıl yanıtlasam bilemedim.
Siz de sanırım diyorsunuz ki Doblosu-stickerı var veya yok, farketmez, Team Doblo ruhu önemli olan :)
İnsanlık, yardımlaşma, paylaşım ne güzel vasıflar.

Bu özelliklerin Doblo'ya denk gelmesi tesadüf mü bilemedim, bilen varsa yazarsa sevirim :)

MEHMET78

KARABÜK YÖNETİCİSİ
Yetkili Kişi
İl Yöneticisi
Başka Araç
Adı
MEHMET
Kan Grubu
B RH +
Aracınız
Başka Araç
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2016
Renk
BEYAZ
Tesadüf değil kendide yüreğide geniş.?

RossKemp

Aktif Üye
Doblo
Adı
Onur Arslan
Kan Grubu
AB RH +
Meslek
Bilgi İşlem Uzmanı
Aracınız
Doblo
Modeli
Premio
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2010
Renk
Siyah
1- Doblo sahibi olmak tabi şart.
2- Ticari severler, geniş ailesi olan kişiler ve enişteler.
3- Mangal :))

TicariTasarım

Yeni Üye
Başka Araç
Adı
Ayca
Kan Grubu
A RH +
Meslek
mühendis
Aracınız
Başka Araç
Modeli
Diğer Model
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2018
Renk
Beyaz
Merhaba RossKemp, vakit ayırıp yazmışsınız teşekkür ederim. Mangalı ve geniş aileyi anlıyorum da şu enişte meselesini tam çözemiyorum.
Enişte olmakla Doblo nun nasıl bir ilişkisi var, iyi birşey mi, kötü birşey mi?

ÖmerMuhtar

Yeni Üye
Doblo
Adı
Ömer Faruk
Kan Grubu
B RH -
Meslek
İşçi
Aracınız
Doblo
Modeli
Safeline
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2011
Renk
Siyah

sedatdurmaz

Aktif Üye
Doblo
Adı
sedat
Kan Grubu
A RH +
Meslek
Ticaret
Aracınız
Doblo
Modeli
Trekking
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2015
Renk
Beyaz
Enişte konusu Can Bonomo' dan geliyor. Hatta bikez sordularda röportajda dobloyu seviyorum falan dedi..

Videoyu izlerseniz enişte mevzusunun çıkış noktasıdır.

TicariTasarım

Yeni Üye
Başka Araç
Adı
Ayca
Kan Grubu
A RH +
Meslek
mühendis
Aracınız
Başka Araç
Modeli
Diğer Model
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2018
Renk
Beyaz
Günaydın Team Doblo, bugünde her Doblocu, TeamDoblocu mu bir sorayım.
Mesela, Allah korusun, trafikte çarpıştınız ve haklı tarafsınız, karşı taraf Team Doblo üyesi ise ne yaparsınız? Değilse ne yaparsınız?

sukru56

Onursal Üye
Doblo
Adı
mehmet
Kan Grubu
0 +
Aracınız
Doblo
Modeli
Premio Plus
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2017
Renk
beyaz
Günaydın Team Doblo, bugünde her Doblocu, TeamDoblocu mu bir sorayım.
Mesela, Allah korusun, trafikte çarpıştınız ve haklı tarafsınız, karşı taraf Team Doblo üyesi ise ne yaparsınız? Değilse ne yaparsınız?

İlk öğrendiğinde daha önce oturup sohbet ettiğin samimiyetin olan biri imiş gibi davranması gelir insanın.

Ama karşı taraf haksızsa prosedür belli. Üslubu konuşması vs belirler herşeyi.E tabi bir de hasarın büyüklüğü. :)