Doblo

Yahya

Azimli Üye
Doblo
Adı
Yahya
Kan Grubu
0 +
Meslek
Çiftçi
Aracınız
Doblo
Modeli
Active
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2007
Renk
Gri
Merhaba yeni üye oldum ,2007 1.3m activite Doblo War , debriyaj pedalından yağ damliyor paspasa sebebi ne olabilir yardımcı olur musunuz

NevşehirliDoblocu

Onursal Üye
Doblo
Adı
Arda Tekinay
Kan Grubu
B RH +
Meslek
Öğrenci
Aracınız
Doblo
Modeli
Panorama
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2010
Renk
Mistik Gri
"ALINTI"
Debriyaj üst merkeziniz bozulmuş, komplesi oldukça ucuz bir parça, yenisiyle değiştirin, değiştirmesi ellerin zor girmesi ve fren merkezinin yakınlığı sebebiyle biraz zor ama tecrübeli birisi yarım saatte değiştirir, birde akan hidrolik defenderin en paslanmaya müsait kısmı olan yere dökülmüştür mutlaka su ve sabunla yıkayıp gerekiyorsa motor içinden boyayın sonra pedalları monte ettirin.
"ALINTI"

kartalbey

Yeni Üye
Doblo
Adı
gökhan
Kan Grubu
A RH -
Aracınız
Doblo
Motor
1.9 Multijet
merhaba arkadaslar bugun seyir halindeyken debriyaj en dibe gecti normalınden cok dibe ve sonra arac vitese gecmedi sizce debriyaj balatasımı bitmiş masrafi nedir cok masraf cıkarmı acaba yardımlarınızı ve onerilerinizi beklıorum bugun uye oldum brz acemiyim k.bakmayın konu acamamdım acemiligime verin şimdiden tşk ederim cevaplarınız icin arac fiat doblo multijet bu arada saygılarımla

htakil

Yunusemre Temsilcisi
Yetkili Kişi
İlçe Temsilcisi
Başka Araç
Adı
Hüseyin Takıl
Kan Grubu
A RH +
Meslek
Elektrik teknisyeni
Aracınız
Başka Araç
Modeli
Diğer Model
Motor
1.2
Araç Yılı
2013
Renk
Beyaz
merhaba arkadaslar bugun seyir halindeyken debriyaj en dibe gecti normalınden cok dibe ve sonra arac vitese gecmedi sizce debriyaj balatasımı bitmiş masrafi nedir cok masraf cıkarmı acaba yardımlarınızı ve onerilerinizi beklıorum bugun uye oldum brz acemiyim k.bakmayın konu acamamdım acemiligime verin şimdiden tşk ederim cevaplarınız icin arac fiat doblo multijet bu arada saygılarımla
Öncelikle aileye hoşgeldin. Senin sorunun da muhtemelen aynı. Debriyaj merkezi kaynaklı sıkıntıdır. Çok bir masraf çıkarmaz. Geçmiş olsun.

YASİNAÇIKYER

Saygın Üye
Doblo
Adı
YASİN
Kan Grubu
AB RH +
Meslek
EMLAK TAHAKKUK
Aracınız
Doblo
Modeli
Cargo
Motor
1.9 Jtd
Araç Yılı
2003
Renk
BEYAZ
Deriyaj merkezleri bozulduğunda pedal dibe düşer ve ayırma yapamadığı için vitese geçmez yada vitesten çıkaramazsınız. Test için debriyajı pompalayın boşa düşüp ayağınızla çektiğinizde kalkıyorsa sorun merkezlerde. baskı balata bittiğinde bildiğim kadarıyla vitese geçer fakat araç hareket etmez. debriyaj merkezlerini 1 hafta önce değiştirdiğim için tecrübeliyim. değişimde merkezlerin havasının iyi alındığından emin olun. merkezler değiştikten sonra havası iyi alınmışsa fakat hala zor geçiyorsa ve çok dipte kavrıyorsa merkez in itici demirini ek ile uzattırın (tamamı tecrübe edildi)

YASİNAÇIKYER

Saygın Üye
Doblo
Adı
YASİN
Kan Grubu
AB RH +
Meslek
EMLAK TAHAKKUK
Aracınız
Doblo
Modeli
Cargo
Motor
1.9 Jtd
Araç Yılı
2003
Renk
BEYAZ
Merhaba yeni üye oldum ,2007 1.3m activite Doblo War , debriyaj pedalından yağ damliyor paspasa sebebi ne olabilir yardımcı olur musunuz
debriyaj dan damladığına emin misin zira debriyajdan sa vites geçişlerinde de sıkıntı yaşaman gerekir yada yakın zaman da yaşacaksın. aynı bölgede bulunan direksiyondan da yağ gelebilir. bu arada hidrolik seviyenizi sık sık kontrol edin çünkü fren sistemi ile debriyaj sistemi hidroliği ortak kullanıyor.

kartalbey

Yeni Üye
Doblo
Adı
gökhan
Kan Grubu
A RH -
Aracınız
Doblo
Motor
1.9 Multijet
Deriyaj merkezleri bozulduğunda pedal dibe düşer ve ayırma yapamadığı için vitese geçmez yada vitesten çıkaramazsınız. Test için debriyajı pompalayın boşa düşüp ayağınızla çektiğinizde kalkıyorsa sorun merkezlerde. baskı balata bittiğinde bildiğim kadarıyla vitese geçer fakat araç hareket etmez. debriyaj merkezlerini 1 hafta önce değiştirdiğim için tecrübeliyim. değişimde merkezlerin havasının iyi alındığından emin olun. merkezler değiştikten sonra havası iyi alınmışsa fakat hala zor geçiyorsa ve çok dipte kavrıyorsa merkez in itici demirini ek ile uzattırın (tamamı tecrübe edildi)
aynen ole pompalayınca debriyaj ayaga kalktı o arada dediklerinın aynısı oldu tşkler bılgı icin 5 ay oluor alalı 2004 model doblo 1.9 motor multijet bunun maliyeti 1 bıntlyi gecmez dimi usta sagol bılgı icin

YASİNAÇIKYER

Saygın Üye
Doblo
Adı
YASİN
Kan Grubu
AB RH +
Meslek
EMLAK TAHAKKUK
Aracınız
Doblo
Modeli
Cargo
Motor
1.9 Jtd
Araç Yılı
2003
Renk
BEYAZ
ben sanayide bosch marka alt üst merkezi dışı metal olanını aldım özellikle üzerindekiler plastik oluyor 300 + 15 hidrolik 150 de ustaya verdim 450 tl daha sonrasında yazdığım dipte kavrama problemini başka bir ustaya çözdürdüm 40 tl ye arabalarımız aynı ücrette bu civarda çıkması lazım. Geçmiş olsun.

kartalbey

Yeni Üye
Doblo
Adı
gökhan
Kan Grubu
A RH -
Aracınız
Doblo
Motor
1.9 Multijet
ben sanayide bosch marka alt üst merkezi dışı metal olanını aldım özellikle üzerindekiler plastik oluyor 300 + 15 hidrolik 150 de ustaya verdim 450 tl daha sonrasında yazdığım dipte kavrama problemini başka bir ustaya çözdürdüm 40 tl ye arabalarımız aynı ücrette bu civarda çıkması lazım. Geçmiş olsun.
yardımların icin tşk sagol