Doblo Doblo üretimi Türkiye den gidebilirmiş. Konu hakkında bilgisi olan arkadaşlar var mı?

zuhtuakinci

Gerçek Trekking Doblo
Doblo
Adı
zühtü
Kan Grubu
0 +
Meslek
Endüstriyel soğutma
Aracınız
Doblo
Modeli
Active
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2007
Renk
Gri
Merhaba kardeşlerim,
Az önce internette okudum. Doblonun platformu tamamen yenileniyormuş ve bu yeni platform yurt dışında üretildiği için Doblo üretimi Türkiye'den gidebilirmiş. Siz bu konu da ne düşünüyor sunuz?

SonYolcu

Onursal Üye
Doblo
Adı
Kahramankent
Kan Grubu
A RH +
Aracınız
Doblo
Modeli
Urban
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2014
Renk
Beyaz
Yapacağı en büyük hatayı yaparlar ortak platforma girerek.Ortak platformda peugeot karşısında şansı olmaz.Fiyatı çok uygun tutulursa birşey diyemem fakat yakın fiyatta olursa satış adetinin çok düştüğünü görebiliriz.

doktoryusuf

Onursal Üye
Doblo
Adı
Yusuf İmamoğlu
Kan Grubu
A RH +
Meslek
Emekli
Aracınız
Doblo
Modeli
Premio Plus
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2016
Renk
Beyaz
Muhtemelen öyle olacak psa’nın aracına geçecekler. Türkiyede üretim olmazsa fiyatları yükselir ve artık doblo işi bizim için biter.

FurkannC

Daimi Üye
Doblo
Adı
Furkan
Kan Grubu
0 +
Aracınız
Doblo
Kalitesinin artacağını düşünüyorum.
PSA tasarımına geçerse çok yanlış yaparlar bence.
Platform değişikliyle de zaten Doblo'nun ruhu gidecektir.

Son kale olan D4'ü korumak lazım.

kardelenkurt

BAŞKAN
Yetkili Kişi
Admin
Doblo
Adı
Murat Üresin
Kan Grubu
0 +
Meslek
Memur
Aracınız
Doblo
Modeli
20. Yıl Özel Seri
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2020
Renk
Siyah
bu haber doğru ve şuan netlik kazanan birşey yok
tofaş eli kolu bağlı maalesef
avrupadan ne haber gelirse o uygulanacak
elinizdeki araca sahip çıkın derim

SonYolcu

Onursal Üye
Doblo
Adı
Kahramankent
Kan Grubu
A RH +
Aracınız
Doblo
Modeli
Urban
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2014
Renk
Beyaz
Fiyat uygun olursa peug,citoren vs.olursa otomatik aisin vites vesilesiyle çok satabilir fakat peugeot bazı özellikleri kısıyor diğer modellerde.Ama ticari olarak eskisi kadar çok satmayacak malesef ve fiyatlarda baya bir yükselecek demektir.

Recep.Y.

Aktif Üye
Doblo
Adı
recwp
Kan Grubu
0 +
Aracınız
Doblo
Motor
1.6 Multijet
bu haber doğru ve şuan netlik kazanan birşey yok
tofaş eli kolu bağlı maalesef
avrupadan ne haber gelirse o uygulanacak
elinizdeki araca sahip çıkın derim
Muhtemelen 2022 doblo icin son olur size katiliyorum. Doblo sever biri olarak kasa degisir ve digerleri ile ortak kasa gelirse fiat almam diye dusunuyorum.. Umarim kalkmaz

kardelenkurt

BAŞKAN
Yetkili Kişi
Admin
Doblo
Adı
Murat Üresin
Kan Grubu
0 +
Meslek
Memur
Aracınız
Doblo
Modeli
20. Yıl Özel Seri
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2020
Renk
Siyah
Muhtemelen 2022 doblo icin son olur size katiliyorum. Doblo sever biri olarak kasa degisir ve digerleri ile ortak kasa gelirse fiat almam diye dusunuyorum.. Umarim kalkmaz
böyle birşey olursa kaybeden fiat olur

doktoryusuf

Onursal Üye
Doblo
Adı
Yusuf İmamoğlu
Kan Grubu
A RH +
Meslek
Emekli
Aracınız
Doblo
Modeli
Premio Plus
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2016
Renk
Beyaz
Diğer kasanın fiyatı 400 binden başlıyor öyle olursa fiat dobloda öyle olacak çoğu kişi ulaşamaz artık.

mudem35

Azimli Üye
Doblo
Adı
Murat
Kan Grubu
0 +
Aracınız
Doblo
Motor
1.3 Multijet
Fiat ve Psa birleşip Stellantis gurubunu kurdu. Eğer dediğiniz gibi bir olay varsa bu ortak doblo benzeri araç geliyor demektir. Türkiyede üretilmemesi fiyatı yükseltir. Keşke Türkiyede de üretilse hem parça fiyatları hem de aracın fiyatı çok uygun olacaktır diye düşünüyorum.

MEHMET78

KARABÜK YÖNETİCİSİ
Yetkili Kişi
İl Yöneticisi
Başka Araç
Adı
MEHMET
Kan Grubu
B RH +
Aracınız
Başka Araç
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2016
Renk
BEYAZ
Fiat ve Psa birleşip Stellantis gurubunu kurdu. Eğer dediğiniz gibi bir olay varsa bu ortak doblo benzeri araç geliyor demektir. Türkiyede üretilmemesi fiyatı yükseltir. Keşke Türkiyede de üretilse hem parça fiyatları hem de aracın fiyatı çok uygun olacaktır diye düşünüyorum.
Yedek parça olarak getirip burada montaj yapabilirler belki. Bakalım zaman ne getirecek.

Abd-ullah

Saygın Üye
Doblo
Adı
ABDULLAH
Kan Grubu
0 +
Meslek
serbest
Aracınız
Doblo
Modeli
Premio Plus
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2018
Renk
beyaz
Çok yanlış yaparlar. Doblo Türkiye'de doğdu burda kalmalı. D1 den D4 e hepsi de kendisine has tasarımı olan, FİAT grubundaki araçlara dahi benzemeyen münhasır bir araçtı. Öyle de kalması lazım.
Bütün serileri kullanmış ve toplamda 500 bin km doblo sürmüş birisi olarak doblo maceram biter. Alış sebeplerimden bir tanesi yerli üretim olması, motoru ve arka süspansiyonlarıydı.
Ama Stellantis (FCA+PSA) tarafından bakılırsa Rifter, berlingo, opel combo ve toyota proace aynı araçlar ve maliyeti düşük dolayısıyla dobloyu da aynı fabrikada ufak tefek kaporta değişikliği ile ucuza üretmeleri kendi açılarından mantıklı. Çünkü rakiplerden VW Caddy ve Ford Connect artık aynı kasa.
Kiralık Rifter ve Berlingo sürmüş birisi olarak bu araçların tek üstünlüğü şanzıman ve bazı elektronik oyuncaklardır (adaptive Hız, otomatik frenleme, şerit takip vb).
Arka süspansiyon ve koltuklar çok rahatsız. Doblonun arka koltuğunun oturma alanına ve diğerlerinin bakın ne demek istediğimi anlarsınız. Uzun yolda doblo kadar rahat değiller ve motoru fiat dizelleri kadar sağlam değil.
Haber doğruysa ki doğru görünüyor (Tofaş D5 i üretseydi Bursa sokaklarında kamuflajlı görmeye başlamıştık bile) benim için üzücü olur. Ford Connect nasıl İspanya'ya gittikten sonra TR'de bittiyse Doblo da aynısı olur.
Kalın sağlıcakla....

kardelenkurt

BAŞKAN
Yetkili Kişi
Admin
Doblo
Adı
Murat Üresin
Kan Grubu
0 +
Meslek
Memur
Aracınız
Doblo
Modeli
20. Yıl Özel Seri
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2020
Renk
Siyah
Çok yanlış yaparlar. Doblo Türkiye'de doğdu burda kalmalı. D1 den D4 e hepsi de kendisine has tasarımı olan, FİAT grubundaki araçlara dahi benzemeyen münhasır bir araçtı. Öyle de kalması lazım.
Bütün serileri kullanmış ve toplamda 500 bin km doblo sürmüş birisi olarak doblo maceram biter. Alış sebeplerimden bir tanesi yerli üretim olması, motoru ve arka süspansiyonlarıydı.
Ama Stellantis (FCA+PSA) tarafından bakılırsa Rifter, berlingo, opel combo ve toyota proace aynı araçlar ve maliyeti düşük dolayısıyla dobloyu da aynı fabrikada ufak tefek kaporta değişikliği ile ucuza üretmeleri kendi açılarından mantıklı. Çünkü rakiplerden VW Caddy ve Ford Connect artık aynı kasa.
Kiralık Rifter ve Berlingo sürmüş birisi olarak bu araçların tek üstünlüğü şanzıman ve bazı elektronik oyuncaklardır (adaptive Hız, otomatik frenleme, şerit takip vb).
Arka süspansiyon ve koltuklar çok rahatsız. Doblonun arka koltuğunun oturma alanına ve diğerlerinin bakın ne demek istediğimi anlarsınız. Uzun yolda doblo kadar rahat değiller ve motoru fiat dizelleri kadar sağlam değil.
Haber doğruysa ki doğru görünüyor (Tofaş D5 i üretseydi Bursa sokaklarında kamuflajlı görmeye başlamıştık bile) benim için üzücü olur. Ford Connect nasıl İspanya'ya gittikten sonra TR'de bittiyse Doblo da aynısı olur.
Kalın sağlıcakla....
imza