Doblo Safelina 2013 ASR

34 JU 1301

Azimli Üye
Biz dobloyu alırken özelliklerinde asr var denildi ama arabada asr düğmesi yok sizce arabada asr var mıdır? bunu öğrenmenin yolu nedir?

MEHMET78

KARABÜK YÖNETİCİSİ
Yetkili Kişi
İl Yöneticisi
Başka Araç
Adı
MEHMET
Kan Grubu
B RH +
Aracınız
Başka Araç
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2016
Renk
BEYAZ
düğmesi yoksa yoktur.

2009_premio

Fenomen Üye
Adı
Hanefi BOZKURT
Meslek
İngilizce Öğretmeni
Modeli
Renk
GRANİT GRİ
benim bildiğim asr d2 lerde standart motora entegre olarak sunuluyor. düğme filan yok sürekli devrede

MEHMET78

KARABÜK YÖNETİCİSİ
Yetkili Kişi
İl Yöneticisi
Başka Araç
Adı
MEHMET
Kan Grubu
B RH +
Aracınız
Başka Araç
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2016
Renk
BEYAZ
premio hariç opsiyonel.yanlış bilgilendirmişlerdir.

Fethi KORKUT

Onursal Bursa Yöneticisi
Onursal Danışman Yönetici
Başka Araç
Adı
Fethi
Kan Grubu
0 -
Meslek
Serbest
Aracınız
Başka Araç
Modeli
Diğer Model
Araç Yılı
2013
Renk
Beyaz
muhtemelen hayır tolga. :(

MEHMET78

KARABÜK YÖNETİCİSİ
Yetkili Kişi
İl Yöneticisi
Başka Araç
Adı
MEHMET
Kan Grubu
B RH +
Aracınız
Başka Araç
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2016
Renk
BEYAZ
hayır.ama ekletmenede gerek yok asr bir işe yaramıyor zaten.

slhle_d

Daimi Üye
Ben de alırken otomatik yanan farlar ve otomatik silecekler yazıyordu servisin broşuründe..Sonradan öğrendik Tr' ye öyle bir model üretmediklerini...

Mico16

Daimi Üye
abi aracın yol bilgisayarının özelliklerinde olmasın ? (yani hız göstergesinin içinde bulunduğu ekranın ayarlarına bakabilirsiniz)

DoBLo_cU

Daimi Üye
Adı
Doblocu
Modeli
Renk
Siyah
Asr bir işe yaramıyor der isek biraz haksızlık yapmış oluruz
''Çekiş Kontrol Sistemi (ASR) bulunmayan araçlarda kaygan zeminlerde (ıslak, buzlu, toprak, vb.) ve dönüslerde gaz pedalına gereğinden fazla basılması durumunda çekiş yapan tekerlekler hızla bosa döner ve aracın savrulmasına sebep olabilir. Fakat Çekiş Kontrol Sistemi bulunan araçlarda her türlü yol şartlarında emniyetli yol tutuş sağlanır.
> Sürüş güvenliğini arttırır
> Virajlarda aracın savrulmasını engeller
> Kaygan zeminlerde güvenli sürüş sağlar
> Her türlü yol şartlarında (çamurlu, ıslak, buzlu) kolayca kalkış yapılmasını sağlar
> Lastiklerin ömrünü uzatır
> Aks, debriyaj balatası, şanzıman vb. aktarma organlarının ömrünü uzatır
> İstenildiğinde devreden çıkartılabilir. ''

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=vWKUYD8B7g4[/youtube]

MEHMET78

KARABÜK YÖNETİCİSİ
Yetkili Kişi
İl Yöneticisi
Başka Araç
Adı
MEHMET
Kan Grubu
B RH +
Aracınız
Başka Araç
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2016
Renk
BEYAZ
teknikte öylede pratikte yok.esp ve hilholder hariç.2003 d1 imle çok rahat çıktığım yerleri asr olmasına rağmen çıkamamak beni deli ediyor.ve işe yaradığına inanamıyorum esp farklı tabi ama beraber çalışan bir sistem.

doblo vip premio

Onursal Yönetici
Adı
OĞUZ
Kan Grubu
A RH +
Modeli
Araç Yılı
2015
Renk
BRONZ KAHVE
d3 lerde premio ve comformatic hariç tüm modellerde asr opsiyondur safeline dd3 te asr yok

hanefi d1 ve d2 de asr yok ve hiç olmadı abs ebdvar

slhle_d

Daimi Üye
eski kasaların tırmanma performansı daha ıyı cunku yerden yukseklık, agırlık dengesı gıbı konularda daha musaıt.yenıler ıse konforu ve yuksek suratte yol tutusu konularında daha ıyı olmak ıcın bazı seylerden feragat etmek zorunda.90 model torosla cıktıgınız yerı yenı meganla cıkabılır mısınız? bence hayır.ama asr konusunda kesınlıkle faydalı oldugunu soyluyorum.asr nın yapılış amacı battıgınız yerden cıkması degıl zaten.yoldan cıkmamak,aracı sızın ıstedıgınız cızgıde tutmak.bunu da gayet ıyı basarıyor D3 ler.eskı kasalar hakkında detaylı bılgım olmadıgı ıcın bısey dıyemem ama bındıgım d2 lerde asr lı olan görmedım

doblo vip premio

Onursal Yönetici
Adı
OĞUZ
Kan Grubu
A RH +
Modeli
Araç Yılı
2015
Renk
BRONZ KAHVE
eski kasaların tırmanma performansı daha ıyı cunku yerden yukseklık, agırlık dengesı gıbı konularda daha musaıt.yenıler ıse konforu ve yuksek suratte yol tutusu konularında daha ıyı olmak ıcın bazı seylerden feragat etmek zorunda.90 model torosla cıktıgınız yerı yenı meganla cıkabılır mısınız? bence hayır.ama asr konusunda kesınlıkle faydalı oldugunu soyluyorum.asr nın yapılış amacı battıgınız yerden cıkması degıl zaten.yoldan cıkmamak,aracı sızın ıstedıgınız cızgıde tutmak.bunu da gayet ıyı basarıyor D3 ler.eskı kasalar hakkında detaylı bılgım olmadıgı ıcın bısey dıyemem ama bındıgım d2 lerde asr lı olan görmedım

güzel açıklama abi d3 mesela önden kaymada swergilemiyor gayat stabil ve güvenli