Doblo Kendin Yap Tavan Sepeti

fthpl

Talha Fatih Pala
Doblo
Adı
Talha Fatih Pala
Kan Grubu
A RH +
Meslek
Doğalgaz Teknisyeni
Aracınız
Doblo
Modeli
Active
Motor
1.9 Jtd
Araç Yılı
2005
Renk
Yıldız Mavi
Merhaba arkadaşlar uzun zamandır aklımda olan tavan sepetini sonunda tamamladım. Eklenecek geliştirmeler var. Sizlerinde fikirlerini bekliyorum.

Tamamen geri dönüşümden yaptım . Atıl durumda bulduğum duşakabin i söküp aliminium profil parçalarını ,plan proje çıkartarak araca uygun hale getirdim. Yarısını kıl testere ile yarısını taşlama ile kestik. Monteledim. Biraz akıllı vida, pul, matkap,zımpara,sprey boya, azıcık hesap kitap. :)

Boyu 1.82 . Yan parçalar o kadardı. İç parçaları önden arkaya hesapladım. En önde 118 cm en sonda 112cm e doğru azalıyor. 22 cmde bir ara parça attım. Ara profiller Yan parçaların içine tam girdi. Hatta kapı kolları olan parçalarıda değerlendirdim.

Eklentiler olarak;
Yanlara katlanır masa ayağından istediğim zaman kenar boyunu yükseltek içim düzenek yapacağım.
Tabana pvc çit yada plastik ağdan kaplama yapacağım.
Öne arazi araçlarındaki ledlerden takacağım. Yerleri hazır.

Ben yükte hafif boyut olarak uzun ve büyük şeyler taşıyacağım(Aliminyum merdiven, pe plastik boru, metal çıta , plastik çiçek vb. ) için demir profil yerine böyle aliminum parçalar kullandım. Aslında gayet sağlam oldu. 50-60 kg çeker. Aralara incede olsa bol profil attım attım .Elimdeki tüm parçayı kullandım. :) En ön ve en arka çift kat oldu. İçinden de profil geçirdim.

Eksikler var. Zamanla keyfime göre düzenliyeceğim. Bir kaç kat daha boya atacağım. Bir kaç fosforlu şerit ile süsleyeceğim.

Tavan barına bağlantıyı sağlamlaştıracağım. Şuan çok rahat çalınabilir :D

Satın almaya kalksam tavan sepetleri 300-500 tl arası. Şuan 70 tl malzemeye gitti. Kalanı el emeği. Sizlerede umarım fikir olur.

1.jpeg2.jpeg3.jpeg4.jpeg5.jpeg6.jpeg7.jpeg8.jpeg9.jpeg10.jpeg11.jpeg12.jpeg13.jpeg14.jpeg15.jpeg

fthpl

Talha Fatih Pala
Doblo
Adı
Talha Fatih Pala
Kan Grubu
A RH +
Meslek
Doğalgaz Teknisyeni
Aracınız
Doblo
Modeli
Active
Motor
1.9 Jtd
Araç Yılı
2005
Renk
Yıldız Mavi
Yeni resimler ekledim . Bağlantı noktalarını sağlamlaştırdım. Araya boru izolasyon malzemesi koyup tekrar sıktım . Somunlar açmasın diye çiftledim.

16.jpeg17.jpeg18.jpeg19.jpeg20.jpeg21.jpeg