Doblo için özel perde uygulaması.

Durum
Konu kapatılmıştır.

DobloM

Fenomen Üye
Adı
Hilmi
Kan Grubu
B RH +
Meslek
Elektronik Müh.
Modeli
Araç Yılı
2008
Renk
Füme
Doblo55 tarafından yazılan metin:
DobloM tarafından yazılan metin:
Doblo55 tarafından yazılan metin:
Doblom, bu raylardan ön yan camlar için olanı var mı, yoksa sadece arka camlara göre hazır mı satılıyor?
Ön yan camların şekili itibariyle çift ray olmaz ama sadece üste takılabilir sanırım.

Ön camlar tehlikeli ve uygun değildir.

Görüş açısını kapatmaya yarar başka birşeye değil.

Hem zaten her taraf kapalı olursa, gecekondu gibi olur araba, hani bayan olsam neyse de, erkeğiz yahu, arkaya geçip yatarım paşa paşa, gören birşey diyecek değil ya :D

Giderken kapatmak için sormadım ki. :)
Dururken kapatmayı düşünüyordum ben. Güneşlik gibi.
Perdeleri raydan çıkartması takması zor mu bilmiyorum ama ben sabit olarak düşünmedim. Sadece arabayı kullanmadığım zamanlarda takıp, kullandığım zamanlarda da tamamen perdeyi çıkartmayı düşündüm.
Yazın mesela bizim araba yazlıkta güneşin altında duruyor günlerce. Bu gibi durumlarda güneşten korunması içinde iyi olur.
Acaba ön yan camların ölçüsüne göre de ray bulabilir miyim yoksa sadece arka camlara göre hazır mı üretiliyor.

Ray sıkıntısı olmaz, hazır bulamazsın ama uyarlarsın.

DobloM

Fenomen Üye
Adı
Hilmi
Kan Grubu
B RH +
Meslek
Elektronik Müh.
Modeli
Araç Yılı
2008
Renk
Füme
runbelx tarafından yazılan metin:
birde perdeler uzun süre katlı durursa lekeler oluyor muş doğrumu

Ne olursa olsun illaki kirlenir, ama kalıcı leke söz konusu olamaz. Likralı pamuk bir malzeme, yıkanınca geçer herşey. :)

geremy

Onursal Kurucu
Ekrem tarafından yazılan metin:
perdeler zaten gergin takılıyor. raylar ne kadar aluminyum olsa da 5mm den fazla esniyor yapıştırma işi olmaz. perdenin gerginliği zamanla yapıştırmaları çıkartacaktır
evet.

yildiz mavisi

Daimi Üye
bütün forumu okudum anladığım kadarıyla bir kaç kişi dışında herkes kornişleri taktırmaktan yana. bende perde olayına girmek istiyorum ama bir türlü karar veremedim. sacı delmeden nasıl yapılır diye çok araştırdım ama en iyisi saca tutturmak sanırım. eğer maliyet olarak da bu kadar ucuzsa bende bir sipariş verebilirim ama verdiğiniz linke baktığımda renk seçeneği yok bej olarak satılıyor. ben gökyüzü mavisi spariş vermek istiyorum ama bir seçenek bulamadım :) bu konuda nasıl yarıdımcı olabilirsiniz. ??

DobloM

Fenomen Üye
Adı
Hilmi
Kan Grubu
B RH +
Meslek
Elektronik Müh.
Modeli
Araç Yılı
2008
Renk
Füme
Bu konuda yardımcı olamayız.
Bu tarz uygulamalar için dev sermayeli şirketler yok.

Dolayısı ile, birkaç standart veriyorlar, yenilikçi davranamıyorlar.

Şunu önerebilirim ama güvence vermem.

Bir tane örnek alırsın, sonrasında benzer kumaşlarla çalışan tekstil ile ilgili bir firmayla görüşerek bu ürünü istediğin renginde malettirirsin.

yildiz mavisi

Daimi Üye
teşekkür ederim ilgin için bununla bir uğraşalım. eğer güzel olmasını istiyorsan uğraşman gerek dimi :)

geremy

Onursal Kurucu
yildiz mavisi tarafından yazılan metin:
bütün forumu okudum anladığım kadarıyla bir kaç kişi dışında herkes kornişleri taktırmaktan yana. bende perde olayına girmek istiyorum ama bir türlü karar veremedim. sacı delmeden nasıl yapılır diye çok araştırdım ama en iyisi saca tutturmak sanırım. eğer maliyet olarak da bu kadar ucuzsa bende bir sipariş verebilirim ama verdiğiniz linke baktığımda renk seçeneği yok bej olarak satılıyor. ben gökyüzü mavisi spariş vermek istiyorum ama bir seçenek bulamadım :) bu konuda nasıl yarıdımcı olabilirsiniz. ??

başlarda bende endişeli idim.ama delinmesi problem değil.
nasıl olsa bir daha sökülmeyecek
modası geçen bir şey değil.
üstelik içerde olduğu için pas derdi pek sıkıntı yaratmaz.

yildiz mavisi

Daimi Üye
bende öyle düşünüyorum içerde olması nem almaması pas olayını çok azaltıyor. bu yüzden taktırmayı düşünüyorum. ama ilk önce perde rengini bulmam gerek onun için biraz koşturmam gerek :)

tamz

Daimi Üye
Fiat artık elegance ve premio modellerini alanlar için sanayii ve ticaret bakanlığından izin belgesi de veriyor müşterilerine, orjinal karartılmış cam için...Yani sonradan takılan cam filminin affı olmayacak artık. Perde çok gerekli.

Dark Knight

Fenomen Üye
tamz tarafından yazılan metin:
Fiat artık elegance ve premio modellerini alanlar için sanayii ve ticaret bakanlığından izin belgesi de veriyor müşterilerine, orjinal karartılmış cam için...Yani sonradan takılan cam filminin affı olmayacak artık. Perde çok gerekli.

Neden sadece bu 2 model için ? Benim aracımda da fabrika çıkışlı karartılmış cam var ama belge melge vermediler *dull*

yildiz mavisi

Daimi Üye
benim aracımında arkadan 3 camı fabrika çıkışlı karartma var bende de yok bi belge. ama buna rağmen istanbuldayız ve her türlü gıcıklığı yapıyorlar film konusunda. o yüzden perde en iyisi bence

Dark Knight

Fenomen Üye
yildiz mavisi tarafından yazılan metin:
benim aracımında arkadan 3 camı fabrika çıkışlı karartma var bende de yok bi belge. ama buna rağmen istanbuldayız ve her türlü gıcıklığı yapıyorlar film konusunda. o yüzden perde en iyisi bence

iyi de bizimkiler film değil, orjinal fabrika çıkışı renkli cam. Napcaz adam film istemiyo diye gidip orjinal camı mı söktürücez ? *eek*

bakiergul

Onursal Admin
Onursal Danışman Yönetici
Renk
LAL KIRMIZI
Arkadaşlar orijinal renkli cama polis birşey diyemez benim nasipse bu gelecek aracımdan iki evvelki aracım 19 jtd doblo idi ...Aracımdaki eksta birçok donanımdan dolayı polis aracımı bağladı....Otoparkta trafik polisi ile yaka paça birbirimize girdik...Neyse uzatmayayım kıllığına ne kadar ekstra varsa tutanağa yazmış bizde otoparkta söktük...Otopark görevlisi tamam kardeş git uygunluk raporunu imzalat gel arabanı teslim edeyim dedi....Beykoz trafik otoparkın okey belgesi ile tutanağı karşılaştırdı arka camdaki filimleri sökmemişsin dedi....kardeşim onlar filim değil orjinal benek neyapayım camlarımı sökeyim dedim .....oda telefonla trafik dairede sanıyorum bilirkişi... onu aradı sonra belgemi imzaladı bende aracımı aldım......Kısacası onlar orjinalde ne var ne yok biliyorlar....En kötü ihtimalle servisten orjinal olduğuna dağir bir yazı belge alıp torpidomuzda taşırız olur biter.....

yildiz mavisi

Daimi Üye
en garantisi o olacak zaten. camlar için ve ekstra donanımlar için servisten belge alırsak belki o zaman rahat bırakırlar bizi yoksa çok çekiceğimiz var.

dadashiko

Aktif Üye
Doblo
Adı
hikmet
Kan Grubu
A RH +
Aracınız
Doblo
Modeli
Dynamic
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2007
Renk
gri
merhaba arkadaşlar bende taktırmayı düşünüyorum.ve araştırıyorum sanayide120 tl fiyat verdiler. benim doblonun kayar kapıda vekarşısında var. bana 2 adet arka cama 2 adette arka kapıya lazım ama 120tl dedikleri takım ve tek tek satmıyorlarmış acaba tekli olarak rayları bulamazmıyız. internette hepsi burada .com takımı 86 tl.

doblo vip premio

Onursal Yönetici
Adı
OĞUZ
Kan Grubu
A RH +
Modeli
Araç Yılı
2015
Renk
BRONZ KAHVE
o perdeleri takarken bazı uygulamalarda döşemeyi yada kapının iç sacını delip takıyorlar bende deldirmeyin perde için değmez

bakiergul

Onursal Admin
Renk
LAL KIRMIZI
bune abiiiii yaaaaa yine fosil konu biraz dikkat edelim......lütfen konuları hortlatmayalım ve sorularımıza başlk açalım .......

bakiergul

Onursal Admin
Renk
LAL KIRMIZI
başlık kitlendi....

Durum
Konu kapatılmıştır.