Yardım Doblo hareket etmiyor

KoRaXx

Azimli Üye
Doblo
Adı
Koray
Kan Grubu
0 +
Aracınız
Doblo
Motor
1.3 Multijet
Merhaba arkadaslar. Arac calisiyor ancak devri yükselmiyor. 10un ustune çıkmıyor. Hareket ettirecek devri almıyor yani. 10un ustune çıkınca sanki kesiciye girmiş gibi düşüp kalkıyor devir. Bu durumla karşılaşan var mi daha önce. Ustaya götürdüm ama bulamadı. Başka bir sorun buldu onu yaptı. Doblom yaklaşık 1 haftadır sanayide ve ne olacak bilmiyorum. Ustanın ne diyeceğini bekliyorum çaresiz. Vereceğiniz cevaplar benim icin cok onemli. Şimdiden teşekkürler

KoRaXx

Azimli Üye
Doblo
Adı
Koray
Kan Grubu
0 +
Aracınız
Doblo
Motor
1.3 Multijet
Arabam
Doblo maxi panorama 1.3 multijet euro4 motor

MEHMET78

KARABÜK YÖNETİCİSİ
Yetkili Kişi
İl Yöneticisi
Başka Araç
Adı
MEHMET
Kan Grubu
B RH +
Aracınız
Başka Araç
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2016
Renk
BEYAZ
Serviste bilgisayara bağlatmakta fayda var. Başına gelen arkadaş varsa yardımcı olacaktır. Geçmiş olsun.

mulasann35

Yeni Üye
Doblo
Adı
mert
Kan Grubu
0 +
Aracınız
Doblo
Motor
1.3 Multijet
turbo borusuna bakın . çıkmış olabilir

KoRaXx

Azimli Üye
Doblo
Adı
Koray
Kan Grubu
0 +
Aracınız
Doblo
Motor
1.3 Multijet
Serviste bilgisayara bağlatmakta fayda var. Başına gelen arkadaş varsa yardımcı olacaktır. Geçmiş olsun.
Bilgisayara bağlamış ancak herhangi bir problem çıkmamış

KoRaXx

Azimli Üye
Doblo
Adı
Koray
Kan Grubu
0 +
Aracınız
Doblo
Motor
1.3 Multijet
turbo borusuna bakın . çıkmış olabilir
Motorun icinde zincir varmis onu degistirdi. Bu degisim sirasinda çıkmış borulari takmıştir diye düşünüyorum. Ama turboyla ilgisi oldugunu dusunmuyorum cunku turbo devrine yükselmiyor devir

SonYolcu

Onursal Üye
Doblo
Adı
Kahramankent
Kan Grubu
A RH +
Aracınız
Doblo
Modeli
Urban
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2014
Renk
Beyaz
şase olup arac kendini korumaya alabilirElektrikçiye kontrol ettirin.

sedat28

Saygın Üye
Doblo
Adı
Sedat
Kan Grubu
AB RH +
Meslek
Teknik Müdür
Aracınız
Doblo
Modeli
Premio Black
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2014
Renk
Beyaz
Motorun icinde zincir varmis onu degistirdi. Bu degisim sirasinda çıkmış borulari takmıştir diye düşünüyorum. Ama turboyla ilgisi oldugunu dusunmuyorum cunku turbo devrine yükselmiyor devir
Triger zincir değişimi mi yapıldı? İş bilmeyen bir ustanın eline düştünse Allah yardımcın olsun.
Triger değişiminde sente ayarı yanlış yapılmış olma ihtimali yüksek. Triger degisimi sonrası araç çok gürültülü çalışıyor ise performans çok düştü ise yakıt tüketimi arttı ise rölanti de stop ediyor ise sente ayarı kaçmıştır.
YouTube triger sonrası sente ayarı videoları izleyebilirsiniz.

KoRaXx

Azimli Üye
Doblo
Adı
Koray
Kan Grubu
0 +
Aracınız
Doblo
Motor
1.3 Multijet

KoRaXx

Azimli Üye
Doblo
Adı
Koray
Kan Grubu
0 +
Aracınız
Doblo
Motor
1.3 Multijet
Triger zincir değişimi mi yapıldı? İş bilmeyen bir ustanın eline düştünse Allah yardımcın olsun.
Triger değişiminde sente ayarı yanlış yapılmış olma ihtimali yüksek. Triger degisimi sonrası araç çok gürültülü çalışıyor ise performans çok düştü ise yakıt tüketimi arttı ise rölanti de stop ediyor ise sente ayarı kaçmıştır.
YouTube triger sonrası sente ayarı videoları izleyebilirsiniz.
Bu sorun zinciri değişmeden once vardi. Sadece performans düşüklüğü var diğer soyledikleriniz yok. Ama bunlari söylediğiniz cok iyi oldu. Araci aldigimda bunlara dikkat edecegim. teşekkürler

KoRaXx

Azimli Üye
Doblo
Adı
Koray
Kan Grubu
0 +
Aracınız
Doblo
Motor
1.3 Multijet
Problem halen bulunamadı. Fiatin kendi servisine goturuyorum simdi. Sonucu paylaşacağım. Arıza bilgisayarda çıkmadığı icin ilerde başınıza gelirse sizin icinde çok faydalı olacağını düşünüyorum. Ama inşallah bulurlar artık. Randevu verdiler cumartesi ye. Hayırlısı

KoRaXx

Azimli Üye
Doblo
Adı
Koray
Kan Grubu
0 +
Aracınız
Doblo
Motor
1.3 Multijet
Yaklaşık 3 hafta süren bu arızanın sebebi bir kalem pilmis. Pili iki kabloya kaynatmislar. Nedeni ne olabilir diye sordum usta bende anlamadim akibetini dedi. Pilli araba yapmaya çalışmış olabilirler dedi :) isin garibi simdiye kadar birsey olmaması. Aracın benden onceki sahibinede sordum oda bilmiyormuş. Muhtemelen oda o pille kullanmış arabayı. Pil bitince arıza yaptı demekki :))

MEHMET78

KARABÜK YÖNETİCİSİ
Yetkili Kişi
İl Yöneticisi
Başka Araç
Adı
MEHMET
Kan Grubu
B RH +
Aracınız
Başka Araç
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2016
Renk
BEYAZ
Yaklaşık 3 hafta süren bu arızanın sebebi bir kalem pilmis. Pili iki kabloya kaynatmislar. Nedeni ne olabilir diye sordum usta bende anlamadim akibetini dedi. Pilli araba yapmaya çalışmış olabilirler dedi :) isin garibi simdiye kadar birsey olmaması. Aracın benden onceki sahibinede sordum oda bilmiyormuş. Muhtemelen oda o pille kullanmış arabayı. Pil bitince arıza yaptı demekki :))
Geçmiş olsun. Ne ile alakalı yere bağlamışlarki.

KoRaXx

Azimli Üye
Doblo
Adı
Koray
Kan Grubu
0 +
Aracınız
Doblo
Motor
1.3 Multijet
Teşekkürler. Usta anlamadık dedi. Araştırdık bulamadık dedi. Bende fazla istemedim.