Doblo dijital klima akü değişimi sonrası derece işareti yanıp sönüyor.

tolgakmg

Daimi Üye
Adı
Tolga
Kan Grubu
B RH +
Meslek
Öğretmen.
Modeli
Diğer Model
Araç Yılı
2009
Renk
Kahverengi
Günaydın arkadaşlar. Doblo 1.6 premio aracımın aküsünü değiştirdim. Ancak akü değişimi sonrasında dijital klimadaki derece göstergesi yanıp sönmeye başladı. İster klima isterse kalorifer olsun her şartta yanıyor. Isıtma ve soğutmasında bir problem yok. Akü değişimi sonrasında klima için yapmam gereken bir kalibrasyon var mı? Teşekkür ederim.

DobLoPremio

Veloce
Başka Araç
Adı
S.Asil
Kan Grubu
0 +
Meslek
Öğrenci
Aracınız
Başka Araç
Modeli
Diğer Model
Motor
1.9 Jtd
Araç Yılı
2002
Renk
Azzuro Blu
Benim klima fan açık olursa dış ortam sıcaklığından aşağıya çekince 5 kez yanıp sönüyor sonra duruyor yada start-stop devredeyken yanıp sönüyor , bence servis yolu görünüyor yada akü yetersizlik mi yapıyor diyeceğim ama en az 60 amperdir o akü... geçmiş olsun çaresi bulunur sanırım.

tolgakmg

Daimi Üye
Adı
Tolga
Kan Grubu
B RH +
Meslek
Öğretmen.
Modeli
Diğer Model
Araç Yılı
2009
Renk
Kahverengi
Teşekkür ederim cevabınız için. Daha önce böylesi bir sorunu yoktu. Aracın aküsü zayıf bastığı için 72 AMP mutlu akü ile değiştirdim. Sonrasında klimayı açtığımda bu sorunu farkettim. Sistemde çalışma sorunu yok. Ancak derece kısmı sürekli yanıp sönüyor. Servise gitmem gerek anlaşılan.

MEHMET78

KARABÜK YÖNETİCİSİ
Yetkili Kişi
İl Yöneticisi
Başka Araç
Adı
MEHMET
Kan Grubu
B RH +
Aracınız
Başka Araç
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2016
Renk
BEYAZ
sürekli yanıp sönüyor mu? duruyor mu?

hasan Adıgüzel

Fenomen Üye
Adı
hasan
Modeli
Renk
kahverengi
Eger yanip sönüp daha sonrada duruyorsa normal bende de ayni aldigimizdan beri var auto yapar genelde yada dereceyi aniden duşürüldü zaman

yemregucer

Yeni Üye
Doblo
Adı
Yunus Emre
Kan Grubu
A RH +
Aracınız
Doblo
Motor
1.3 Multijet
Hocam aynı sorun bende de oldu. Akü arızasından. Aküyü değiştirince düzeldi. Bu gibi sorunlarda servise gitmenizi tavsiye ederim. En 3- 4 usta gezdim. Kimse bilemedi