Doblo Doblo d3 kasa ön takım problemi

Alisefa

Yeni Üye
Doblo
Adı
Sefa Yılmaz
Kan Grubu
0 -
Meslek
Satış pazarlama
Aracınız
Doblo
Modeli
Premio
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2010
Renk
Metalik siyah
Arkadaşlar öncelikle herkese selamlar bursa dan katılıyorum aranıza benim aracım ile Alakalı bursa içinde gerçekten bu araçların dilinden anlayan ustaya servise ihtiyacım var aracım 1.6 multijet premio ve ön takım ile ilgili ciddi sorunlarım var şimdiden herkese teşekkür ederim

Doblolara fısıldayan adam

Doblo 3 pluspack 2012
Doblo
Adı
Aykut
Kan Grubu
A RH +
Meslek
Şoför
Aracınız
Doblo
Modeli
Maxi Cargo
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2012
Renk
Beyaz
Geçmiş olsun öncelikle mekanin ustası rot balansçının verdiği reçeteyi uygular ilk olarak rot balansçıyı değiştirin derim sonra mekanik ustasına bakarsınız

Alisefa

Yeni Üye
Doblo
Adı
Sefa Yılmaz
Kan Grubu
0 -
Meslek
Satış pazarlama
Aracınız
Doblo
Modeli
Premio
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2010
Renk
Metalik siyah
Rot balansçıyı değiştirdim farklı bir rot balansa götürdüm fakat alt takımda salıncaklar da ve amortisör takozları değişti ama hala alt takımda ses mevcut

Doblolara fısıldayan adam

Doblo 3 pluspack 2012
Doblo
Adı
Aykut
Kan Grubu
A RH +
Meslek
Şoför
Aracınız
Doblo
Modeli
Maxi Cargo
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2012
Renk
Beyaz
Rot balansçıyı değiştirdim farklı bir rot balansa götürdüm fakat alt takımda salıncaklar da ve amortisör takozları değişti ama hala alt takımda ses mevcut
Parçadan yapıyor genelde bende de var o problem orijinal takoz değiştim olmadı 15 gün sonra yine aynı problem oldu yeni tipleri var takozların onlardan alabilirsiniz

cengaver53

Fenomen Üye
Ayın Popüler Yazarı
Doblo
Adı
Yunus Korkmaz
Kan Grubu
0 -
Aracınız
Doblo
Modeli
Premio
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2006
Renk
Bej
Alt takım dedikleriniz sadece onlardan oluşmuyor özellikle lastik burç olan kısımlar aracın yaşına bağlı olarak aşındığında bu sesler peşpeşe olmaya başlar bu Z rot lastiği de olabilir, motor takozu, şanzıman takozu,viraj denge demiri ,rot başları,birçok parça var.Benim arabanın ön ve arkasında sanki çekiçle çalışıyorlardı lastik burç olan bütün parçaları değiştim sıkıntı kalmadı.Sadece bir parçaya baktırmayın bütün parçaların lastiklerini gözden geçirtin lastiklerde çatlma, boşlama varsa bazı parçalar komple bazılarının sadece burçlarını değişmesi yeterli.

Alisefa

Yeni Üye
Doblo
Adı
Sefa Yılmaz
Kan Grubu
0 -
Meslek
Satış pazarlama
Aracınız
Doblo
Modeli
Premio
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2010
Renk
Metalik siyah

Alisefa

Yeni Üye
Doblo
Adı
Sefa Yılmaz
Kan Grubu
0 -
Meslek
Satış pazarlama
Aracınız
Doblo
Modeli
Premio
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2010
Renk
Metalik siyah
Alt takım dedikleriniz sadece onlardan oluşmuyor özellikle lastik burç olan kısımlar aracın yaşına bağlı olarak aşındığında bu sesler peşpeşe olmaya başlar bu Z rot lastiği de olabilir, motor takozu, şanzıman takozu,viraj denge demiri ,rot başları,birçok parça var.Benim arabanın ön ve arkasında sanki çekiçle çalışıyorlardı lastik burç olan bütün parçaları değiştim sıkıntı kalmadı.Sadece bir parçaya baktırmayın bütün parçaların lastiklerini gözden geçirtin lastiklerde çatlma, boşlama varsa bazı parçalar komple bazılarının sadece burçlarını değişmesi yeterli.
Eyvallah muhakkak dediğiniz gibidir fakat sözüm yanlış anlaşılmasın gerçekten bilen bi usta öneriniz var ise sevinirim sadece bu problem olarak değil genel bakımları içinde bi türlü işinde ehli usta ya denk gelemedim

Manisa4545

Azimli Üye
Doblo
Adı
AltanSavaşır
Kan Grubu
A RH +
Meslek
Emekli
Aracınız
Doblo
Modeli
Premio Plus
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2015
Renk
Gri
Arkadaşlar öncelikle herkese selamlar bursa dan katılıyorum aranıza benim aracım ile Alakalı bursa içinde gerçekten bu araçların dilinden anlayan ustaya servise ihtiyacım var aracım 1.6 multijet premio ve ön takım ile ilgili ciddi sorunlarım var şimdiden herkese teşekkür ederim

Manisa4545

Azimli Üye
Doblo
Adı
AltanSavaşır
Kan Grubu
A RH +
Meslek
Emekli
Aracınız
Doblo
Modeli
Premio Plus
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2015
Renk
Gri
Koskoca Bursa’da mutlaka usta bulunur Bursa başkanımızdan yardım iste bence önerilen usta senin işini görür kardeşim

Alisefa

Yeni Üye
Doblo
Adı
Sefa Yılmaz
Kan Grubu
0 -
Meslek
Satış pazarlama
Aracınız
Doblo
Modeli
Premio
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2010
Renk
Metalik siyah
Eyvallah çok teşekkür ederim dediğiniz gibi yapayım

MEHMET78

KARABÜK YÖNETİCİSİ
Yetkili Kişi
İl Yöneticisi
Başka Araç
Adı
MEHMET
Kan Grubu
B RH +
Aracınız
Başka Araç
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2016
Renk
BEYAZ

dejavu474

Azimli Üye
Doblo
Adı
ahmet sarıkaya
Kan Grubu
0 +
Aracınız
Doblo
Modeli
Premio Plus
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2018
Renk
beyaz
kardeş mrb ön düzende öncelikle takırdı lıkırdı varsa ilk önce baktıracagın kısım ön amortisör kulelerine baktır o kısımda parçalar çabuk aşınıyor