Doblo D3 1.3 Multijet Euro 5 Motor Karaduman Atıyor Rölenti Dalgalanıyor

Salih35

Yeni Üye
Doblo
Tepki
0
Adı
Salih Yıldız
Kan Grubu
A RH +
Aracınız
Doblo
Öncelikle Hepinize Selamın Aleyküm Değerli Team Doblo Üyeleri Ve Yöneticileri 2012 Model Doblo D3 Kasa Aracım Var Araç İle Uzun yol yaptım Araç Yol Esnasında Motor Işığı Yaktı Motoru Kontrol Ettirin Demeye Başladı Bir süre Sonra 5.vites Dip Gaz 70i geçmiyordu Kontağı Kapatıp Açınca Tekrar Hızı Yükseliyor Tekrar 70 i geçmez hale Geliyordu Öyle Devam Ettim Mecburiyetten Sonra Farkettim ki Araç Karaduman Atıyor öyle böyle değil arabanın arkası simsiyah olmuştu Sonra Gidiceğim Yere Ulaştım Bir şekilde Sonra Aracı Çalıştırdığımda vites boşta iken rölanti Dalgalanıyor 1000 devirde Sabit Kalması Gerekirken 900 devirle 1000 arasında Kendi Kendine İnip Azalıyordu Motordan Garip Garip Sesler Geliyordu En ufak Gaz Verdiğimde Karaduman Atıyor Birçok Ustaya Bilene Sordum Kimisi Turbon Arızalanmış Turbo Arabaya Yeterli Hava Basamiyor dediler Sonra Birine Daha Sordum Motor Yemiş Komple Rektefiye Edilecek Dedi Arabada En Ufak Bir Mazot Yağ Kaçırma Yağ Yakma Olmadığı Halde Kimisi Enjektörlerin Tıkanmış Ondan Yapar Dedi Kimisi Mazotu geri salıyor dedi Kimisi Hava Filtresinden Yapıyor Dedi Ne Yapacağımı şaşırdım Fazla Para Harcayacak Durumdada Değilim Lütfen Yardımcı Olursanız Çok Sevinirim Değerli Team Doblo Ailesi Şimdiden Teşekkürler
(Not): Enjektörler Yeni Temizlendi Bakımı Yapıldı Tamir Edildi

Son düzenleme:

cengaver53

Fenomen Üye
Ayın Popüler Yazarı
Doblo
Tepki
712
Adı
Yunus Korkmaz
Kan Grubu
0 -
Aracınız
Doblo
Modeli
Premio
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2006
Renk
Bej
Aracınız sente atlamış olabilir.Böyle bir araç düzenli çalışmaz yakıt yakma zamansız olur siyah duman atar performansı düşer yakıt tüketimi artar.Gaza basmanıza rağmen gitmiyorsa ya turbo dağıtmış araç gitmez kendini korumaya alır gaza bassanızda yeterli tepkiyi alamazsınız bağırır yada sente atlamıştır.İyi bir motor ustası bulmanız gerek her halükarda aracın üzerine de gitmişsiniz İnşallah fazla masraf açmaz ama durum pek iyi gözükmüyor.

Salih35

Yeni Üye
Doblo
Tepki
0
Adı
Salih Yıldız
Kan Grubu
A RH +
Aracınız
Doblo
Çok Teşekkürler