doblo arka kampanaları diske çevirme

Sezgin Tok

Fenomen Üye
Adı
Sezgin
Meslek
Bilgisayar Destekli Üretim (CNC)
Modeli
Renk
Lal Kırmızı
@tunass
Sen araba kullanıyon mu? Şanzuman yardımı ile üst devirlerde fren uygularsan lastikleri kitlersin ki daha çabuk durmak yada virajda başka aracın önüne geçmek için geç fren yaparsın apexiye dalarsın şanzuman akıllı bi şekilde kullanılırsa yüksek devirlerde motor kompresyonu ile ciddi bi şekilde yavaşlarsın.

tunass

Azimli Üye
Adı
Tuna
Modeli
Renk
Beyaz
@Sezgin Tok sormak istedigim buydu. Motor frenimi yoksa vakum pompasinin yapmis oldugu vakummu.. Senin hesaba katmadigin aracin agirligi var frenin sana gore duzgun tutsa bi anda durman gerekiyor bilgisayar oyunlari gibi ama gercek oyle degil.aracin agirli hacmi lastik surtunme kat sayisi hava surtunmesi hepsi ayri hesap.o an demekki abs devreye girmeyi gerek gormemiski tutunma tam anlamiyla oldugu icin. Ama demek istigim su konu hortlamasin arkalarinda disk fren olsa daha cobuk durmazdin cunki lastik olcun belli aracin agirligi ve hacmi belli. Arkalar kapmana arac o yuzden kotu fren yapiyor diye isjn icinden siyrinilmaz.baska bir suru etken var. Fren mesafesini azaltmak icin yapacagin en iyi is yazlik ve kislik olarak iki lastik kullanman 4 mevsim lastigim var yeni diye durucak anlamina gelmez. Asfaltin kalitesi bile cok onemli bi etken.

hasan Adıgüzel

Fenomen Üye
Adı
hasan
Modeli
Renk
kahverengi
Tunas ne ayaksin 4yildir su dobloyu kullaniyoruz gelmis frenleeini tartisiyosun burada d3 fren sistemi olarak sorunlu... Kaliteli kullanim olsa daha iyi tutunus saglardi emin ol arkalari disc yapmamisinida kiniyorum hala eski kafa adamlar ben ceddy alipda kapima koymam doblo alirken aliyordum ayni paraya ww tam bir gecirici her konuda.

hasan Adıgüzel

Fenomen Üye
Adı
hasan
Modeli
Renk
kahverengi
Linealarin 1.6larin arkalar disc yapmis butun sistem ayni oluyorsa dobloyada yaparsan herturlu olur yeterki USTA ol.

tunass

Azimli Üye
Adı
Tuna
Modeli
Renk
Beyaz
@hasan Adıgüzel
Usta olsa zaten ama yapar ama sadece usta olmakla bitmiyor. Muhendiste olmaniz lazim ayni zamanda.birde oyle ahkam kesmek ne oluyor 4 yildir kullaniyosunuz die araci siz yapmadiniz merak etme bende 7 yildir kullaniyorim dobloyu.burada sidik yarisina girmiyelim d4lerinde freni sisiyor durduk yere ben fren sistemi bozuk demiyorum.dusunuyorum neden sisiyor diye.hilhollderdan bile kaynaklarniyor fren sismesi.

tunass

Azimli Üye
Adı
Tuna
Modeli
Renk
Beyaz
Neyse arkadaslar daha iyi olacagina inanan varsa buyurusn yaptirsin benden bu kadar.mal sizin para sizin.

t0LgA

Daimi Üye
Adı
Tolga
Modeli
Renk
Crono Gri
Frenleri güçlendirmek için arkalar değilde, önlere abanmak lazım bence. çünkü aracı tutan her zaman öndür. arka tarafta tabiki frenlemede etkili ama, asıl görevi dengeyi sağlamak. o yüzden bırakalım kampana olarak kalsın. zaten bakımlarıda daha ucuz

NUHOĞLU

Azimli Üye
Doblo
Adı
NUHOĞLU
Kan Grubu
A RH +
Meslek
MEMUR
Aracınız
Doblo
Modeli
Premio
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2011
Renk
ÇÖL GRİ 261
FİAT 500 L ALT YAPISI TAMAMEN DOBLO İLE AYNI ONUN ARKA DİSKLERİNİ DENEYEBİLİRSİN EN AZINDAN ARAŞTIRMASINI YAP UYAR BELKİ

Shaldos

Daimi Üye
Adı
Saldıray Taşkıran
Kan Grubu
0 -
Meslek
Petrol Ofisi Pompa Görevlisi
Modeli
Araç Yılı
2006
Renk
Beyaz
Vallahi benim görüşüme gore sisteme dokunma taraftarı değilim. Altimizdaki araç ister koltuk olsun ister olmasın ticari bir araç.. hız kurallarına uyulduğu sürece fren sistemi yeterli bence..