Yardım doblo 3 far ve tampon kaporta seviyesi

dejavu474

Azimli Üye
Doblo
Adı
ahmet sarıkaya
Kan Grubu
0 +
Aracınız
Doblo
Modeli
Premio Plus
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2018
Renk
beyaz
arkadaşlar mrb biraz saçma bir konu oldu galiba merak ettim.aracım ön kaputun uç kısmından şoför tatafından kazası var farın oldugu kısım kavisli kısmı iyi yapmamışlar kaput iç kısımda ezik duruyor sadece kaputun uç kısmında boya var yüzeysel ama tampon falan elden geçmiş kaputu kapatınca far ile kaput arasında baya boşluk var üstlerde.farın yanlarındaki seviye çamurluk ile sıfırmı ve ön taraf tampon ile seviyesi benim araçta çıkıntı fazla gibi.doblo 3 olan arkaşlar merak ettim kendi aracından fotograf atabilirlerse sevinirim

cengaver53

Fenomen Üye
Ayın Popüler Yazarı
Doblo
Adı
Yunus Korkmaz
Kan Grubu
0 -
Aracınız
Doblo
Modeli
Premio
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2006
Renk
Bej
Kaput sökülmüş yalnız iyi ayar olmamış ondan öyle kaputun vidalarından ayar yapılabilir bir kaportacı çabucak halleder becerebilirseniz sizde yaparsınız ama daha kötü yapmayın.

dejavu474

Azimli Üye
Doblo
Adı
ahmet sarıkaya
Kan Grubu
0 +
Aracınız
Doblo
Modeli
Premio Plus
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2018
Renk
beyaz
kaputta sök tak olayı yok çünkü baglantı cıvatalarında iz yok yani cıvataların boyasında yinede tşk kardeşim kendim çözmeye çalışacagım

fatihbural

Daimi Üye
Doblo
Adı
Fatih BURAL
Kan Grubu
A RH +
Meslek
Yazılım Uzmanı
Aracınız
Doblo
Modeli
Maxi
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2012
Renk
Gri
Selamlar, ön kaput yataklarındaki yumuşak plastik vidalar ne durumda? Çok gevşek duruyorlarsa kaput tam oturmaz bombe yapar yamuk durur vs. O plastik vidaları bir kontrol et istersen..

cengaver53

Fenomen Üye
Ayın Popüler Yazarı
Doblo
Adı
Yunus Korkmaz
Kan Grubu
0 -
Aracınız
Doblo
Modeli
Premio
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2006
Renk
Bej
Sökmemişse,tabi kazanın kaputa verdiği zararı bilmiyorsunuz o zaman yüzeysel düzeltme yayıp boyatıp bırakmışlar. Kaputun o bölgesinin yamuk olması açısından dedim,böyle bir işlem varsa düzelmez orası bombe yapmış.Kaput takılıyken düzeltme işi zor macunu basar geçer.Göz zevkinizi bozuyorsa bir kaportacıya gösterin durumu anlar.

Son düzenleme:

semih24

Aktif Üye
Doblo
Adı
semih
Kan Grubu
A RH +
Aracınız
Doblo
Motor
1.6 Multijet
Benim doblonunda sol ön çamurluk 1cm ileride duruyor.
Hatta elimle bastırıp yerine oturtuyorum ama zamanla kendi kendine ileri atıyor.
Sanırım sök tak yapa yapa vidaları deforme oluyor iyi tutmuyor.