Doblo 2012 teyip

Yasin Dal

Azimli Üye
Doblo
Adı
Yasin
Kan Grubu
0 -
Aracınız
Doblo
Arkadaşlar merhaba 2012 model doblo aracım var orijinal teyip Bluetooth eklentisi nasıl yapılabiliriz bu araca

F.karakaya

Daimi Üye
Doblo
Adı
Fehim
Kan Grubu
A RH +
Aracınız
Doblo
Siz Yapımı adlı konuyu inceleyebilirsiniz

alikan35

Aktif Üye
Doblo
Adı
ALİ KILIÇ
Kan Grubu
A RH +
Aracınız
Doblo
Arkadaşlar merhaba 2012 model doblo aracım var orijinal teyip Bluetooth eklentisi nasıl yapılabiliriz bu araca
Bluetooth'lar çok sağlıklı sonuç vermiyor bluetooth bağlantısında ses kalitesi baya baya düşüyor kardeşim bende yaptırdım ama bluetooth bağlantısını hiç kullanmıyorum bile onun yerine bence müzik sistemi yapan bi yere gidip teyibe arka tarafından bir adet aux kablosu yaptırın teyibi söküp kırma işlemi yaptılar sonra arka çıkışından bir aux kablosu bağladılar onuda torpido tarafından çıkarıp vites boşluğuna uzattım ordan direk telefona takıyorum teyibe bağlanmış oluyo ve ses çok kaliteli oluyo, tavsiyemdir. Yine istersen aux kablo bağlantı sonrası bluetooth aparatı alırsın

FurkannC

Daimi Üye
Doblo
Adı
Furkan
Kan Grubu
0 +
Aracınız
Doblo
teyibi söküp kırma işlemi yaptılar
Nasıl bir kırma işlemi yaptılar?
Fiziksel mi?

Hazır AUX kablolarını alıp takınca çalışıyor. Kendim çoğu araca uyguladım sorunsuz bir şekilde kendi aracım da dahil. "Kırma" adı altında hiçbi uygulama yapmadım.

Ucuna da bluetooth modülü aldım o şekilde kullanıyorum.

Yasin Dal

Azimli Üye
Doblo
Adı
Yasin
Kan Grubu
0 -
Aracınız
Doblo
Kendim aux işlemi yaparken sigortaları bozmuştum bir yere gidip yaptırsam fiyat ne olur ya da izleyebileceğim yer var mı

alikan35

Aktif Üye
Doblo
Adı
ALİ KILIÇ
Kan Grubu
A RH +
Aracınız
Doblo
Nasıl bir kırma işlemi yaptılar?
Fiziksel mi?

Hazır AUX kablolarını alıp takınca çalışıyor. Kendim çoğu araca uyguladım sorunsuz bir şekilde kendi aracım da dahil. "Kırma" adı altında hiçbi uygulama yapmadım.

Ucuna da bluetooth modülü aldım o şekilde kullanıyorum.
Kardeşim kırma derken teyibi söküp bilgisayara bağlayıp beynine bi işlem yaptı usta ondan sonra kabloyu taktı sanırım bazı modellerde kitleyip şifre filan istiyormuş o yüzdendi galiba.

F.karakaya

Daimi Üye
Doblo
Adı
Fehim
Kan Grubu
A RH +
Aracınız
Doblo
Kendim aux işlemi yaparken sigortaları bozmuştum bir yere gidip yaptırsam fiyat ne olur ya da izleyebileceğim yer var mı
Teyp Hiçmi çalışmıyor yoksa aux çıkışı mı yok

Doblolara fısıldayan adam

Doblo 3 pluspack 2012
Doblo
Adı
Aykut
Kan Grubu
A RH +
Meslek
Şoför
Aracınız
Doblo
Modeli
Maxi Cargo
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2012
Renk
Beyaz
aux çıkışı yok
Hocam 2012 de arkadan aux çıkışı alman lazım media tuşuna 2 defa basarsan aux yazısı çıkıyorsa aux çıkışına uygundur eğer aux çıkartıp bluetooth aparat koyacaksanız öncelikle teybin arka bağlantısını yaptırmanız lazım

Doblolara fısıldayan adam

Doblo 3 pluspack 2012
Doblo
Adı
Aykut
Kan Grubu
A RH +
Meslek
Şoför
Aracınız
Doblo
Modeli
Maxi Cargo
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2012
Renk
Beyaz
Çıkmıyorsa uygun değil anlamına gelmiyor.

Aşağıdaki kablo gibi bir ürün alıp taktığınızda zaten aktif oluyor. Kendiminki de dahil birkaç farklı arabaya uyguladım ve oldu.

AUX Kablo Linki
Çıkmıyorsa arkadan işlem yapmanın anlamı yok hocam teyp sökülüp teybin içinden işlem yapıldıktan sonra uygun oluyor

FurkannC

Daimi Üye
Doblo
Adı
Furkan
Kan Grubu
0 +
Aracınız
Doblo
Çıkmıyorsa arkadan işlem yapmanın anlamı yok hocam teyp sökülüp teybin içinden işlem yapıldıktan sonra uygun oluyor
2 farklı marka çıkıyor D3 kasada.
Birisinde tak çalıştır oluyor. Delphi markaydı sanırım tam emin değilim.
Kendim uyguladım defalarca, olduğuna eminim.

F.karakaya

Daimi Üye
Doblo
Adı
Fehim
Kan Grubu
A RH +
Aracınız
Doblo

Teyibin arkasındaki aux soketinin 2 tane pinini kısa devre yapman gerekiyor o zaman aux moduna geçiyor zaten bu linkini verdiğin kabloda da toplam 5 adet pin kullanılmış ilk 3ü L,R,GND diğer iki pin birbiri ile kısa devre