"Doblo 1.9D Cargo 2002" almalı mıyım?

denizari82

Azimli Üye
Doblo
Adı
Deniz
Kan Grubu
A RH +
Aracınız
Doblo
Motor
1.9 D Sx
Yardımınıza ihtiyacım var, lütfen bilen arkadaşlar desteğinizi esirgemezseniz çok sevineceğim.

Ömrümde ilk aracımı almak için iki gün sonra 1.9D Cargo 2002 Otomobil Ruhsatlı bir Doblo almak için satıcı arkadaş ile anlaştık ama bu motorla ilgili ufak bir araştırma yaptığımda büyük bir çoğunluğun kesinlikle uzak durulması gereken bir motor olduğu konusunda hemfikir olduğunu da gördüm. Araç Klimalı ve 185.000 KM'deymiş.

Arkadaşlar, şayet bu motor sıkıntılı ise, maddi durumu pek iyi olmayan biri olarak yol yakınken vazgeçmek istiyorum.
Ayrıca aracı aile aracı olarak kullanacağız.
Yine ayrıca sene de iki kez İstanbul - Erzincan arasında gidip gelecek bu araç.

Dosyalar

• arac1.jpg
    arac1.jpg
    181,8 KB · Okunma: 9

Eyüp27

Aktif Üye
Doblo
Adı
Eyüp
Kan Grubu
AB RH +
Meslek
Makina teknikeri
Aracınız
Doblo
Modeli
Active
Motor
1.9 Jtd
Araç Yılı
2004
Renk
Gri
Kardeşim alacaksan 1.9 jtd al hem daha kaliteli bir motor hemde daha güçlü. Kolay kolay sanayiye bile girmezsin. Satmak istesen 1.9d'yi zor satarsın. 1.9 jtd daha çok tutuluyo. Hatta mümkünse 1.3 multijet felan al vergisi felan daha az bende var 1.9 jtd. 1.3e oranla vergisi baya yüksek. Otomobil ruhsatlı 1.3 alırsan rahat edersin. Hem iyi sağlam bir motor hemde vergi, muayene felan seni yormaz

denizari82

Azimli Üye
Doblo
Adı
Deniz
Kan Grubu
A RH +
Aracınız
Doblo
Motor
1.9 D Sx
Kardeşim alacaksan 1.9 jtd al hem daha kaliteli bir motor hemde daha güçlü. Kolay kolay sanayiye bile girmezsin. Satmak istesen 1.9d'yi zor satarsın. 1.9 jtd daha çok tutuluyo. Hatta mümkünse 1.3 multijet felan al vergisi felan daha az bende var 1.9 jtd. 1.3e oranla vergisi baya yüksek. Otomobil ruhsatlı 1.3 alırsan rahat edersin. Hem iyi sağlam bir motor hemde vergi, muayene felan seni yormaz

Peki hocam, teşekkür ederim yorumunuz için. Açıkçası saatlerdir okuyorum ve 5 kişi 1.9D için iyi demişse, 95 kişi kötü demiş. Vazgeçmek üzereyim her an.

fthpl

Talha Fatih Pala
Doblo
Adı
Talha Fatih Pala
Kan Grubu
A RH +
Meslek
Doğalgaz Teknisyeni
Aracınız
Doblo
Modeli
Active
Motor
1.9 Jtd
Araç Yılı
2005
Renk
Yıldız Mavi
Çok çok çok temiz değilse girme pişman olursun...

Yakıtı üzer çekişi üzer motor ömrü üzer... üzer de üzer

denizari82

Azimli Üye
Doblo
Adı
Deniz
Kan Grubu
A RH +
Aracınız
Doblo
Motor
1.9 D Sx
Çok çok çok temiz değilse girme pişman olursun...

Yakıtı üzer çekişi üzer motor ömrü üzer... üzer de üzer

Sizin yorumlarınız da birleşince vazgeçtim hocam zaten. Anladım ki, bu motor oldukça sıkıntılı, benim boyumu aşar. Teşekkür ederim.

SonYolcu

Onursal Üye
Doblo
Adı
Kahramankent
Kan Grubu
A RH +
Aracınız
Doblo
Modeli
Urban
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2014
Renk
Beyaz
1.9 D motor ömrü azdır.Yakıtına göre çekişi de azdır.Piyasası pek yok.

MEHMET78

KARABÜK YÖNETİCİSİ
Yetkili Kişi
İl Yöneticisi
Başka Araç
Adı
MEHMET
Kan Grubu
B RH +
Aracınız
Başka Araç
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2016
Renk
BEYAZ
Arkadaşlar 1.9 düzü 6 sene kullandım hiç sıkıntı yaşamadım ama millet arabanın bakımını yapmıyor sonra motor arıza çıkarınca başa belâ. Tek sıkıntı ilk hızlanmalar yavaş.Ama alacağınız aracı bilmiyorsanız yaklaşmamakta fayda var. Adam gibi usta bulmak zor.

htakil

Yunusemre Temsilcisi
Yetkili Kişi
İlçe Temsilcisi
Başka Araç
Adı
Hüseyin Takıl
Kan Grubu
A RH +
Meslek
Elektrik teknisyeni
Aracınız
Başka Araç
Modeli
Diğer Model
Motor
1.2
Araç Yılı
2013
Renk
Beyaz
Gerek yakıt, gerek motor ömrü gerekse vergi açısından uzak durulması gereken araçlardan biri bence. Ben full servis bakımlı aldım hemde bakımları günü gününe yapılmış ona rağmen 120 binlerde motor yapmak zorunda kaldım. Düz dizel maceraperestlik olur. Hele ki ilk araç için bana kalırsa uzak dur. 0 507 925 51 58 aklına takılan ne olursa çekinmeden arayabilirsin. 2e126135-e0e6-43b6-a8d6-ab96849f8b13.jpg

denizari82

Azimli Üye
Doblo
Adı
Deniz
Kan Grubu
A RH +
Aracınız
Doblo
Motor
1.9 D Sx
Gerek yakıt, gerek motor ömrü gerekse vergi açısından uzak durulması gereken araçlardan biri bence. Ben full servis bakımlı aldım hemde bakımları günü gününe yapılmış ona rağmen 120 binlerde motor yapmak zorunda kaldım. Düz dizel maceraperestlik olur. Hele ki ilk araç için bana kalırsa uzak dur. 0 507 925 51 58 aklına takılan ne olursa çekinmeden arayabilirsin. Eki Görüntüle 33941
Çok teşekkür ederim. Tamamen vazgeçtim, satıcı arkadaşa da durumu bildirdim. Anladım ki 1.9D'lerden uzak durulmalı.

JetTurboDizel

Saygın Üye
Adı
ömer
Kan Grubu
A RH +
Modeli
Araç Yılı
2004
Alacaksınız kesinlikle 1.9 düz dizelden uzak durun , sonra çekiş yoksunluğuda aramayım bastığım zaman yerin tozunu attırsın diyorsan 1.3 ten de uzak durmalısın. Fiorinoda dahi 1.3 zayıf iken dobloda düşünemiyorum. Doblo alacaksanız 1.9 Jtd tercih edin en azından bir defa dediğim araçları test edin zaten ne düz 1.9 nede 1.3 alırsınız. 1.9 jtd gerisi yalan

Mfisik

Yeni Üye
Doblo
Adı
Mehmet
Kan Grubu
AB RH +
Aracınız
Doblo
Motor
1.9 Jtd
Arkadaslar iyi akşamlar siteye yeni üye oldum. Bende 2002 model 1.9 jtd. galerici bi jtd tutulan model dedi. alacagim yarın dikkat etmem gereken neler var yazarsanız sevinirim

fthpl

Talha Fatih Pala
Doblo
Adı
Talha Fatih Pala
Kan Grubu
A RH +
Meslek
Doğalgaz Teknisyeni
Aracınız
Doblo
Modeli
Active
Motor
1.9 Jtd
Araç Yılı
2005
Renk
Yıldız Mavi
Arkadaslar iyi akşamlar siteye yeni üye oldum. Bende 2002 model 1.9 jtd. galerici bi jtd tutulan model dedi. alacagim yarın dikkat etmem gereken neler var yazarsanız sevinirim

Turboyu kontrol ettirin expertize sokun triger seti degismis ve ağır bakımları yapılmış olsun.. agir masraf açacak enjektör sorunları olmasın mümkünse... fitilleri kaldırıp cam diplerini bagaj fitil alltlarını kontrol edin.. hayirlisi olsun

JetTurboDizel

Saygın Üye
Adı
ömer
Kan Grubu
A RH +
Modeli
Araç Yılı
2004
Fiyat nedir kaç km de ? Değişen boya var mi ?
İyi bir motor ustasına mi götürürsün yada iyi bir ekspertize mi götürürsen bilemem de , motoruna baktır çalışmasında sıkıntı yoksa , sesi normal ise , duman atma ani yüklenme dışında yoksa al korkmayın. Eğer eski sahibi çok hor kullanmadı ise bakımlarını yaptırmış ise sıkıntısız kullanırsınız uzun yıllar. Ben 13 yıldır kullanıyorum. Hâlâ her kontağı çevirmede de o gücün heyecanını hissederim.