Doblo 1.9 jtd su kaçağı acill

Ufukasıran

Yeni Üye
Adı
Ufuk
Kan Grubu
0 +
Modeli
Araç Yılı
2003
Arkdaşlar merhaba 2003 model doblo 1.9 jtd cargo model aracım var ve su kaçırma problemi yaşıyorum servise götürdüm motor arka bloğundaki 3 tane tapadan kaçırdığını söyledi motor inmeden arızanın giderilemeyeceğini söyledi bende yaptırdım 3 tapa triger seti ve şarj dinamosu bakırları değişti toplam 2200 tl ödeme yaptım daha 1 ay olmamasına tağmen aynı sorun tekrarlandı bu sefer motor bloğun önünden su geliyor ve oradaki tapaların değişmesi lazım fakat motor bloğuda çatlamış olabilir diyor tamirciye karşı güven eksikliği yaşıyorum motor bloğunda kaç tane tapa var ? Tamirci doğrumu söylüyor yoksa daha önceden yaptığı yerden mi sorun var biri beni aydınlatabilirmi teşwkkürler

MEHMET78

KARABÜK YÖNETİCİSİ
Yetkili Kişi
İl Yöneticisi
Başka Araç
Adı
MEHMET
Kan Grubu
B RH +
Aracınız
Başka Araç
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2016
Renk
BEYAZ
@Ufukasıran
geçmiş olsun servistemi yaptırdınız? dışarıdamı?

Ufukasıran

Yeni Üye
Adı
Ufuk
Kan Grubu
0 +
Modeli
Araç Yılı
2003
@MEHMET78
Dışarda yaptırdım yine aynı ustaya götürdüm

Bilal gül

Yeni Üye
Adı
Bilal
Kan Grubu
0 +
Modeli
Araç Yılı
2013
Motor bloğunda çatlak olması biraz zor su tapalarına gelince en kötü 15 yakın su tapası vardır nerede zayıf nokta bulursa orayı patlatır kış gelmeden yapılması daha iyi olur su tapa sını yaptırdık ça suyun basıncı biraz daha çoğalır

Ufukasıran

Yeni Üye
Adı
Ufuk
Kan Grubu
0 +
Modeli
Araç Yılı
2003
@Bilal gül
O zaman tüm tapaları değiştirmek lazım yada bu problemi sürekli yaşıyacağız

fthpl

Talha Fatih Pala
Doblo
Adı
Talha Fatih Pala
Kan Grubu
A RH +
Meslek
Doğalgaz Teknisyeni
Aracınız
Doblo
Modeli
Active
Motor
1.9 Jtd
Araç Yılı
2005
Renk
Yıldız Mavi
B U kadar tefaratlu ve masrafli olmasi cok üzücü. Gecmis olsun. Benim jtd de ayda 1 2 parmak su eksiltiyor. 1400km yol yaptim izMir konya knya izmir geldim gene max dan mine inmisti. S.ici de kullanimla 25 30 gunde maxdan mine iniyor.
Herhalde sizdiriyor olabilir tapalarim.

Conta dan supelenmiyorum cunku duman atma hararet cekis sorunu vs yok. Cok rahat calisiyor masallah. Ama az biraz su eksiltiyor

Not: amcamda 1.9 duz dizel var onun tapalar yolda su kaçırmış. Kendi imkanlari ile oralara biseyler cakti. Yapıstirdi. Kendi kullaniyor simdi. Ama motor filan indirmedi. Onun değiştirdikleri kolay yerde sanirim

wolf_sedan

Yeni Üye
Doblo
Adı
Ömer
Kan Grubu
0 +
Aracınız
Doblo
2003 doblo 1.9D aracimda benimde basima geldi motorun arka kisminda mazot pompasinin altindaki tapa delinmis sanayide tamircide degistirdik hazir acilmisken o kisimda kac tane tapar var ise degistirelim dedim 3 tane tapa varmis hepsi degisti ama motor falan inmedi sadece mazot pompasi vs söküldü elindeki is yogunlugundan dolayi bi gun araba sanayide kaldi

Dosyalar

• 20230727_121906.mp4
    6,3 MB