Doblo 1.9 jtd Motor Suyu Boşalıyor

Stan

Yeni Üye
Doblo
Adı
Samet
Kan Grubu
A RH -
Aracınız
Doblo
Merhaba arkadaşlar öncelikle..Sabah aracın yanına gittiğimde durup dururken motorun alt kısmından aşırı paslı su boşalmış yere tahminimce bütün su boşalmış.Su eklediğimde alttan şakır şakır su boşalıyor elimden mekanik işler gelir ne öneriyorsunuz baktığımda görünür bir yerde değil sızıntı yapan yer.Usta blok tapası dedi ama hiç bana güven vermedi yardımlarınızı bekliyorum saygılar...

Not:Su ekleyerek aracı kontrollü bir şekilde kısa bi müddet kullandım beyaz duman yok, çekişte sorun yok,hararette sorun yok,kalorifer sıcak üflüyor.

cengaver53

Fenomen Üye
Ayın Popüler Yazarı
Doblo
Adı
Yunus Korkmaz
Kan Grubu
0 -
Aracınız
Doblo
Modeli
Premio
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2006
Renk
Bej
Paslı suysa antifiriz kullanmıyorsunuz yada çok eski korozyon yapmış su tam olarak hangi bölgeden akıtıyor? Kayış bölgesindense devir daim contasından kaçırıyor olabilir ama orayı görürsünüz.Görünürdeki su hortumlarında sorun yok dediğinize göre motor gövdesinde kaçak vardır buda ustayı haklı çıkarır su tapaları motorun ön ve arka kısmında bildiğim kadarıyla toplamda 7 tıpa var sorun büyük olasılıkla onlarda görmek için muhafazayı sökmeniz lazım önleminizi alın contayı yakarsınız tapaları kontrol ettirin.Antifirizi eksik etmeyin.Sisteminiz aşırı çürükse antifirize dayanmayabilirde zayıf yerleri patlatır tabi bunu tapaların durumunu görünce daha iyi anlarsınız.Elimden mekanik iş gelir dediniz muhafazayı söküp arabayı yükseltebilirseniz hangi tıpalar sıkıntılıysa onları söküp yenisini takabilirsiniz.Su doldurmakla o iş olmaz conta yakar onunla da kalmaz yatak sardırırsınız.

fthpl

Talha Fatih Pala
Doblo
Adı
Talha Fatih Pala
Kan Grubu
A RH +
Meslek
Doğalgaz Teknisyeni
Aracınız
Doblo
Modeli
Active
Motor
1.9 Jtd
Araç Yılı
2005
Renk
Yıldız Mavi
Demir borular yada blok arkası cam ile motor arasındaki, arkada ki tapalar dan kaçırıyordur. Arkadakilere ulaşmak çok zor. Kolay gelsin

Stan

Yeni Üye
Doblo
Adı
Samet
Kan Grubu
A RH -
Aracınız
Doblo
Cevaplar için çok teşekkür ederim.Usta bu tapayı 800 liraya değiştirebileceğini söyledi fiyat nasıl sizce Kocaeli/İzmit'teyim Sakallıoğlu bu fiyatı verdi.

fthpl

Talha Fatih Pala
Doblo
Adı
Talha Fatih Pala
Kan Grubu
A RH +
Meslek
Doğalgaz Teknisyeni
Aracınız
Doblo
Modeli
Active
Motor
1.9 Jtd
Araç Yılı
2005
Renk
Yıldız Mavi
Cevaplar için çok teşekkür ederim.Usta bu tapayı 800 liraya değiştirebileceğini söyledi fiyat nasıl sizce Kocaeli/İzmit'teyim Sakallıoğlu bu fiyatı verdi.
Bence güzel.

Güzel ama ingilicce diye bir video vardı. O hesap. Baya motoru sökuyorlar çok tefaruatli. Yerinde yapmak imkansız gibi birşey.

Ya birşeyler yapılırken yaptırılacak yada yapılacak bir iş yoksa sırf bu iş için yaptırılacak.

Hazır arkaya erişim varken kızdırma ları değişin bence. Onlarda dert.

Stan

Yeni Üye
Doblo
Adı
Samet
Kan Grubu
A RH -
Aracınız
Doblo
Benzin istasyonundab 10 TL ye radyatör tıkayıcı bi madde aldım döktüm su deposuna ya komple tıkadı yada kesildi duruma göre haberdar edeceğim hadi hayırlısı :)

cengaver53

Fenomen Üye
Ayın Popüler Yazarı
Doblo
Adı
Yunus Korkmaz
Kan Grubu
0 -
Aracınız
Doblo
Modeli
Premio
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2006
Renk
Bej
Benzin istasyonundab 10 TL ye radyatör tıkayıcı bi madde aldım döktüm su deposuna ya komple tıkadı yada kesildi duruma göre haberdar edeceğim hadi hayırlısı
Sisteminiz sıkıntılı ben olsam güvenmezdim olmadık yerde arabayla giderken suyu bir anda boşaltır ama siz bilirsiniz.

NazımKenanAydeniz

Ses Sistemleri
Aracım Yok
Adı
Nazım Kenan Aydeniz
Kan Grubu
AB RH +
Meslek
Bilgisayar Teknisyeni
Aracınız
Aracım Yok
Modeli
Cargo
Motor
1.9 Jtd
Araç Yılı
2003
Renk
Kar Beyazı
Benzin istasyonundab 10 TL ye radyatör tıkayıcı bi madde aldım döktüm su deposuna ya komple tıkadı yada kesildi duruma göre haberdar edeceğim hadi hayırlısı :)
Hazır bi bomba gibi yolda motoru kullanırken basınçla tapa atar görmezseniz sıkıntılı bi durum. 500 600 için 7 8 bin liradan olmayın. @cengaver53 @fthpl abilerimde gerekli bilgiyi vermiş bence dinlemenizi tavsiye ederim. Saygılarla

Stan

Yeni Üye
Doblo
Adı
Samet
Kan Grubu
A RH -
Aracınız
Doblo
Hiç bir değişiklik olmadı maalesef hala aynı yarın ustaya götüreceğim teşekkürler herşey için..Aracın çok eksiği var vites,ön yaylar,fren bi kaç elektriksel arıza İzmit'te önerebileceğniz bi usta varmı hesaplısından
Tüm arızaları giderebilecek ?

NazımKenanAydeniz

Ses Sistemleri
Aracım Yok
Adı
Nazım Kenan Aydeniz
Kan Grubu
AB RH +
Meslek
Bilgisayar Teknisyeni
Aracınız
Aracım Yok
Modeli
Cargo
Motor
1.9 Jtd
Araç Yılı
2003
Renk
Kar Beyazı
Uzak olmasan bizzat ben yapardım aynı araca sahibiz. İzmitte olan arkadaşlar yazar umarım. Parça konusunda eksiğiniz olursa iletişime geçin benle tedarik ederim izmitte varmı bilmiyorum ama anlaşmalı parçacılar var supsan ünlü oto vs vs. Saygılar.